Pırıl pırıl camların sırrı bu kadar basit!

Ev temizliğinin imzası ışıl ışıl duran camlardan anlaşılır. Bez izi veya parmak izi belli etmeyen camlarınız olsun istiyorsanız sırrı bu yöntemde.

14 Ekim 2020, Çarşamba 10:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ev temizliğinin püf noktalarını bilmek hem işi kolaylaştırır hem de yapılan temizliğin daha görünür olmasını sağlar. Parmak izi ve bez izi olmayan, ışıl ışıl parlayan camların sırrı ise bu kadar basit!

1. Cam bezini doğru seçin

Genellikle penye kumaşlarla silinen camlar bilinenin aksine mikrofiber bezler ile silinmelidir. Hem cam silerken aynı bezi kullanmaya ve cam bezinizi başka bir yerin temizliğinde kullanmamaya özen gösterin.


2. Beyaz sirke mucizesi

2. Beyaz sirke mucizesi

Kimyasal ürünler yerine doğal ürünleri kullanıp nasıl mucizeler yarattığını keşfedir. Beyaz sirke içerdiği asit sayesinde dezenfektan etkisi yaratırken camlarınızı pırıl pırıl yapıyor. 


3. Limon suyu

3. Limon suyu

Eşit miktarlarda limon suyu ile ılık suyu birleştirip yüzey temizliğinde kullanırsanız beyaz sirkenin yarattığı etkiyi yarattığını göreceksiniz.


4. Cam temizliğinde olmazsa olmaz: Gazete kağıdı

4. Cam temizliğinde olmazsa olmaz: Gazete kağıdı

Hep pratik hem de ekonomik bir yöntem olan gazete kağıdı camınızı güzelce temizledikten sonra hafif nemli iken gazete kağıdı ile silin. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kurutucuların bozulmaması için bunlara dikkat!