Polis uyardı: Sakın Irma’ya ateş etmeyin

Irma Kasırgası, ABD’nin Florida eyaletine ulaştı. Ölüm haberleri gelmeye başladı. Kentler su altında.

11 Eylül 2017, Pazartesi 07:03
A A
Polis uyardı: Sakın Irma’ya ateş etmeyin
ABD tarihinin en büyük tahliyelerine neden olan Irma Kasırgası, Florida eyaletini vurdu. Kasırga 215 km hızla 4. kategoride ABD’ye girdi. Karada bir süre ilerleyen kasırga daha sonra 193 kilometre hıza inerek 3. kategoriye düştü.

Hardee County bölgesinde iki kişi öldü. Eyalette 1.7 milyon kişi elektriksiz kaldı.

‘Irma kasırgasına ateş edin’ başlıklı bir Facebook sayfası açılıp 80 bin kişi bunu takibe alınca Pasco County’de polis “Irma’ya ateş etmeyin. Onu geri çeviremezsiniz ve çok tehlikeli yan etkilere neden olursunuz” uyarısı yaptı. Sayfayı açan 22 yaşındaki Ryan Edward “Stres ve sıkıntıdan yaptım ama kontrolümden çıktı” dedi.


AKILLARA ADANA GELDİ


Sosyal medyada Türk kullanıcıların aklına bu açıklamanın ardından elbette Adana geldi. 2016 yılında Seyhan Belediyesi, Facebook hesabından şu açıklamayı yapmış ve gündeme oturmuştu: “Adanamızın meşhur kavurucu sıcakları geldi. Yaniyürükkkkkkk. Vatandaşlarımıza gerekmedikçe saat 11.00-16.00 arasında dışarı çıkmamalarını, kanala girip çimmemelerini ve güneşe ateş etmemelerini önemle rica ederiz"


Miami’deki en büyük endişelerden biri de inşaat alanlarındaki devasa vinçlerdi.

Yetkililer, vinçleri sökecek yeterli zaman bulamadıkları için uyarıda bulunurken, dün iki vinç devrildi.Ulusal Meteoroloji Servisi Florida’nın doğusunda altı hortum oluştuğunu bildirdi. Naples ve Marco Adası’nda su yüksekliğinin 4.5 metreye çıkabileceği belirtilirken, vatandaşlardan dakikalar içinde oluşabilecek su baskınlarına dikkat etmeleri istendi. Tampa Körfezi’ndeki Busch Gardens adlı tema parkındaki flamingoların güvenli bölgelere alınması ilginç görüntüler oluşturdu.
 

50 TÜRK KAYIP İDDİASI


Karayipler’deki St. Martin Adası’nda çalışan yaklaşık 50 Türk’ten haber alınamadığı iddia edildi. Kayıp Türklerden Harun Alp Kavurma’nın kardeşi Güneş Kavurma, “Son kasırganın ardından irtibat kesildi. Adada yaşayan yaklaşık 50 Türk var. Hiçbir aile haber alamıyor” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Dünya bu umursamaz golfçüleri konuşuyor! İşte olay yaratan kareler