PKK elebaşıları gençleri ölüme gönderiyor

PKK elebaşıları gençleri ölüme gönderiyor

14 Nisan 2019, Pazar 13:02
A A
PKK elebaşıları gençleri ölüme gönderiyor

Mustafa TURAPOĞLU/ANKARA, (DHA)- TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin başarılı operasyonlarıyla bitme noktasına gelen terör örgütü PKK elebaşılarının, cezaevlerindeki teröristleri ölüm orucu eylemlerine yönlendirerek dağda az sayıda kalan teröristleri motive etmeyi amaçladıkları belirtildi.
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre; terör örgütü PKK’nın sözde liderleri, içinde bulundukları çıkmazın ve çözülmenin çaresizliğini yaşıyor. Terör örgütüne katılımın durması, gün geçtikçe artan firarlar ve teslimlerin önüne geçmek için PKK elebaşılarının, cezaevlerindeki teröristleri ölüm orucu eylemlerine yönlendirerek dağda az sayıda kalan teröristleri motive etmeyi amaçladıkları bildirildi.
Örgütün sözde liderleri, Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan ve Mustafa Karasu'nun, eylemlerde öne sürülüp ölüme gönderdikleri çocuklar ve gençler gibi, cezaevlerindeki teröristleri de ölüme göndermekten tereddüt etmediği bildirildi.
Örgütteki kadın teröristlere taciz ve tecavüzde bulunan Mustafa Karasu'nun, cezaevlerinde tutuklu bulunan ve Avrupa’da yaşayan özellikle genç yaştaki terör örgütü mensuplarının ölüm orucu eylemlerine yönelmelerini istediği, konuyla ilgili terör örgütünün yayın organlarından da propaganda faaliyetleri yaptırdığı kaydedildi. Ancak, güvenlik kaynakları, terörist elebaşlarının nereye giderse gitsin, kaçınılmaz sonlarıyla mutlaka karşılaşacakları belirtti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...