Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (22 Ocak 2018)

Haydar Dümen 22 Ocak 2018 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç sorulara bakın Haydar Dümen nasıl bir cevap verdi! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği cevaplar...

22 Ocak 2018, Pazartesi 11:15
A A

SERTLEŞME SORUNU GEÇER Mİ?  Penisim 17 santim. Sertleşme sorunum var. Geçici mi, kalıcı mı? CEVAP  Değerli okurum, organ 17 santim olunca ikinci sözcüğünde onu sergiliyor, yaşını bile unutuyorsun. Eğer 13 santim olsaydı, yazana kadar birkaç satır zaman ve ortam kazanıp yok yere organı aşağılardın. Gelelim işlevine; mastürbasyonla uzun süre yaşamış, kadına da alışmamışsan istemediği ortamda kalıcı, olumlu ortamda ise geçicidir. Mübarekler şartlandıkları şeye sadık, monotonluğa ise isyankardır. Çorbaya kaşık sallarken iyi ama bir gün şekerparenin tadını alırlarsa nankörlüğün dik alasını sergilerler. Bunlar organın natürüdür, işlevi ise çoğu zaman karikatürüdür.  

HIZIMI ALAMAZSAM? Evlenmek üzereyim. Çok dinamik bir yapım var. Hızımı alamazsam ilk geceden kilitlenmeyeyim. RUMUZ: DARBELİ MATKAP CEVAP  İlk geceye kalmadan ilk cümlende kilitlendin okurum. Bir mal sergilenirken üzerinde üretim tarihi olur. Bu konularda en önemli kural yaştır. Yaş uygunsa ikinci sırada baş gelir. Baş ise ne öküz başı ne de organın başıdır. Merakımızın parolasını verdin, kendin organına darbeli matkap dedin. İşte burada dur, geçmek yasak diyorum. Seninle evlenecek kız bana sorsa, ‘İzin vermiyorum’ derdim. Delikanlılığa adım atmışsın ama organınla ruhunun arasında denge kuramamışsın. Organsal olarak değil ama ruhsal olarak kilitlenip kalabilirsin.  

ORTA YAŞLI KADINLARI SEVİYORUM 22 yaşındayım. İlk kez ilişkiye girdim. Kadın 45 yaşındaydı. O günden beri orta yaşlı kadınlardan hoşlanıyorum. Acaba benimki hastalık mı? CEVAP  Hastalık değil değerli okurum, bataklık bu. Atalarımız çiftlerin yaşı başı uygun olsun, mutluluk için de yaş yaşa, baş başa dengeler kurulsun derler. Bunun adı halk hekimliğidir. Çok şeyi denemelerden öğrenmişlerdir. Ne olacağını da önceden söylerler. Geçmişte yaşanmış bir olaydır. Bir akıl fukarasını evlendirecekler. Akıl fukarası, kadını kötüleyenlere, iki harfli organı kastederek “... var mı?” der. Var yanıtı alınca, “İyi kadın, iyi kadın” diye ister. Ölçü böyle olunca ilerisi de şöyle böyle olacağından yolun yanlıştır, bu evleneceğin kıza da atılacak bir kazıktır.  

KAN GELMEDİ AMA...  19 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla seviştik. O çıplaktı ama peçete üzerine boşaldı. 2 gün sonra adet gördüm. İlişkide kan gelmedi ama kız mıyım? Yardımcı olun. CEVAP  Değerli okurum, yüzde 100 kızsın. Zar yerinde duruyor. Eğer esnek değilse evlendiğinde kanayacaktır.  

TEST YAPTIK  21 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ama boşalmadım. Kız arkadaşımın adeti 8 gün gecikti. 3 kez test yaptık, negatif çıktı. Sevgilim kanda gebelik testi yaptırmaya çekiniyor. Acaba hamile mi? CEVAP  Değerli okurum, yok. Testler zaten durumu ortaya koymuş. Ortada fol yok, yumurta yok. Ama panik çok. Oturun oturduğunuz yerde ve dikkatli olun!  

BEBEK İSTİYORUZ  28 yaşında 10 aylık evli kadınım. Eşimle aramızda 25 yaş fark var. Bebek istiyoruz, olmuyor. Eşimin sperm sayılarında azalma mı var diye düşünüyorum. Nasıl bir yol izlemeliyiz? CEVAP  Sevgili okurum, önce eşine sperm sayımı yaptıracaksınız. Bir kere de sen jinekolojik muayeneden geçeceksin. Her şey tamamsa, yollar düz gidecek. Ufak virajları da bizler çözeceğiz. Sonuçları bana bildir.  

CİNSEL İSTEĞİM ARTIYOR  17 yaşındayım. Cinsel isteğim her gün artıyor. Sizce ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli yavrum, frene bas. Spor yap, dersine çalış. Müzik aleti çalmayı öğren. Vücut çalış. Ailenle daha yakın ol. Artan zamandaki cinsellik duyguları da olacak o kadar.  

İHANET SAYIYORUM  23 yaşındayım. Yüzeysel birçok ilişkim oldu ama ilişkiye girmedim. Uzun süredir kız arkadaşım var. Onu çok seviyorum. Kimseyle olmak istemiyorum. Çünkü bunu ihanet olarak görüyorum. Sizce yanlış mıyım? CEVAP  Değerli okurum, yolun açık olsun. Karar senin, hayat senin. Bu konularda dışarıdan yönlendirmeler ters teptiğinde sorun yaratır. Kendini iyi tart, 2 yıla kadar evleneceksen karar ayrıdır, 5-6 yıl sonra evleneceksen o karar da farklıdır.  

ORGAZM OLAMIYORUM  23 yaşında kadınım. Erkek arkadaşımla birlikte olurken zevk alamıyorum, orgazm olamıyorum. Acı hissediyorum. Ne yapayım? CEVAP  Sevgili okurum, nedeninin yüzde 50’den fazlası arkadaşınla ilgili. Sanırım o sert bir erkek. Estetik, ince, deneyimli davranışları bilmiyor. Tabii sen korkuyor ve ürküyorsun. Ama zevk alamama uzarsa gelecekte evliliğine olumsuz etkileri olur.  

BAŞIMA AĞRI GİRİYOR  25 yaşındayım. 2 günde bir mastürbasyon yapıyorum. 2 haftadır boşalırken başıma ağrı giriyor. Boşaldıktan sonra yavaş yavaş geçiyor. Ne yapmam gerekiyor? CEVAP  Değerli okurum, mastürbasyon yapmadan yarım saat ya da 1 saat önce baş ağrısı hapı al. 15-20 gün boyun kaslarına masaj yap. Gerilmeden baş ağrısı çektiğini sanıyorum. Bir de heyecan fazlalığından olabilir, sakin ol. Devam ederse mutlaka bir nöroloji uzmanına git.  

MASTÜRBASYONU NASIL ENGELLERİM?  20 yaşındayım. Günde 2-3 kez mastürbasyon yapıyorum. Buna karşı koyamıyorum. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, koy yavrum. Bak küçük kardeşin de günde 6 kere yemek yiyormuş. Sana sordu, ne dersin? Yasaklasan, kaçamak yer. Cezalandırsan göze alır. Geriye ne kalır? İrade, telkin ve dikkati başka yerlere çekmek.  

BAKİRE DEĞİLİM AMA KAN GELDİ  23 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdim. Bakire olmadığım halde benden kan geldi. Bunun nedeni ne olabilir? CEVAP  Sevgili okurum, ikinci kere kanadı. İki organın uyumunda sorun olabilir. Yani çap sorunu. Ortada bir dert yok.  

İLAÇ ALSAM MI?  17 yaşındayım. 3 yıl önce ergenliğe girdim. O zamandan beri penisimde yukarı doğru bir eğrilme var. İlaç kullanmalı mıyım? CEVAP  Değerli yavrum, ilaç kullanmaya gerek yok. Yaşına uygun davranışlar sergile, spor yap, derslerine çalış, bol bol oku. Delikanlılık yolunda sana bol şans diliyorum.  

NİŞANLIMIN SERTLEŞME SORUNU VAR  28 yaşındayım. Nişanlım 30 yaşında ve sertleşme sorunu yaşıyor. Sertleşme oluyor ama hemen bitiyor. Evlilikte sorun olur mu? Psikolojisi bozuldu. Ne olur bizi aydınlatın. CEVAP  Sevgili okurum, önemli bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Psikolojik destek almasında yarar olabilir. Ayrıca piyasada satılan ilaçlardan deneyebilir. Zaten etkin olan 3 ilaç var. Onu da herkes biliyor.  

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.