PKK'ya büyük darbe

Dışişleri Bakanlığı, ABD Hazine Bakanlığının, terör örgütü PKK'nın lider kadrosunda yer alan Murat Karayılan, Ali Rıza Altun ve Zübeyir Aydar'ı "Özel Olarak Belirlenmiş Uyuşturucu Kaçakçısı" ilan ettiğini bildirdi

14 Ekim 2009, Çarşamba 21:11
A A

Bakanlık açıklamasında, ABD Hazine Bakanlığı bünyesindeki Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi tarafından bugün yapılan açıklamada, bu bağlamda, söz konusu üç şahsın ABD'de bulunan mal varlıklarının dondurulmasına ve ABD vatandaşlarının bu şahıslarla ekonomik veya ticari nitelikli işlem yürütmesinin yasaklanmasına karar verildiğinin bildirildiği kaydedildi.

Dışişleri Bakanlığının açıklamasında, PKK/KONGRA-GEL terör örgütünün, ABD Yönetimi tarafından 30 Mayıs 2008 tarihinde "Yabancı Narkotik Çeteleri Belirleme Yasası" çerçevesinde yaptırım uygulanan uyuşturucu kaçakçıları listesine dahil edildiği de hatırlatıldı.

ABD'NİN UYUŞTURUCU KAÇAKÇISI İLAN ETTİĞİ 3 İSİM

Terör örgütünün sözde liderlerinden Murat Karayılan, örgütün kasası Rıza Altun ve terör örgütü PKK Kongra-Gel'in başkanı Zübeyir Aydar. Bu 3 isim terör örgütü PKK'nın en önemli ismi ve kasası. PKK uyuşturucu kaçakçılığından yılda 1 milyar dolar para kazanıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.