Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (25 Temmuz 2017)

Haydar Dümen 25 Temmuz 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı.

25 Temmuz 2017, Salı 12:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
KENDİMİ ZOR TUTUYORUM

KENDİMİ ZOR TUTUYORUM

Turizm sektöründe çalışıyorum. Buradaki güzel kadınları arzuluyorum. O kadar güzeller ki dayanamıyorum. Kendimi zor tutuyorum, ne yapacağım? CEVAP  ‘Komşuda pişer, bize de düşer’ mi diyorsun değerli okurum. Yoksa komşunun bahçesindeki elmaya el uzatma dememi mi istiyorsun? Orası deniz kıyısı, turistler yaşamlarına direnç ve güç kazandırmak için denize geldiler. Oyun tüm dünyada kuralına göre oynanıyor. Herkes giderken Mersin’e, senin yolun dönerse tersine düz yolda bile pusulayı şaşırırsın. Değerli okurum, hayatı anlamadan doğru yol bulunmaz, sana tökezlememeni öneririm.  

HAYALİM GERÇEK OLDU

HAYALİM GERÇEK OLDU

18 yaşındayım. Yıllardır bir kızın sevgilim olmasını istiyordum, başardım. Benimle ilişkiye girer mi? Onu nasıl ikna ederim? CEVAP  Değerli okurum, ne istiyorsun el alemin kızından? Çek elini üstünden, arkadaş olun, dost olun, duygusal yaklaşımlarla birbirinizi tanıyın.  

KURTULMAK İSTİYORUM

KURTULMAK İSTİYORUM

26 yaşındayım. 5-6 yıldır her gün 2-3 sefer mastürbasyon yapıyorum. Bundan kurtulmak istiyorum. Evlenince eşime yetemem diye korkuyorum. Ne yapayım? CEVAP  Değerli okurum, mücadeleye devam edeceksin. Belki birkaç yıla yakın böyle sürebilir. Mutlaka başaracaksın. Haftada 1 azaltsan 1 yılda 52 azaltmış olacaksın. Ama artık harekete geçmek vakti gelmiş, daha fazla zaman kaybetme. Yoksa evlenince acemilik çekersin.  

GENELEVE GİTSEM Mİ?

GENELEVE GİTSEM Mİ?

18 yaşındayım. Şimdiye kadar hayat kadınıyla birlikte olmadım. Arkadaşlarım geneleve gitmezsen evlenince sıkıntı çıkacağını söylüyor. Sizce ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, önünde iki yol var. Geneleve gitmek ya da gitmemek! Gidersen: Büyük ihtimalle düş kırıklığına uğrarsın. Bunu kaldıracak yaşta değilsin. Hayat boyunca da bu olayın sende yaratacağı olumsuzluklara mahkum olacaksın. Eğer bu yaşta gitmezsen hayalindeki estetik duyguları, kadın ve kızlar üzerinde yaratacağın romantik havaları kazanarak kaliteli bir yapılanma ile hayata atılırsın. Cinsellikle mutluluk, mutlulukla evlilik sac ayağı gibidir. Birbirlerine kaynakla bağlı olduklarından üzerinde ızgara yaparken yana düşüvermez, nimetleri yakmaz, elini de ateşe sokmaz.  

NE ZAMAN YARIŞI KAZANIRIM?

NE ZAMAN YARIŞI KAZANIRIM?

İngiliz atım binen tüm jokeyleri üzerinden atıp hemen yuvasına kaçıyor. Atıma binecek jokey bulamadığımdan yarış hayatına son vermeyi düşünüyorum. Acaba ne zaman yarış kazanacağım? RUMUZ: SAKAR SEYİS CEVAP  Değerli okurlarım, 14 yıldır bu köşede elinizdeki bu gazetede sizlerle buluşuyorum. Erişim sayım 2 milyon dolaylarında yani bir rekora imza atıyorum. Benzetme yaparsak en kalabalık gördüğünüz topluluklardan daha fazla insana bilgi veriyorum. Esprili, kafiyeli, özdeyişli, şiirsel, bazen fıkralı ama her zaman bilimden sapmadan sizleri hayata hazırlıyorum. Ricam, kendinizi ciddiye alın. Değerli okurum, sana gelince; son cümleyi tekrar tekrar okuyuver, atını da nallayıver, ayağı kaymasın!!!  

 KARIM MEMNUM AMA...

KARIM MEMNUM AMA...

30 yaşındayım, 4 yıllık evliyim. Penisim küçük. Arkadaşlarımınkini kıskanıyorum. Eşim memnun olduğunu söylüyor ama ben üzülüyorum. Acaba çaresi var mı? CEVAP  Değerli okurum, buna karar verecek olan karın. Onun da kararı net. Dert etme artık.  

KÜÇÜLTMEK MÜMKÜN MÜ?

KÜÇÜLTMEK MÜMKÜN MÜ?

19 yaşındayım. Kızlarla ilişkiye girmek istiyorum ama penisim 19 santim diye utanıyorum. Küçültmenin yolu var mı? CEVAP  Değerli okurum, küçültmenin yolu yok. Utandığın şeyi yapma. Bekle. Kendi yapını iyi kullan. Başkasına sakın zarar verme.  

NASIL ÖNLERİM?

NASIL ÖNLERİM?

18 yaşındayım. Penisim 17 santim. Sizce normal mi? Bir de erken boşalma sorunum var, bunu nasıl önleyebilirim? CEVAP  Değerli okurum, penisin üst sınırda duruyor. Bunu bana niye sorduğunu merak ediyorum. Ne olsun istiyorsun? Erken boşalman evlilik koşulları olunca tedavi edilecek. Sakın erkenden evlenme. İşini kur. 30’lara merdiven daya.  

KIZLIK ZARIM BOZULDU MU?

KIZLIK ZARIM BOZULDU MU?

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girmedik ama benden bayağı kan geldi. Kızlık zarım bozulmuş mudur? CEVAP  Galiba sevgili okurum, bozulmuş gibi.  

ERKEN BOŞALIR MIYIM?

ERKEN BOŞALIR MIYIM?

18 yaşındayım. Her gün mastürbasyon yapıyorum. Ama 5 dakika sürmeden boşalıyorum. Cinsel ilişkiye girince de erken boşalır mıyım? CEVAP  Değerli okurum, evet erken boşalırsın. Sonra alışırsın. Şimdiden mastürbasyon sırasında duraklayarak kendini normal boşalma süresine şartla yani koşullandır.  

KIZLIĞI BOZULMUŞ MUDUR?

KIZLIĞI BOZULMUŞ MUDUR?

22 yaşındayım. Penisim kız arkadaşımın vajinasına 1.5 santim girdi, kızdan kan geldi. Kanaması 1 saat devam etti. Acaba kızlığı bozulmuş mudur? CEVAP  Değerli okurum, kızlığı bozulmuştur. Geçmiş olsun. Bundan sonrası hayırlı olsun.  

SERTLEŞME OLMUYOR

SERTLEŞME OLMUYOR

35 yaşındayım, 3 yıllık evliyim. İlişkiye giremedik çünkü ereksiyon sorunu yaşıyorum. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, kesin olarak çözülür.  

TATMİN OLMUYORUM

TATMİN OLMUYORUM

24 yaşındayım, nişanlıyım. Başka biriyle ilişkiye girdim ve tatmin oldum. Ama nişanlımla bu mutluluğu yaşayamıyorum. Ayrılmam da çünkü onu seviyorum. Evlenince bu durum düzelir mi? CEVAP  Değerli okurum, diğer kadın yeni bir heyecandı. İnsan ruhu değişkendir. Yeni heyecanlara hazır potansiyel taşır. Nişanlınla cinsel yaşamınızın ne olacağını kestirmek zor. Evlilik ve sevgililik çok farklı şeylerdir. Bence evliliğe hazır değilsin. Bir süre daha bekle ve sonunda karar ver.  

YAPMAZSAM AĞRI OLUYOR

YAPMAZSAM AĞRI OLUYOR

16 yaşındayım. Her gün 3 defa düzenli mastürbasyon yapıyorum. Mastürbasyon yapmayınca penisimde kabuklanma ve ağrı oluyor. Ne yapmam gerekiyor? CEVAP  Değerli yavrum, yardım sınırını zorlamış. Elimi bile uzatamayacağım noktalara gitmişsin. Yani bir göl ya da bataklık düşün. Bu ne hız, bu ne tempo? Bu işin sonu nereye gider? Beyninin bütün enerjisini cinselliğe ayırırsan karın doymadan cinsellik nasıl olur?  

NEDEN BÖYLE KARARDI?

NEDEN BÖYLE KARARDI?

23 yaşında kızım. Ergenlikte fazla mastürbasyon yapmaktan dolayı cinsel organım karardı. Bunun tedavisi var mı? CEVAP  Sevgili okurum, kadının cinsel organ bölgesi özellikle esmerlerde daha koyu renklidir. Orada pigment dokusu daha fazladır, doğaldır. Bu normaldir yani mastürbasyonla ilgisi yoktur.  

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ne kadar yerseniz yiyin kilo aldırmayan besinler