Portekiz yardım istemedi

Portekiz Maliye Bakanı Fernando Teixeira dos Santos, ülkesinin finansal sorunlarını çözmek için kurtarma paketine ihtiyacı olmasını beklemediğini söyledi.

11 Ocak 2011, Salı 15:11
A A
Portekiz yardım istemedi

Teixeira dos Santos, TSF rayosuna verdiği demeçte, hükümetin yüksek borcunu azaltmak için adımlar attığını belirterek, "(Bir kurtarma paketinden) kaçınabilmemiz için herşeyi yapmaya odaklanmamız gerekiyor" diye konuştu.

Portekiz’in 10 yıllık tahvil faizi son zamanlarda yüzde 7 ile Avro Bölgesi’nde rekor seviyelerde seyretmesine rağmen, ülkesinin finansal piyasalardan halen kaynak bulabileceğine inanan Teixeira dos Santos, Avrupa’nın Avro Bölgesi’nde istikrarı sağlamak için yeteri kadar icraat yapmadığını ifade etti.

Avro Bölgesi kaynakları dün, Almanya, Fransa ve Avro Bölgesi’ndeki diğer ülkelerin, Avro Bölgesi’ndeki borç krizinin yayılmasını önlemek amacıyla Portekiz’e AB ve Uluslararası Para Fonundan (IMF) mali yardım istemesi yönündeki baskıyı artırdığını açıklamıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.