PlayStation 5’in tanıtım tarihi ertelendi

PlayStation 5’in tanıtım tarihi ertelendi

Sony, yeni nesil PlayStation modeli PlayStation 5'i (PS5) görücüye çıkacağı tarihi erteledi. Peki PlayStation 5’in yeni tanıtım tarihi ne zaman? Onur Binay/posta.com.tr

01 Haziran 2020, Pazartesi 22:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sony kısa süre önce resmi Twitter hesabı üstünden yaptığı bir paylaşımla cihazın 4 Haziran 2020'de TSİ 23.00'da tanıtacağını açıklamıştı. Ancak 4 Haziran'da yapılması planlanan PlayStation 5 etkinliği ileri bir tarihe ertelendi. Sony’den yapılan açıklama şu şekilde:

“4 Haziran tarihindeki PlayStation 5 etkinliğini erteleme kararı aldık. Dünya genelindeki oyuncuların PS5 oyunlarını heyecanla beklediğini biliyoruz ancak bugünlerin kutlama zamanı olmadığını düşünüyor ve daha önemli seslerin duyulması için geride duruyoruz."

Sony daha sonra resmi yaptığı resmi açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Şu an, bir kutlama için uygun bir zaman değil; şu anda geride durup duyulması daha önemli olan seslerin işitilmesine izin vermek gerekiyor"

Japonya merkezli Sony ilk etapta cihazın üretimini sınırlı sayıda tutmayı planlıyor. Plana göre ilk etapta 2 milyon adet daha az üretilecek. Cihaz Mart 2021'de bitecek mali yıl içerisinde yaklaşık 5-6 milyon bandına çıkabilecek.

Bir önceki nesil oyun konsolu PlayStation 4, satışa sunulduğu ilk iki çeyrekte 7,5 milyon satmıştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2021 BMW 5 Serisi sonunda resmi olarak tanıtıldı