Poşetli tatbikat!

Okuldaki tatbikatta baret ve bone bulamayan öğretmenler kafalarına poşet taktılar

14 Ekim 2009, Çarşamba 11:21
A A

Sivas'ın Hafik ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından gerçekleştirilen tatbikat renkli görüntülere sahne oldu.Tatbikat sırasında ilk yardım ekibinde bulunan öğretmenler okulda bone ve baret bulunmayınca başlarına poşet geçirerek tatbikata katıldı

İlçede  Adem Yavuz Yatılı İlköğretim Bölge Okulu ve ve Hafik Lisesi'nde sivil savunma uzmanlığı tarafından gerçekleştirilen tatbikat renkli görüntülere sahne oldu. Olağanüstü durumlarda dışarıda meydana gelen nükleer, biyolojik ve kimyasal tehlike durumlarında okullardaki mevcut personel ve öğrencilere davranış şekillerini benimsetilmesine yönelik gerçekleştirilen tatbikat eğitim ve öğretimde görevli tüm personelin katılımıyla gerçekleşti.Tatbikatta öğrencilere deprem, patlama, yangın gibi durumlarda nasıl korunulacağı gösterildi. Tatbikatta görev alan öğretmenler uzmanlar tarafından bone takmaları konusunda uyarıldı. Ancak öğretmenler okulda bone ve baret tarzında bişey bulamayınca başlarına naylon poşetler geçirerek tatbikatta rol aldı. Gaz meskesi yerine de normal maske kullanıldı. Tatbikat gereği okul bahçesinde kimyasal madde dolu bir araç patlatıldı ve beraberinde çıkan yangına müdahale edildi. Tabikata itfaiye ve ambulanslar da katıldı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.