Pokemon Go'da Ceset Şoku!

Pokemon Go'da Ceset Şoku!

Pokemon GO çılgınlığı, gün geçtikçe yayılıyor.

12 Temmuz 2016, Salı 14:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Pokemon GO için inanılmaz bir ticari ve pazarlama başarısı ifadesini, hiç çekinmeden kullanabiliriz. Apple iOS ve Google Android işletim sistemlerinde yayınlanan oyun, sanal gerçeklik gözlüklerine ve Bluetooth iletişimi ile LED ekran ve titreşim uyumluluğuna tam destek veriyor. Yani internet bağlantınız açıksa, sokakta gezinirken, özellikle belli mekanlara (deniz kenarı gibi) yaklaştığınız bir Pokemon ile karşılaşmanız ve onu ele geçirmeniz olası. Dini ve tarihi mekanlar da “Gym” olarak nitelendiriliyor. Bildiğiniz gibi Pokemon evreninde GYM, cep canavarı savaşlarının gerçekleştiği ve rozet kaptığınız yerler…

Ancak bazı garip vakalar da gerçekleşmiyor değil. Pokemon GO, henüz ülkemizde “resmi” olarak piyasaya çıkmasa da, pek çok kişi APK olarak oyunu indiriyor. Elbette bazı kullanıcılar, akıllı telefonlarını bazı alapokemon gonlara yoğunlaştırdığında, yanlış anlaşılmalar gerçekleşebiliyor.

 

Bunun en talihsiz örneği ise Amerika Birleşik Devletlerinin Wyoming eyaletinde gerçekleşti. Shayla Wiggins isimli 19 yaşındaki oyun müdavimi, yakınlarındaki bir nehri, Pokemon için tararken; suda yüzen bir cesetle karşılaştı. Shayla Wiggins isimli genç kız, polise hemen haber verdi. Söz konusu ölümün, muhtemel bir kaza ile gerçekleştiği saptandı. Buna da şükür!

 

Asıl gariplik ise, “Travma Sonrası Stres Bozukluğu” ile karşılaşması pekala muhtemel olan Shayla Wiggins’ın, oyunu oynamaktan vazgeçmeyeceğini açıklaması oldu.

 

Mobil platformlar için geliştirilen oyun, hareketliliği teşvik ediyor. Pek çok oyun tutkunu, Pokemon yakalamak için kilometrelerce yürüyor olsa da, akıllı telefon veya tablete aşırı yoğunlaşma sonucu trafik kazaları yaşanması olası.

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türk yapımı Necroman kısa filmi 20 ödüle layık görüldü