Pinterest'e göre 2021'de karşımıza çıkacak 6 güzellik trendi

Güzellik ilhamı almak istediğinizde büyük ihtimalle Instagram'a giriyorsunuz, makyaj yapmayı Youtube'tan öğrendiniz, TikTok'tan yeni saç modelleri öğreniyorsunuz. Ancak saydığımız sosyal meyda kanallarındaki trendleri belirleyen fenomenler sizce nereden besleniyor? Söyleyelim, Pinterest! Pinterest, Aralık ayında 2021'de trend olmasını öngördüklerinin listesini açıkladı. Bir şeyi belirtmeden geçmeyelim 2020 için trend olmasını öngördüğü 10 maddelik listenin 8'i tuttu.

16 Ocak 2021, Cumartesi 14:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Pinterest'te 400 milyonu aşkın kullanıcı var. Son yıllarda yemek tarifleri, ev dekorasyonu, makyaj, cilt bakımı, stil... Her şey için kullanıyoruz. Hatta son yıllarda annenizi veya teyzenizi örgü motifleri için Pinterest'te arama yaparken bile görüyor olabilirsiniz. Güzellik trendleri ise en heyecan verici olanı. 

1. Skinimalism

Pinterest'e göre 2021'de 'full ten makyajı' tarihe karışacak. Belki de pandemi döneminde maske takmaya alıştığımız için çoğumuz fondöten kullanmayı bıraktık, ten makyajında daha minimal davranmaya başladık. Skinmalizm kelimesi de tam buradan geliyor. Pinterest raporu gösteriyor ki naturel yollarla parlayan bir cilt elde etmeye yönelik araştırmalar %180 artmış. Bu sene daha hafif yapılı fondötenlere ve likit ürünlere yönelmekte yarar var. 

2. Rainbrows - Gökkuşağı kaşlar

Kaşlar, kaşlar, kaşlar, daha fazla kaş. 2021'de gökkuşağı gibi rengarenk kaşlar görmeye hazırlıklı olun. Kaşlar birkaç yıl öncesinin Instagram trendi gibi yeniden belirginleşecek, kalınlaşacak, keskinleşecek ve bunlar yetmezmiş gibi renkli boyanacak.

3. Pops Of Color - Renkli dokunuşlar

Nude bir makyajda bir anda ortaya çıkıverin canlı renkte bir ruj, bir far veya rengarenk bir allık düşünün. 80'ler ve 2000'ler başındaki renkli farlardan çok daha belirgin bir görünüm bu. Üstelik daha cesur.  


4. Yüz yogası egzersizleri

Yüz yogası, Botox ve cerrahiye alternatif olan doğal bir uygulama olarak son zamanların öne çıkan trendlerinden biri. Bu uygulama, yüz kaslarınızı güçlendiren gerçek bir direnç egzersizi. Yogada yapılan güçlenme ve esneme hareketleri, yüz yogasında yüz kasları için uygulanır. Bu egzersizlerle cildin yağ tabakasının altındaki kasların çalıştırılması hedeflenir. Böylece cilt ve yağ tabakası sarkmaya başladığında, altındaki güçlü kaslar yaşa bağlı hacim kaybını telafi eder. Belki de 2021 bıçak altına yatılan estetik ameliyatların, botox enjeksiyonlarının azalacağı bir yıl olur. 

 5. Ev yapımı cilt bakımı

5. Ev yapımı cilt bakımı

Pandemide evde kalmaya alıştık, kuaförler güzellik merkezleri kapanınca iş başa düştü. Evde bulduğumuz her üründen maske yapmaya başladık. Hem mutfağımızdaki ürünleri değerlendirdik hem güzelleştik hem de bütçeye katkıda bulunduk. 2021'de bu trend devam edecek gibi görünüyor. 

  6. Aloe vera maskesi

6. Aloe vera maskesi

Aloe vera cildi hassasiyetleri ve kızarıklıkları yatıştırıyor, akneli ciltlere harika bir nem desteği yapıyor. Yanık tedavisinde bile kullanıldığı biliniyor. Son yıllarda Korelilerin güzellik uygulamaların yükselen bir değer. Korelilerin aloe verayı çok kullanması da aloe vera trendinin yükselişinde etkili olabilir. 

Kaynak: Pinterest

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sadece bir süre sabır: Yeni delinen bir piercing'in bakımı nasıl olmalı?