Piri Reis Üniversitesi'ne hukuk fakültesi geliyor

Türkiye’nin ilk ve tek denizcilik ihtisas üniversitesi olma özelliğiyle dikkat çeken Piri Reis Üniversitesi, hukuk fakültesi kurulduktan sonra özellikle ‘Deniz Hukuku’ alanında uzmanlaşmayı planlıyor

30 Ocak 2018, Salı 05:00
A A
Piri Reis Üniversitesi'ne hukuk fakültesi geliyor
İlk mezunlarını 2014 yılında veren Piri Reis Üniversitesi (PRU), bu sene 10’uncu yılını kutluyor. 2008’de kurulan PRU; denizcilik, mühendislik ve iktisat alanlarında ihtisaslaşmış ve teknolojiye odaklı, özgüveni yüksek, katılımcı, bilgiye ulaşmasını bilen, sorgulayan bireyleri yetiştirmeyi hedefliyor. Üniversitede Denizcilik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Denizcilik Meslek Yüksek Okulu bulunuyor. Hukuk Fakültesi kurulması kararı da YÖK tarafından uygun bulundu ve Milli Eğitim Bakanlığı’na sunuldu.

MODERN SİMÜLATÖR MERKEZİ

Üniversitenin 17 adet çok amaçlı simülatörü barından simülatör merkezi, Avrupa’nın en modern simülatör merkezlerinden birisi olarak kabul ediliyor. İleri teknolojiyle donatılmış yarı olimpik eğitim havuzu Türkiye’de tek olarak nitelendiriliyor. Bu havuzda her türlü olumsuz hava ve deniz koşulları yaratılarak gerçek şartlara uygun eğitim veriliyor. Piri Reis Üniversitesi Gemisi’nde de derslerin uygulamalı eğitimleri yapılıyor.

KOLAY İŞ BULMA İMKANI

Üniversite-Sanayi işbirliği sayesinde öğrenciler teorik eğitimlerini daha kolay pratiğe dönüştürebiliyor ve daha kolay iş bulabiliyor. Yabancı dil eğitiminde de çok iddialı olan PRU’da yabancı öğrenci sayısı da gittikçe artıyor. PRU’nun alanında duayen öğretim üyeleri ve diğer genç, dinamik öğretim kadrosu ve öğrencileri, AB’nin ERASMUS değişim programlarından yararlanabiliyor. Dünya çapındaki diğer uluslararası projeler, eğitim ve öğretim programlarına da katılabiliyorlar.

TAM BURSLU OKUMA FIRSATI

PRU öğrencilerinin yüzde 80’i kısmi veya tam burslu olarak okuyor. Ücretli bölümlerde okuyan öğrencilere, uygun protokolü yapmak şartıyla eğitim ücretinin bir kısmını okul bittikten sonra vadeli olarak ödeme imkanı sunuluyor.

YEŞİL KAMPÜS

PRU Deniz Kampüsü, Türkiye’de Uluslararası BREEAM Akreditasyonunu mükemmel ve çok iyi seviyelerde alan tek kampüs olarak dikkat çekiyor. Kampüs; çok amaçlı spor salonu, yüzme havuzu, jimnastik salonu, yürüyüş parkurları, bisiklet parkları, çeşitli oyun salonları ve 19 öğrenci kulübüyle öğrencilerine her türlü sosyal imkanı sunuyor.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Hamdu Sena hasta buzağıya gözü gibi bakıyor