Piyasaları karne hediyeleri canlandıracak

Ebeveynlerin karne hediyesi ağırlıklı olarak para olurken; oyuncak, kitap, bir etkinliğe götürmek, teknolojik ürün alımı ile seyahat de tercih edilen hediyeler arasında bulunuyor

18 Ocak 2017, Çarşamba 11:51
A A
Piyasaları karne hediyeleri canlandıracak
Dövizdeki aşırı dalgalanmayla birlikte piyasalarda yaşanan durgunluğun aşılmasında, milyonlarca öğrenciye alınacak karne hediyelerinin cansuyu olması bekleniyor.

400’ü aşkın sanal mağazadan alışveriş yapanlara nakit para ödeyen Avantajix.com, öğrenim çağında çocuğu bulunan üyelerine karne hediyesi alıp almayacaklarını sordu.

Katılımcıların yüzde 72’si karne hediyesi vereceklerini belirtirken, ağırlıklı olarak tercih edilecek hediye para olacak. Ebeveynlerin yüzde 34’ü 50-100 TL arasında değişen miktarda bir parayla çocuklarını ödüllendirmeyi planlarken, yüzde 23’ü hediye olarak oyuncağı tercih edecek.

Çocuklarına karne hediyesi olarak teknolojik ürün alacak ebeveynlerin oranı yüzde 15’i olurken, yüzde 12’si kitap, yüzde 10’u etkinliğe götürerek, yüzde 6’sı da tatil ile çocuklarını ödüllendirecek.

Katılımcıların yüzde 40’ı hediye alımı için alışveriş merkezlerini, yüzde 30’a yakını da online mağazaları tercih edecek. Hediye alımı için tercih edilecek diğer alışveriş mekanları ise küçük mahalle dükkanları, outlet merkezleri ve pazarlar olacak.


 
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.