Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (21 Ağustos 2017)

Haydar Dümen 21 Ağustos 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı.  

21 Ağustos 2017, Pazartesi 09:20
A A
1 DAKİKA SÜRERDİ AMA...

1 DAKİKA SÜRERDİ AMA...

2 haftadır evliyim. Başka kadınlarla ilişkiye girince 1 dakika sürmezdi. Şimdi 2 saat sürüyor, boşalamıyorum. Ne yapacağım? CEVAP  Al bakalım gökten iki ayva düştü, birini hoşaf yap, birini de reçel. Senin işin buna benziyor okurum. Şans kapıyı çalmış ama ölçüyü kaçırmış. 2 saat ilişki!.. Eğer kadının memnunsa elleşme! Yakınmazsa bir süre böyle kalsın. Zamanla sistem rayına otursun derim. Eğer kadının “Yeter gayri” diyor, sızlanıyorsa sen fantezilere yüklen. Eşin de harekete geçsin. Şimdilik idare edin. 3-5 ay sonra sistem yerine oturmazsa düşünelim. İlaçla erkene almak söz konusu değil ama doğanın dengesi çoğu zaman devadır, unutma.  

HANGİSİYLE EVLENEYİM?

HANGİSİYLE EVLENEYİM?

48 yaşındayım, 24 yaşında kız arkadaşım var. 45 yaşında bir hanımla tanıştım. Yurt dışında yaşıyor, maddi durumu iyi, dul ve 3 çocuğu var. Hangisiyle evlensem? Yaş farkı cinselliği etkiler mi? RUMUZ: KARARSIZIM CEVAP Ey aklını peynir ekmekle yemiş okurum. Önünde mis gibi arkadaşın var. Huyunu, suyunu (!) öğrendin. Bir de 2-3 gün önce bir kadın gördün, sanki dellendin. Yurt dışına mı kaçacaksın? Bana sorma, uğraş dur 3 çocukla. Kadını cinsellikle ölçüp biçiyorsan, arkadaşın seni 10 yıl gençleştirecek. Avrupalı (!) ise bir kumar ki bul karoyu al parayı gibi olacak. Üstelik o karoyu da hiç bulamayacaksın!!! Değerli okurum, karanlığa zar atacaksın, düşünmeni bile affetmiyorum. Arkadaşınla mutluluklar diliyorum.  

ERKEN BOŞALMAM BİTMİYOR

ERKEN BOŞALMAM BİTMİYOR

40 yaşındayım, 8 yıllık evliyim. Erken boşalıyorum. Doktora gittim, faydası olmadı. Ne yapacağım? CEVAP Değerli okurum, en verimli, en erkeksi, en enerjik, en tuttuğunu koparan yıllardasın. Erkeklerde yüzde 40 erken boşalma vardır. Biz burada bilimin sözcüsüyüz. Büyük penislerin küçülmesi söz konusu değil diyoruz. Ama bir sorunun tedavisi varsa söylüyoruz. Arayın, uzmanını bulun. İç hastalıkları uzmanı vardır, dolaşım sisteminde tecrübelidir. Başka uzman ise şeker hastalığında deneyimlidir. Değerli okurlarım kendinizi düşünmüyorsanız eşinizi düşünün. Onların haklarını yiyorsunuz ve aile yapınızın mutluluğuna set çekiyorsunuz. Bir adım atın, yatağa güvenle yatın.  

NASIL BÜYÜTSEM?

NASIL BÜYÜTSEM?

20 yaşındayım. Penisim çok küçük, 14 santim. Büyütmenin bir yolu var mı? CEVAP  Değerli okurum, zaten büyümüş büyüdüğü kadar. Daha ne istiyorsun?  

BU KADAR KOLAY YIRTILIR MI?

BU KADAR KOLAY YIRTILIR MI?

18 yaşında kızım. Mastürbasyon yaparken kan geldi. Zarımın patladığından şüphe ediyorum. Bir kez parmağım içeri girdi. Bu kadar basit bir şeyle yırtılır mı? CEVAP Sevgili okurum, yırtılabilir ama biz buna zedelenme diyoruz. Gerçek bir cinsel birleşmede kanayacaktır. En önemli nokta kendini suçlu gibi görme.  

İKTİDARSIZ OLUR MUYUM?

İKTİDARSIZ OLUR MUYUM?

17 yaşındayım. Her gün mastürbasyon yapıyorum. İktidarsız olmaktan korkuyorum. Beni aydınlatır mısınız? CEVAP Değerli okurum, hiçbir şey olmayacaksın, her şey güzel güzel gidecek. Şimdilik sen de mastürbasyon yapmayı gün aşırıya indir. Normal uykunu al, normal beslen, derslerine çalış, spor yap. İnsanlar arasına katıl. Flörtlerin olsun ve de günaşırı mastürbasyon yapmaya devam et.  

 HAMİLE MİYİM?

HAMİLE MİYİM?

23 yaşında kızım. 1 ay önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdim, kızlık zarım yırtıldı. Adet günüm 10 gün geçti. Acaba zar yırtıldığı için mi adet görmüyorum ya da hamile miyim? CEVAP  Sevgili okurum, sanırım ve de umarım hamile değilsindir. Anlattıklarına bakınca ihtimal çok zayıf. Psikolojik bir durum yaşadığını düşünüyorum. Biraz daha bekle. Gerekirse bir test yaptırabilirsin.  

HEP MASTÜRBASYON YAPTIM

HEP MASTÜRBASYON YAPTIM

30 yaşında, 8 aylık evli kadınım. Evlilikten önce hep mastürbasyon yapardım. Vajinal orgazm olamıyorum. Ne yapabilirim? CEVAP  Sevgili okurum, düzelecek durumun. Zaman senin en iyi dostun olacak, eşin de ustaysa her şey yoluna girecek.

KENDİMİ HAZIR HİSSEDİYORUM

KENDİMİ HAZIR HİSSEDİYORUM

17 yaşında kızım. Kendimi ilişkiye hazır hissediyorum. Ne yapmalıyım? CEVAP Sevgili kızım, bu yaşlarda bedenen olgunlaşmış sayılırsın. Cinsel ilişkisiz, sadece romantik flörtle duygularını biraz yaşasan diyorum. Ben buradan onaylamadığım şeylerin önerisinde bulunamam. Biraz sabırlı ol.  

SERTLEŞME HEMEN BİTİYOR

SERTLEŞME HEMEN BİTİYOR

30 yaşındayım. Sertleşme çok kısa sürüyor. Bu sorun 5-6 yıldır var. İlişkide ilgimi başka yere vermezsem hemen sertleşme bitiyor. Bu sorun psikolojik mi yoksa ilaçla tedavi edilebilir mi? CEVAP Değerli okurum, tedavisi var, kendini üzme. Umarım ailende ve sende şeker hastalığı yoktur. Kilon nasıl? Onu da merak ettim. Tedavide uzun süre beklemeli mi ya da olayın hemen üzerine mi gidilmeli? Bu kararı verecek olan sensin. Bana göre ikincisi doğru. Çünkü alışkanlık yapıyor.  

NASIL UZAYACAK?

NASIL UZAYACAK?

20 yaşındayım. Geçen hafta kız arkadaşımla ilişkiye girdim ve çok kısa sürede boşaldım. İlişkinin tadına varamadım. Bu süreyi nasıl uzatabilirim? CEVAP  Değerli okurum, erken boşalmadan söz ediyorsun. Evlendiğin zaman düzelecek. Şimdilik alışmaya çalış.  

ZEVK ALMAK İSTİYORUM

ZEVK ALMAK İSTİYORUM

38 yaşında, 1 çocuk annesiyim. Eşim 41 yaşında. Zevk almıyorum ve mastürbasyon yapıyorum. Eşimle bu konuyu hiç konuşmadım. Artık zevk almak istiyorum. Yardım eder misiniz CEVAP  Sevgili okurum, vajinal orgazm gerçekten dert. Eşle uyumlu olup fantezileri devreye sokarak, karşılıklı heyecan duymanız gibi yan faktörler rol oynar. Ama klitoris orgazmı bütün kadınlar yaşayabilir. Eşinle bu konuya konuşman bence doğru olan. Önünüzde çok uzun yolunuz var. El ele çözüm arayarak, daha açık konuşarak birbirinize yardımcı olabilirsiniz diye düşünüyorum.  

PENİSİM NORMAL Mİ?

PENİSİM NORMAL Mİ?

17 yaşındayım. Penisim 10 santim. Sizce normal mi? Biraz daha uzar mı? CEVAP  Değerli okurum, biraz büyüyecek diye umuyorum. Tıp bilimi ve onun temsilcisi ben, bu penis yeter diyorum. Bekleyelim bakalım ne olacak ne göreceğiz? Ama iyi şeyler göreceğiz.  

ACABA KISIR OLUR MUYUM?

ACABA KISIR OLUR MUYUM?

20 yaşındayım. Hiç ilişkiye girmedim. İlişkiye girince nasıl olacak? Çok mastürbasyon yapıyorum. İleride kısır olur muyum? CEVAP  Değerli okurum, kısır olmayacaksın. Ama kadına transferde zorlanacaksın. Ergenlikten bu yana 7-8 yıldır kendini mastürbasyona şartlamışsın. Ayrıca daha kaç yıl sürecek? Şu anda itibaren geminin kaptanısın. Bazı koşulları değerlendir.  

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kadınların hayali gerçek oldu! Kılıfı değişen çantalar