Porselen gibi bir cildin sırrı sencha çayının 6 faydası

Japon kadınların kusursuz cildine her zaman gıpta etmişizdir. Merak etmeyin, bu güzelliğin sırrı ortaya çıktı! Sencha çayı, cilt problemlerine o kadar iyi geliyor ki, bakım rutininizi yeniden gözden geçirmek isteyeceksiniz. İşte porselen cildin sırrı sencha çayının 6 faydası...

22 Mart 2021, Pazartesi 10:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- CİLDİN YAŞLANMASINI YAVAŞLATIR

1- CİLDİN YAŞLANMASINI YAVAŞLATIR

Cildin daha uzun süre genç kalmasını sağlamak için deneyebileceğiniz birkaç yöntem var. Günlük beslenme rutininize bir fincan sencha çayı eklemeniz, serbest radikallerin neden olduğu cilt hasarından koruyan antioksidanlar salgılamanızı sağlar.

Serbest radikaller, ince çizgilere ve pigment bozukluklarına neden olur. Sencha çayı tüketmek, uzun süre kırışıksız kalmanıza yardımcı olur.

Sencha çayındaki antioksidanlar, ölmekte olan cilt hücrelerini canlandırarak sağlıklı bir ışıltıya kavuşmanızı sağlar.

2- YAĞLI CİLTLERİN KURTARICISI

2- YAĞLI CİLTLERİN KURTARICISI

Sencha çayı, sebum üretimini etkileyen ve doğal olarak mat bir cilt sağlayan özel biyomolekül olan 'tanen' açısından zengindir.

Yağlı cilde yönelik çoğu cilt bakım ürünü, yalnızca cildin yüzeyindeki fazla sebumu temizler, ancak sencha çayı aslında sorunun temelini hedefler ve cilt hücrelerinin yağ üretimini en aza indirmesini sağlar.

Fazla yağ gözenekleri tıkayarak sonunda sivilceye ve çatlaklara neden olabileceğinden, cildin yağının dengelemesi sağlık açısından faydalı olacaktır.

3- TIKANMIŞ GÖZENEKLERİ AÇAR

3- TIKANMIŞ GÖZENEKLERİ AÇAR

Doktorlar genellikle sivilceleri ve tahriş olmuş cildi tedavi etmek için pahalı antibiyotikler veya özel kremler verirler. Bu tedaviler bazen yan etkilere neden olabilir.

Bir fincan sencha çayı, cilt sorunlarınıza iyi gelebilir. Doğal ve uygun fiyatlı bir akne tedavisi olan sencha çayı, iltihaplanmayı önler ve şişliği de azaltır. Gözenekleri tıkayan bakterilerle de savaşır.

4- CİLT PÜRÜZLERİNİ GİDERİR

4- CİLT PÜRÜZLERİNİ GİDERİR

Sencha çayı kafein içerdiğinden kan damarlarınızı küçülterek göz altı torbalarının ve koyu halkaların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda cildinizi aydınlatarak parlak ve genç görünmesini sağlar. Sencha, yüksek antioksidan içeriği sayesinde toksinlerin vücudunuzdan atılmasına yardımcı olur, bu da cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlar ve donuk görünümü azaltır.

5- DOĞAL BİR GÜNEŞ KORUYUCUDUR

5- DOĞAL BİR GÜNEŞ KORUYUCUDUR

Her gün bir fincan sencha çayı içmek, UV ışınlarının neden olduğu hasarı en aza indirebilir. Yüksek benzoik asit seviyesi nedeniyle, sencha çayı doğal bir güneş kremi olarak kullanılabilir ve güneş yanıklarının neden olduğu cilt sorunlarını tedavi edebilir.

6- KEPEĞİ ÖNLER

6- KEPEĞİ ÖNLER

Kepek genellikle bir saç problemi olarak görülse de, kafa derisinin çok yağlı veya çok kuru olmasından kaynaklanır. Sencha çayı, saç derisini yatıştırır, besler, bakteri ve kepekten korur.

Ayrıca saç dökülmesine karşı savaşmamıza yardımcı olurken ve boyun bölgesinin tahriş olmasını da önler.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gözeneklerin daha da büyümesine neden olan 8 hata