Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (5 Aralık 2017)

Haydar Dümen 5 Aralık 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı

05 Aralık 2017, Salı 16:09
A A
O SIVININ NEDENİ NEDİR?

O SIVININ NEDENİ NEDİR?

24 yaşında, evli bir kadınım. Vajinamdan sıvı geliyor. Acaba bu neden kaynaklanıyor? CEVAP  Sevgili okurum, eğer bu birleşme sırasında gelen sıvı ise doğal. Tahrik olduğun zaman gelebilir. Kokulu bir sıvı olduğunu sanmıyorum. Eğer öyleyse her zaman gelir. Günde birkaç kere iç çamaşır değiştirmen gerekir, leke bırakır ve kokuludur. Bu durumda bir kadın doğum uzmanına gidip tedavi olmalısın.  

BENİM KUŞUN SESİ ÇIKMIYOR

BENİM KUŞUN SESİ ÇIKMIYOR

56 yaşındayım, kuşum eskisi gibi değil, sesi pek çıkmıyor. Doktora gittim, ilaç verdi ama öylece duruyor. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, anlaşılıyor ki kuşun iştahı yerinde. Gagası lokma peşinde, kanatları ise 40 yıllık yıpranmanın kalleşliğinde. Ne yapalım, hiçbir şey olduğu gibi kalmıyor. Önce dişler dökülüyor, kimsenin gıkı çıkmıyor. Biraz bel bükülüyor, baston imdada yetişiyor. Merdiven çıkarken nefes ve kalp zorlanıyor, sahibi “Yaştan kaynaklanıyor” diyor. Takma diş yapılıyor ama takma penise henüz ulaşılamadı. Onun yerine mutluluk çubuğu konuluyor. Dilersen bir üroloji uzmanına uğrayıver.  

KIZLIK ZARI DELİNDİ Mİ?

KIZLIK ZARI DELİNDİ Mİ?

19 yaşındayım. Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Sevgilimin penisi biraz vajinama girdi, kan geldi. Öpüştüğümüzde bile benden kanla karışık kan geliyor. Acaba kızlık zarı delinmiş olabilir mi? 5 santim girişle zar bozulur mu? CEVAP  Sevgili okurum, kızlık zarının incindiği ve biraz zedelendiği aklıma geliyor. Bence 5 değil, 1-2 santim bile kızlık zarını zedelemeye yetiyor. O bölgelerle çok uğraşmasan, arkadaşınla da çok dikkatli davransanız her ikiniz için de iyi olur.  

EVLENİNCE NE OLACAK?

EVLENİNCE NE OLACAK?

23 yaşındayım. Cinsel organım 10 santim. Bu bende dengesizlik yapıyor. Evlendiğimde bu durum bana sorun yaratacak diye korkuyorum. Ne önerirsiniz? CEVAP  Değerli okurum, sorun olacağını sanmıyorum ama yine de doktora görünsen, kasık yağın fazlaysa onu aldırsan. Ya da bire bir moral yani teknik bilgilerle kendini kompleksten kurtarsan diyorum.  

ZARARI OLUR MU?

ZARARI OLUR MU?

21 yaşındayım. Evlenmeden önce yüzeysel ilişkiler yaşamak evlendikten sonra zararlı olur mu? Ne açıdan zarar verir? Bizim evlenmemiz için 4-5 yıl gerekiyor. Ne yapmalıyım? CEVAP  Sevgili okurum, seni klitoris orgazmına alıştırır, vajinal orgazm zorluğu çekersin. Ama bu da bir kural değil. Bilinen şu ki, 4 yıl da bu yöntemle zaman geçirilmez. Çünkü o sorunlar yaratıyor.  

KADINLARDAN TİKSİNİYORUM

KADINLARDAN TİKSİNİYORUM

19 yaşındayım. Ben kadınlardan tiksindiğim için henüz ilişkiye girmedim. Ama bir yandan da çok istiyorum. Kendimi kötü hissediyorum. Bu tedavi edilebilir mi? CEVAP  Değerli okurum, kendini gözlemeyi bırak. Kendinle bu denli hesaplaşma. Doğanın yapıcı kurallarına ve gelişimine bırak. Acele etme. Kadınlardan nefret etme duygunun analizi gerekebilir. Bunun için profesyonel yardım alabilirsin. En azından uzaktan bile olsa bu kapının kapalı olmadığına kendini hazırlamalısın. Sanırım tek başına bu yolu aşamayacaksın.  

BOZULMUŞ MUDUR?

BOZULMUŞ MUDUR?

23 yaşında, nişanlı kızım. Nişanlımla yüzeysel bir şeyler yaşıyoruz. Ama biraz ileri gittik. Sanırım penisi 2-3 santim vajinama girdi. Koyu kırmızı 2-3 damla kan geldi. Kızlığım bozulmuş mudur? CEVAP  Değerli okurum, kızlık zarın zedelendi. (Belki de yırtıldı) Yapılacak şey, şimdilik bunları unutman. Ya da sıcağı sıcağına tam üstüne gitmen. Yani sevgilinle olayı paylaşman. Bundan sonraki ilişkilerin için de karar vermen.  

ONU SEVİYORUM AMA...

ONU SEVİYORUM AMA...

Sevgilimi çok seviyorum ama o evli. Ama mutsuz olduğunu söylüyor. Ben onunla ilişkiye girmeyi istiyorum ama evli olduğu için sıcak bakmıyorum. Ne yapmalıyım? CEVAP  Sevgili okurum, tabii ki ilişkiye girmeyeceksin. Her şey bir yana adamın karısının hakkını yemeyeceksin. Bu yuvaya bir parazit gibi girmeyeceksin. Ve böylece de vicdan azabı çekmeyeceksin. Hadi kızım, herkes kendi yoluna.  

ERKEN BOŞALINCA İKİNCİYE HEVESİM KALMIYOR

ERKEN BOŞALINCA İKİNCİYE HEVESİM KALMIYOR

28 yaşındayım ve 10 yıllık evliyim. Bir kızım var. 2 yıldır erken boşalıyorum ve ikinci kez ilişkiyi istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor? CEVAP  Değerli okurum, erken boşalmanın tedavisi var. Bu tedaviyi olacaksın. Evliliğin kurtulacak. Bu açıdan mutluluğu da bulacaksın. Bu konunun hekimleri bizler ne güne duruyoruz?  

KIZ HAMİLE KALIR MI?

KIZ HAMİLE KALIR MI?

21 yaşındayım. Arkadaşımla ilişkiye girdik ama içine boşalmadım. Ama zevk suyu vajinaya değdiği için kız hamile kalır mı? CEVAP  Değerli okurum, sevgilin hamile kalmaz. Ama unutma bu sözün bir oranı vardır. Bana göre binde bir. Bu oran milli piyango oranından daha yüksektir. Ya çıkarsa gibi ya kalırsa? Bu son ihtimali hiç unutmayın.  

ÖYLE SIK İLİŞKİYE GİRMEK İSTEMİYORUM

ÖYLE SIK İLİŞKİYE GİRMEK İSTEMİYORUM

Herkes sık ilişkiye girmek istediğini söylüyor ama benim canım o kadar sık istemiyor. Bende bir sorun mu var? Ne yapmam lazım? CEVAP  Değerli okurum, acelen ne? Malı biri kaptı, kaçırdı da götürüyor mu? Onlar öyle, sen böyle. Sen kendine bak. Bekarsan evlendiğinde işler yoluna girer.  

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.