PKK'da yasak aşk infazı

Terör örgütü PKK'da yaşanan aşk ilişkisi, kadın militanın infazıyla sonuçlandı

15 Ekim 2009, Perşembe 11:22
A A
PKK'da yasak aşk infazı

PKK’nın kadro temini ve lojistik amaçlı kullanıldığı Mahmur kampından 11 yaşındayken kaçırılan "Gurbet Cudi" kod adlı 25 yaşındaki Gurbet İlhan adlı kadın militan, örgütte yasaklanan aşk ilişkisi kurbanı olduğu ortaya çıktı.

Örgüt kadroları ve ailenin tepkisinden çekinen terör örgütü PKK yönetiminin, geçmişteki iç hesaplaşma cinayetlerinde olduğu gibi bu defa da infazın gerçek nedenini gizlediği ve örgütün yayın organları aracılığıyla, "Gurbet Cudi kod adlı Gurbet İlhan, Türk Ordusu tarafından 21 Eylül 2009 tarihinde Hakkari’nin Yüksekova Mergezer Yaylası’nda gerçekleştirilen operasyonda çıkan çatışmada ölmüştür" şeklinde duyurdu.

'KOMUTANA SERBEST, MİLİTANA KURŞUN'
"Gurbet Cudi" kod adlı örgüt mensubunun aşk ilişkisi kurbanı olduğunu terör örgütü kadrolarının telsiz konuşmalarına da yansıdı. Telsiz görüşmelerinde, "Komutana serbest, militana kafaya tek kurşun", "Cenaze niçin aileye verilmedi, kafada tek kurşun", "Gurbet ve Tekoşin’in aşkını herkes biliyor, madem Gurbet çatışmada öldü, Tekoşin niçin sorgulanıyor" şeklinde anonslar yapıldığı belirlendi.


Bu arada, Türkiye, İran ve Suriye tarafından terör örgütüne yönelik aralıksız sürdürülen operasyonlarda, 7 terörist öldürüldü.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.