Plajda mavi bayrak göndere çekildi

Plajda mavi bayrak göndere çekildi

Plajda mavi bayrak göndere çekildi

14 Haziran 2019, Cuma 13:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Lara Konserve Koyu'ndaki Bilem Beach, 2019 yılı mavi bayrağını teslim aldı. Mav bayrak, törenle göndere çekildi.
Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2019 yılı mavi bayrak ödüllerini açıkladı. Antalya'da Konserve Koyu mevkiinde yer alan Bilem Beach, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen Mavi Bayrak Programınca 'mavi bayrak' dalgalandırmaya hak kazandı.
Bilem Otel Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Bilem, göndere çekilmek üzere mavi bayraklı Muratpaşa Belediyesi Mavi Bayrak Yerel Sorumlusu Gürkan Yılmaz'dan teslim alıp göndere çekti.
Nuri Bilem, işletme olarak çok zor denetimlerden geçtiklerini ve şartları yerine getirmekle mavi bayrağı yeniden hakettiklerini söyledi. Nuri Bilem, "Mavi bayrak turizm sektörü adına önemli bir ölçüt. Uluslararası öneme sahip olan özelliğiyle de Türk turizmine katkı sağlamaktadır. Denizimizin ve tesisimizin insan sağlığına uygun olduğu bu yıl da tescillenmiş oldu. Mavi bayrak, tatil programı yapanların ve tur operatörlerinin aradığı, dünya çapında halk nezdinde en çok tanınan ve bilinen eko-etikettir. Bu özelliği ile ülkemizin turizm sektöründe ve uluslararası turizm pazarında ayrı bir yeri vardır. Bayrak sayısının çok olması, aynı zamanda plajlarımızın mikrobiyolojik açıdan temiz ve çevre yönetimi yönünden duyarlı olduğunun bir belgesidir. Mutluyuz, mavi bayrağı gururla dalgalandıracağız" dedi.
TÜRKİYE DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ
Bu yıl Türkiye'de 463 plaj, 22 marina ve 15 yatta mavi bayrak dalgalanacak. Ülkemizde TÜRÇEV koordinasyonunda yürütülen Mavi Bayrak Programı, uluslararası alanda Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı-FEE koordinasyonunda 49 ülkede uygulanıyor. Merkezi Danimarka Kopenhag'ta bulunan Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı-FEE, 2019 yılında Mavi Bayrak Programı'nı uygulayan diğer tüm ülkelerin ülke sıralamasını bildirirken ödüle hak kazanan plaj ve marina sayılarını açıkladı. Buna göre Türkiye, plaj sayısı ile yine dünya 3'üncüsü oldu. İlk sırada İspanya (566), ikinci sırada Yunanistan (515) yer alıyor.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Diplomasını aldı, Başkan Uysal'ı ziyaret etti