Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (13 Eylül 2017)

Haydar Dümen 13 Eylül 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı

13 Eylül 2017, Çarşamba 17:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
NASIL BÜYÜTÜRÜM?

NASIL BÜYÜTÜRÜM?

Penisim 6 santim. Sorunumu halletmenin bir yol var mı? Cinsel organım nasıl büyür? CEVAP  Değerli okurum, büyütemezsin. Bu konuyla ilgili önce bir üroloji ve endokrinoloji uzmanına gitmen gerek. Çünkü cinsel organ operasyonla büyür. Bunun için de anne, babanı, aileni arkana alman gerekir. Tek başına üstesinden geleceğin olay değil.  

KENDİME ENGEL OLAMIYORUM

KENDİME ENGEL OLAMIYORUM

17 yaşındayım. Yalnızsam mastürbasyon yapıyorum. Kadın görünce boşalmak istiyorum. Engel olamıyorum. Yardımcı olur musunuz? CEVAP  Hay hay okurum, gazetenin düzeni uygunsa seni kıracak değilim, ben de çarşamba günü için rica ederim. 10 dakikalık (üst üste birkaç kere okuyacağın için) zamanı her yerde bulabilirsin. Gelelim öze; mastürbasyon olayında yalnız değilsin. Neredeyse gençlerin yüzde 50’si bu sorunu yaşıyorlar. Duygu ve eylem başkadır. Çünkü duygu iradeye bağlı değildir. Eylem ise birçok koşula ve iradeye bağlıdır. Duyguda yani eylemde yüzde 50 kendini frenle. Ben de senden rica edeyim, sen de benim sözümü dinle.  

KAN GELMEYİNCE NE OLACAK?

KAN GELMEYİNCE NE OLACAK?

24 yaşındayım kızım. Sevgilimle birçok kez ilişkiye girdik ama benden kan gelmedi. Kızlığım bozulmadı mı? Kanın gelmediği durumlarda ne oluyor? CEVAP  Sevgili okurum, kızlık zarın esnekti. Esnedi, gevşedi, gelen misafiri buyur etti, halen orada kız gibi duruyor. Kızlık kanı işi bitirdi, zar orada pehlivan gibi çalım satıyor. Ne şiş yandı ne kebap! Kızsın raporunu göğsüne tak. Peki bu durum seni neden tedirgin ediyor? Erkeğin inanmıyorsa, hâlâ kan diye tutturuyorsa, “Sen bilirsin, ben kızım, ölümü öp” diye yemin et. Daha da zorlarsa bir uzmandan sağlam raporunu al, ne yazık ki erkeğin sana değil, rapora inanacak.  

KAÇ KEZ YAPAYIM?

KAÇ KEZ YAPAYIM?

17 yaşındayım. Bir kızla ilişkiye girmek istiyorum. Penisim 10 santim. Bu normal bir boy mudur? Bir de ben futbolla ilgileniyorum. Haftada kaç kez mastürbasyon yapmam gerekir? CEVAP  Değerli okurum, sporcusu ama bir yandan da “Penisim 10 santim” diye yazıyorsun. Beden “Ben bu işe hazırım” dese de penis daha gelişmesini tamamlamamış. En azından ona fırsat tanı. 19-20 yaşına bir gel, penis de kendine gelsin. O zaman konuşalım. Haftada 2 kez de mastürbasyonla idare et. Şimdilik böyle gitsin.  

 ERKEKLERDEN ZEVK ALMIYORUM

ERKEKLERDEN ZEVK ALMIYORUM

23 yaşında kadınım. İlişkiye girdiğim erkeklerden zevk alamıyorum. Acaba sorun bende mi yoksa ilişkiye girdiğim erkeklerde mi? CEVAP  Bilinen ünlü bir yorum vardır, ‘Soğuk kadın yoktur, kadının ateşini yakamayan erkek vardır’. Bu teşhis tıp biliminde yerini almıştır. Hele bir evlen. Bir örnek vereyim; kiracısı olduğun dairenin tavanı akıyorsa, tavanı değiştiremeyeceğine göre idare ediyorsan burada da öyle yap. Ne zaman ki evlenirsin, aynı sorunları eşinle de yaşarsan o zaman tedavi olursun. Bu durum kadın kadar erkeğe de bağlı olduğundan ortak sorununuza ortak çözüm ararsınız.

KAN GELİR Mİ?

KAN GELİR Mİ?

Sevgilimle üzerimizde kıyafetler varken birlikte olduk. Kız arkadaşımdan birkaç damla kan geldi. Acaba sevgilimin kızlık zarı bozulmuş mudur? Acaba bir daha ilişkiye girdiğinde kan gelme ihtimali var mıdır? CEVAP  Değerli okurum, kızlık zarı bozulmadı. Kan zardan gelmedi, bölge tahriş olduğunda geldi. Bir dahaki normal ilişkide zar esnek değilse kan gelir. Esnekse gelmez.  

SEKS CAZİP GELMİYOR

SEKS CAZİP GELMİYOR

43 yaşındayım. Şimdiye kadar çok hızlı yaşadım ve canım artık seks yapmak istemiyor. Eşim şikayetçi. Boşanmanın eşiğine geldik. Bana yardım edin. CEVAP  Değerli okurum, erkekliğin, cinselliğin yani ve ona bağlı mutluluğun meyvelerini bol bol toplayacağın yaş. Ama sen mutluluğu eşinle el ele artırmak yerine “Paydos” demişsin. Eşinle konuş, onu duygularla besle. Ve de profesyonel yardım al.  

 DURDURAMIYORUM

DURDURAMIYORUM

Bir gün içinde 3 kere mastürbasyon yaptıktan sonra akşam 2 kadınla birlikte oldum. Kendimi durduramıyorum. Normal günde bile 3 kez mastürbasyon yapıyorum. CEVAP  Değerli okurum, haftada 2-3’e izin veriyorum. Sizler günde 2-3’le doymuyorsunuz, kanmıyorsunuz. Ayrıca yakınıyorsunuz. Ben öteki dozu aşmış alışkanlıklar gibi bu tutkuya kapılmayın diyorum. Yoluna devam eden zarar görür. İradesini kullanan adam olur.  

 SESİM KALINLAŞMADI

SESİM KALINLAŞMADI

16 yaşındayım. Penisim 11 santim. Sesim hâlâ kalınlaşmadı. Neden böyle oluyor? CEVAP  Değerli okurum, ölçüler senin gözüne göre. Ne kadar anatomik yapıya uygun bilemem. Kilo almamaya dikkat et. Biraz daha zamana ihtiyacın var. Büyüme ve kalınlaşma söz konusu olabilir. Ama yavrum, testislerin ve hormonal yapın da gözden geçirilse iyi olur derim.  

SEVGİLİM BOŞALINCA MİDEM BULANIYOR

SEVGİLİM BOŞALINCA MİDEM BULANIYOR

21 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkim var. Fakat onun boşaldığını gördüğüm zaman çok midem bulanıyor. Neden böyle? CEVAP  Alışman lazım sevgili yavrum, alışman.  

KADINLAR BENDEN KAÇIYOR

KADINLAR BENDEN KAÇIYOR

35 yaşındayım. Penisimin 10 santim. Bu konu beni çok rahatsız ediyor. Kadınların benden kaçtığını hissediyorum. Penis büyütücü hapları tavsiye eder misiniz? CEVAP  Değerli okurum, ilaca gerek yok. Penisin için anatomi kitapları normal diyor. Bana göre kılıcını iyi kullandığın zaman sorunlar biter. Ama bekarsan hemen evlen. Duygusal bakımdan mutlu ettiğin kadın penisinin boyunu düşünmez bile. Çünkü penisin bize göre de normal. Evlen, çocuk yap.  

EŞİMİ TATMİN EDEMİYORUM

EŞİMİ TATMİN EDEMİYORUM

2 yıllık evliyim, 30 yaşındayım. Penisimin boyu 11 santim. Kilom 95. Eşimi penis boyu yüzünden tatmin edemiyorum. Bana bir öneriniz olabilir mi? CEVAP  Tabii değerli okurum. Birden ona kadar önerilerimin dokuzu zayıfla, zayıfla, zayıfla. 70’li kilolara indiğinde penisin 2 santim yağ dokusundan kurtulacağı için olacak 13 santim. Bu da yeter de artar bile. Hem de sağlığını korumuş oluruz. Ruhun da selamete çıkar.  

BUGÜNE KADAR İLİŞKİYE GİRMEDİM

BUGÜNE KADAR İLİŞKİYE GİRMEDİM

25 yaşındayım, yakışıklıyım. Hiç cinsel ilişkiye girmedim. Kızlardan çok çekiniyorum. Sizce ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, kendini harap etmişsin, feda etmeye adamışsın. Yakışıklı olduğuna göre kızlar seni beğeniyordur. Ben ne yapabilirim? Yapacağın bir tek şey var. Onlardan çekinip korkma. Onlara da saldırma. Ortada dur. Bir fırsat yarat, kızlara doğru yaklaş, onlarla dost ol yavrum. Arkadaş, insanca yaklaşım sonrasını sizler belirlersiniz.  

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hangi öğünde kaç kalori tüketmeli?