Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (25 Kasım 2017)

Haydar Dümen 25 Kasım 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı  

25 Kasım 2017, Cumartesi 17:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
SEVGİLİM BENİ UYANDIRIYOR

SEVGİLİM BENİ UYANDIRIYOR

Kız arkadaşım her sabah erken saatlerde beni kaldırıp cinsel ilişkiye girmek istiyor. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli hayalperest okurum, ne yapayım? Kıza telefon edip ‘Yapma kızım. Çocuk uyusun da büyüsün, tıpış tıpış üniversiteye gitsin, diplomasını alsın, iş bulsun, sonra anacığını, anneciğine seni istemeye göndersin’ mi diyeceğim? Ya da kızın olan sermayesini tüketirsen, evlenmeyi de düşünüyorsan hava alırsın diye geleceğinizin olmayan binasını boyatıp yeşil pencereye kırmızı panjur mu takayım? Ne biçim erkeksin be değerli okurum? At senin, yol senin. İster binersin, ister binmezsin.  

YA HAMİLE KALIRSA?

YA HAMİLE KALIRSA?

20 yaşındayım, penisim 19 santim, her gün mastürbasyon yapıyorum. Cinsel ilişkiden korkuyorum. Sanırım ilişkiye girdiğim ilk kişi hamile kalacak. Yardım edin. CEVAP  Değerli okurum, demek ki elinin altında istediğin zaman ilişkiye gireceklerin var. İlk ilişkide hemen senin tohumunu kapacaklar sonra 9 ay uykuya ve seni uyutmaya yatıracaklar. 9 ay sonra “Babacığı bak tıpkı sana benziyor” diye seni pohpohlayarak ya nikah kıydıracaklar ya da “Babasın ama sadece taşıyıcısın” diye isim mi takacaklar? Biraz kuşkulusun gibi geldi bana. Ben de akıl vereyim sana. Hayalindeki aday kadın bu işe adım atarken önlemini alır. Sen de sana düşen korunmayı yaparsın.  

EŞİMİ TATMİN EDEMEZSEM?

EŞİMİ TATMİN EDEMEZSEM?

20 yaşındayım. Girdiğim bütün ilişkilerde boşalmam 2-3 dakika sürüyor. Evlenince eşimi tatmin edemem diye korkuyorum. Bana yardım eder misiniz? CEVAP  Edersin değerli okurum, edersin. Erkeklik öldü mü ya! Bu yaşta bunca kadınla ilişki nasıl yani? Hayali mi yoksa gerçek oldu mu? Senin eşine kavuşmana nereden baksan 6-8 yıl var. Biraz bekle bakalım. Atalarımız bu tür hayaller için ‘Ölme eşeğim ölme, yoncalar çıksın ye de öyle öl’ der diye nasihat ederler. Evlendin, karnın doydu. Kiralık ev buldun, dayadın, döşedin. Ne? Daha saymayalım. Ya “Eşimi tatmin edemezsem” diye düşünme inceliğin zaten hapı yuttuğunun ve hayaliciliğinin resmidir. Boşver, herkes kendi yoluna gitsin. Durumuna göre sen idare edersin.  

NEDEN ORGAZM OLAMIYOR?

NEDEN ORGAZM OLAMIYOR?

24 yaşındayım. Sevgilimle sürekli sevişiyoruz. Ben onun orgazm olduğunu sanmıyorum. Sevişmemiz 2 saat sürüyor ama olmuyor. Ne yapmam gerekiyor? CEVAP  Sevgili okurum, her kadının bir cinsel huyu ya da özelliği vardır. Bütün koşullar yerindeyken bile kadınların çoğu orgazm güçlüğü çeker. Ama 2 saat ön sevişme ise biraz uzamış. Kadın yorulabilir. Biraz da kendini düşün. Çünkü olumsuzluğu sana yansıyabilir. Sen oyunu kuralına göre oyna.  

ZARARI VAR MI?

ZARARI VAR MI?

17 yaşındayım. Haftada 5-6 kere mastürbasyon yapıyorum. Zararı olur mu? CEVAP  Değerli okurum, haftada 3-4’e indiriver.  

ERKEN BOŞALIYORUM

ERKEN BOŞALIYORUM

27 yaşındayım. 8 aydır sevgilim var ama ben erken boşaldığım için ilişkimiz iyi gitmiyor. Bunun önüne nasıl geçerim? CEVAP  Değerli okurum, önerim tedavi. Tedavi için doktorun önüne oturmak gerekir. Doktor da sana ilacını verecek. Bütün olay doktoru seçmekte.  

KISA DİYE CANIM SIKILIYOR

KISA DİYE CANIM SIKILIYOR

21 yaşındayım. Penisim 8 santim. Düzenli mastürbasyon yapıyor, boşalırken sorun yaşamıyorum. Ama ilişkiden korkuyorum. Doktor “Normal” dedi . Benim çok canım sıkılıyor. Ne olur bana bir akıl verin. CEVAP  Değerli okurum, tek yapılacak şey kilon varsa onu azaltmak, penis bölgesindeki yağ dokusunu indirmek. Penis ameliyatla 2 santim kadar büyütülüyor. Bence son söylediğime gerek yok. Yola devam. Kafaya takıp komplekse girme, bu yeter.  

VAJİNAM GEVŞEDİ

VAJİNAM GEVŞEDİ

28 yaşında, 2 çocuk annesiyim. 2 kere normal doğum yaptım. Vajinam gevşedi, eşim mutsuz, ne yapabilirim? CEVAP  Sevgili okurum, kimi kadınların başına gelen bir olay. Çözümü estetik operasyon. Bunlar yapılarak daralma sağlanabilir. Bu işte yetenekli bir kadın-doğum uzmanı sorunu çözer. Ben öneriyorum.  

SAKAL, BIYIK ÇIKMADI

SAKAL, BIYIK ÇIKMADI

18 yaşındayım. Sakal ve bıyığım yok. Doktordan utanıyorum. Bana yol gösterin. CEVAP  Değerli okurum, kasık ve koltuk altı kılların yerinde ise, sesin erkeksi biçimde kalınlaşmışsa, kilon yoksa ve yumurtalarla penis boyutu yerinde ise her şey bal şeker.  

NEDEN BOŞALAMADIM?

NEDEN BOŞALAMADIM?

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdim, boşalamadım. Sevgilimden zevk de almadım. Sizce nedendir? CEVAP  Değerli okurum, kendini mastürbasyona şartlamışsın. Eğer mastürbasyonu sürdürürsen bu süre yılları bulacak. Mastürbasyonu azaltır, kadına yönelirsen kısa süre sonra sorunun üstesinden geliriz.  

BAŞARISIZ OLDUM

BAŞARISIZ OLDUM

18 yaşındayım. İlk cinsel ilişki denemede başarısız oldum. Partnerim bana kötü davrandı. Ne yapacağım? CEVAP  Değerli okurum, birçok gencin başına gelen olay yaşamışsın ama yardıma ihtiyacın yok. O ortamda öyle olur. En iyisi unut gitsin. Aynı ortamlarda tekrar denemeye girmesen belki senin için daha iyi olur.  

HEMEN SERTLEŞİYOR

HEMEN SERTLEŞİYOR

4 aylık birlikteliğim var. Kız arkadaşımla cinselliği konuşurken penisim sertleşiyor. Bazen de sızlıyor. Acaba bu neden olabilir? CEVAP  Değerli okurum, erkeklikten olur, sağlıktan olur, iştahtan olur. Biraz da iradesizlikten olur. İyi ki oluyor. Ya bir de olmasaydı?  

BOYU YETERLİ Mİ?

BOYU YETERLİ Mİ?

17 yaşındayım, penisim 19 santim. Sizce yaşıma göre normal mi? Her mastürbasyon yaptığımda baş ağrısı çekiyorum. Sizce neden böyle oluyor? CEVAP  Değerli okurum, cinsel organın büyük. Penise gelen kan, beden ve beyin dolaşımını olumsuz etkiliyor. Baş ağrıların bundan olabilir. Mastürbasyonu haftada 2’ye indir ve sakin ortamda uzanarak yap.  

BENİMLE DALGA GEÇİYOR

BENİMLE DALGA GEÇİYOR

26 yaşında kızım. Erkek arkadaşım birlikte olduğumuzda hemen boşalıyor. Sonra benimle dalga geçiyor. Sorun bende mi? CEVAP  Sevgili okurum, sende ne sorun olsun ki? Sevdiğin adam büyük coşkuya kapılıyor. Heyecanlarını kontrol altına alamıyor. Olayın özü, sözü bu. Kendine toz kondurma. Erkekler çoğu zaman böyledir. Cinsel konuda herhangi bir şey için hemen kadınları suçluyaverirler.  

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 30 yaşından sonra nasıl giyinmeli?