Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (25 Ekim 2017)

Haydar Dümen 25 Ekim 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı  

A A
KIZ NEDEN PİŞMAN OLDU?

KIZ NEDEN PİŞMAN OLDU?

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Şimdi pişman olduğunu ve utandığını söylüyor. Nedeni nedir? CEVAP  Değerli okurum, cinsel konuları bitirdik, şimdi psikolojik olanlara mı sıra geldi? Utanma duygusu bedenden kaynaklanmaz. O beynin işidir. Arkadaşının duygularına öylesine yüklendin ki onun iradesini adeta narkoza soktun. Ne yapsın? O anasının kuzusu. Bir yamaçtan yuvarlanır gibi, ne olup bittiğini anlamadan, kendini yamacın eteğinde buldu. Sonra kızlığının sanki özü gitmiş de sözü yani adı kalmış gibi paniğe kapıldı. Böylece ruhu yaralandı. Pişmanlık kâr etmiyor, yardıma ihtiyacı var. Senden ne haber, başın göğe değdi mi?  

İKİ ADAY VAR AMA ÇEKİNİYORUM

İKİ ADAY VAR AMA ÇEKİNİYORUM

42 yaşındayım. Penisim 7 santim. 7 yıl önce kaybettiğim eşim bunu sorun yapmadı. 7 yıldır ilişkiye girmedim. Benimle evlenmek isteyen 2 hanım var. Penis boyu nedeniyle tedirginim. Bana yardım eder misiniz? CEVAP  Değerli okurum, geçmiş olsun. Ardında ben varım. Benim de elimde bilim ve insan ruhunun yapısı torbası var. Evlenmenden yanayım. Ancak sürpriz karşılaşmaları kaldıramazsın. Bir bakıma kendine tuzak kurmuş olursun. Bunu da içine sindiremezsin. Bu boy penisle evlenebilirsin. Mutlaka psikolojik destek almalı, eş adayınla da konuyu paylaşmalısın. Böylece karar birliğine varmalısınız. Çünkü el ele yürünecek bir yol bu. Eller sağlam kenetlenirse dağa bile tırmanır, her türlü engelleri aşarsınız.  

KIZ ARKADAŞIMA YETMİYOR

KIZ ARKADAŞIMA YETMİYOR

20 yaşındayım. Partnerimle 1 yıldır ilişkiye giriyoruz. Haftada 1 kere benim için yeterli. Kız arkadaşım haftada 3-4’e çıkmak istiyor. Ben haftada bir ilişki sonrası isteksizleşiyorum. Ne yapacağım? CEVAP  Maşallah değerli okurum. Biraz erken yola çıkmışsın ama neyse! Bakarız çaresine. Benim de kurallarım var. Okulunu, işini ve geleceğini düşün. Ananın umudunu, babanın durumunu da hesap etmelisin. Zaman bu yaşta en değerli hazinedir. Yaşam kurallarını oya gibi işlersen, lastiği patlamış araba gibi yarı yolda kalmayacağından eminsen, “Ben irademle her gücü yenerim” diyorsan, asıl hedefin ne olduğunu hesap ediyorsan en az zararla kurtulma kuralını unutmazsan sen bilirsin.  

NEDEN ORGAZM OLMUYOR?

NEDEN ORGAZM OLMUYOR?

Sevgilim orgazm olmuyor. Ben 3 kez boşalıyorum, o bir kez bile orgazm olmuyor. Bunun standardı var mı? CEVAP  Değerli okurum, her insanın yapısı, huyu yani doğası vardır. Bu durumda sayılarla, boyutlarla uğraşmak yerine kadının ruhsal yapısını ve o arada kendinizi nasıl kullanacağınızı (bilgi ve duygu bakımından) öğrenmeniz ve kadını keşfetmeniz gerekir. Bizim amacımız ilk birleşmede iki tarafın da orgazm şansını yükseltmektir. Bu sağlandığında fazla sorun kalmaz.  

NASIL ÖĞRENİRİM?

NASIL ÖĞRENİRİM?

17 yaşındayım, ilişkim olmadı. Böyle bir deneyimi yaşamak istiyorum ama kızın isteyip istemediğini nasıl öğreneceğim? CEVAP  Değerli okurum, büyüdüğün zaman öğreneceksin. 18 yaşında alfabeden başlayacaksın. Sanırım 20 yaşına kadar bu işin teorik ustası olacaksın. Sonraki 50-60 yılı en iyi şekilde kullanacaksın. Acelen ne?  

İLİŞKİDEN ÇEKİNİYORUM 

İLİŞKİDEN ÇEKİNİYORUM 

20 yaşındayım. Mastürbasyonda 1 dakika bile olmadan boşalıyorum. Bu yüzden ilişkiden çekiniyorum. Sizce bu normal mi? CEVAP  Değerli okurum, şimdilik yapacağın tek şey mastürbasyon yaparken süreyi uzatmak. Arada durmak, başka şey düşünmek. Bu sabrı gösterip tekniği öğrenmek, saniyeler ve dakikalar kazanmak belki aylar sürebilir.  

KIZLAR BENİ TERK EDİYOR

KIZLAR BENİ TERK EDİYOR

21 yaşındayım. Kızlarla iyi anlaşıyorum ama beni hemen terk ediyorlar. Henüz ilişkiye girmedim. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, sanıyorum çok bilmiş, gereksiz konuşan bir gençsin. Yani sana güvenemiyor, aradıklarını bulamıyorlar. Ruhunu ve bilgini zenginleştir.  

EĞRİLİK DÜZELİR Mİ?

EĞRİLİK DÜZELİR Mİ?

26 yaşındayım, cinsel organım eğriliyor. Gün geçtikçe daha kötü oluyor gibime geliyor. Sizce ne yapmalıyım? Düzeltilebilir mi? CEVAP  Değerli okurum, operasyonla düzeltiliyor. Bu konuda doğru uzmanı bulmalısın.  

İSTEĞİM HİÇ BİTMİYOR

İSTEĞİM HİÇ BİTMİYOR

22 yaşındayım. Her gün mastürbasyon isteği duyuyorum ve boşalmadan duramıyorum. Bu bir hastalık mı? CEVAP  Değerli okurum, alışkanlık yavrum. Sana dilediğin yolda yürü demiyorum. Çünkü yarın evleneceksin. Bu alışkanlıktan kurtulamazsan, gül gibi karın dururken gizli gizli mastürbasyona devam edersen işte bu olmaz. Bir lokmacık irade. Zamana böl. İlk aylar üstesinden gelemezsin ama haftada 1 gün ya da 2 gün yapmazsan işte sonuç lehine döndü. Tabii ki normal ilişkilere geçme yaşın gelmiş. Bu ortamı da hazırla.  

BACAK GÖRÜNCE DAYANAMIYORUM

BACAK GÖRÜNCE DAYANAMIYORUM

18 yaşındayım. Bacak fetişistiyim, görünce hemen boşalıyorum. Ne olur yardım edin. CEVAP  Değerli okurum, irade güçlenmesi için antrenman yapacaksın. Odanın her duvarına bacak resmi asacaksın. Göre göre alışacaksın. Bir gün miden bile bulanabilir.

KANAMA OLMADI

KANAMA OLMADI

24 yaşındayım ve kız arkadaşım var. Birkaç gün önce ilişkiye girdik. Kanama olmadı. Ben nişanlımdan şüpheleniyorum. “Kızlık zarım esnek” dedi. Yardım edin. CEVAP  Değerli okurum, bu kızla yatmadan önce hesabını, kitabını iyi yaptın mı? Siz kızlarla istediğiniz gibi oynayın. Sonra çocukların gözünü oyun olur mu? “Evleneceğim böyle kuşkularım var” de, ben de sana sezgilerime güvenerek cevap vereyim: Büyük bir oranda esnekti.  

3-4 KEZ MASTÜRBASYON YAPIYORUM, ZARARI VAR MI?

3-4 KEZ MASTÜRBASYON YAPIYORUM, ZARARI VAR MI?

23 yaşındayım. Gecede 3-4 kez mastürbasyon yapıyorum. Sonra 2 hafta yapmıyorum. Bunun zararı var mıdır? CEVAP  Değerli okurum, yararı da, zararı da yok. Ara veriyorsan ver. Ama başladığında skoru yukarılara vurma. Bir düzen kurarsan daha iyi. O kadar da ara verme. Böylece sistem çalışsın.  

AKINTI BAŞLIYOR

AKINTI BAŞLIYOR

Haftada 2-3 kez mastürbasyon yapıyorum. Yapmadığım zaman idrarımda kötü bir akıntı oluyor. Bu normal mi? Önceden de çok akıntı oluyordu. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, hemen idrar tahlili yaptır. İltihap yoksa sorun yok. Bu sayıda mastürbasyona devam.  

BAKİRE MİYİM?

BAKİRE MİYİM?

Erkek arkadaşımla 5 aydır ilişkiye giriyoruz. Kızlığım bozulmadı. İlişki sırasında vajinamın iç kısmı acıyor. Bu sancı kasıklarımı etkiliyor. Hâlâ kız mıyım? CEVAP  Değerli okurum, esnek kızlık zarı nedeniyle zar orada duruyor. Ona bakınca kızsın. Ama birleşmeler yaptığın için kadınsın. Karındaki kasıklara vuran ağrı, penis boyuyla ilgili de olabilir. Bunlara alışacaksın. Vajinanın penisle uyumu sağlanacak. Ama hâlâ ağrı, acı çekersen bunun da çaresine bakılacak.  

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Makyajla yeniden yaratıyor! Gözlerinize inanamayacaksınız