Pınar, 17 yıl sonra müjdeli haberi aldı ama...

Karaciğer nakli için 17 yıldır haber bekliyordu. Geçtiğimiz günlerde telefonu çaldı. 'Uygun karaciğeri bulduk. 6 saatte Ankara'da ol' dediler. Ama Kars'ta yaşayan Pınar bu sürede Ankara'ya gidemedi, adeta ciğeri yandı!

07 Ocak 2016, Perşembe 07:58
A A
Pınar, 17 yıl sonra müjdeli haberi aldı ama...

Kars'ta, karaciğer nakli için 17 yıldır sıra bekleyen Pınar'a müjdeli haber Ankara'dan geldi. Ancak Pınar, Ankara'daki hastaneye 6 saat içinde ulaşamadığı için hayati fırsatı kaçırdı.

Kars'ın merkeze bağlı Çakmak köyünde yaşayan ve karaciğer yetmezliği nedeniyle ilaç tedavisi gören Pınar Kadirhan'a, doktorlar nakil olması gerektiğini söyledi. Sağlık Bakanlığı'nın acil organ bekleme listesinde olan Pınar, yıllardır uygun organı bekledi.

Nihayet Pınar Kadirhan'ın beklediği müjdeli haber önceki gün Ankara'dan geldi. Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi'ndeki doktorları, Kars'ın merkeze bağlı Çakmak köyünde yaşayan Pınar'ı telefonla arayarak, uygun organ bulunduğunu söyledi.

Ancak Sabah'ta yer alan habere göre Pınar'ın 6 saat içerisinde Ankara'da olması gerekiyordu. Genç kız ve yakınları hava ambulans hakkında yeterli bilgi sahibi olmadıkları için bu fırsattan faydalanamadılar. 6 saat içinde Ankara'ya ulaşamadığı için genç kız nakil hakkını kaybetti. Büyük üzüntü yaşayan Pınar Kadirhan "Sağlık Bakanlığı'nın hava ambulansı olduğundan haberimiz yoktu" diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Serçe, içmek istediği su ile birlikte dondu