Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (10 Ocak 2020 )

Haydar Dümen 10 Ocak 2020 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

10 Ocak 2020, Cuma 09:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Zevk suyu geliyor


24 yaşındayım. Ne zaman bir kızla konuşsam hemen zevk suyu geliyor. Kızın elini tutsam penisim sertleşiyor. Bunun nedeni nedir?


Cevap


Aman yavrum, sakın nazar değdirme, ona buna konuşma. Tıkır tıkır işleyen bir saat gibi maşallah! Anan cebine çörek otu koysun, gömleğine de bir nazar boncuğu diksin, gerisine karışma, koyuver gitsin.


Çocuğum olur mu?


20 yaşında kızım. Mastürbasyon yapınca “Tamam, orgazm oldum” diyorum. Neden böyle oluyor? Bir de çocuğumun olmamasından çok korkuyorum.


Cevap


Sevgili okurum, çocuğun olacak. Orgazma alışacaksın. Hiçbiri evliliğine engel değil. Ayrıca hem sorunun yok hem bu konulara kafaya takarsan sistemin doğallığını bozarsın. Onu yolundan şaşırtırsın. Sen karışmazsan her şey yolunda gider.


Nasıl dizginlerim?


Bir yıllık ilişkim var. Kız arkadaşımı çok seviyor ve arzuluyorum. Nasıl kendimi dizginlerim?


Cevap


Değerli okurum, aşkın coşkusunu yaşamak başlı başına güzel bir şeydir. Arada bir böyle oluversin. Sekse de sıra gelecek. Ama olay hem vicdan hem sosyal açıdan ruhunuzu kanatmasın. Çevreyi incitmesin. İşin bütün sırrı burada. Hadi benim güzel çocuklarım, tıpış tıpış el ele, biraz parka gidin.

Cinsel organım kısa


Yaşım 22, penisim ciddi kısa ve ince. Görünüş olarak benim gelişimim iyi. Yardım edin.


Cevap


Değerli okurum, yardımcı olurum. Ama ilk önce sen bana yardımcı ol. Ölçü, ölçü, ölçü.


Çok geç boşalıyorum


24 yaşındayım, ilişkide geç boşalıyorum. Partnerim 3 kez boşalıyor. İlk ilişkim 20-30 dakika, ikinci ilişkim 1 saat sürüyor. Üçüncüye cesaret edemiyorum, normal mi?


Cevap


Değerli okurum, söylediğin zaman dilimleri çok abartılı değil. Birçok kadın için bu nimet. Kadının birkaç kere orgazm olması da senin için mutluluk verici olmalı. Çünkü erkeksi duygularını güçlendirir, güvenini artırır. Ama sen olayın zevk akışını bırakıp “Olamadım, olamadım” dersen olamazsın. Bir, iki fanteziyi düşün, sabırlı olmayı öğren.Orgazm olmadım


3 aylık evli kadınım. Eşimle severek evlendik. Ama ben hiç orgazm olmadım. Ne yapalım?


Cevap


Sevgili okurum, birçok kadının sorunu bu. Yalnız sendeymiş gibi komplekse girip tedirgin olma. Kendini sorgulama, o dakikalarda dikkatini orgazmdan çok, olayın akışına, ruhunun dalgalanmasına bırak. Daha erken, zamanı gelince orgazm olacaksın. Ne kadar az düşünürsen, şansın o kadar artar. Ama orgazm zorluğu çekiyorsan, erkek mercek altına yatırılacak. Erken boşalması var mı, süre yeterli mi bakılacak.

Bir kez boşalıyorum


20 yaşındayım. İlişkide kız arkadaşım 3 kez orgazm olurken ben 1 defa boşalıyorum, 3 saati buluyor. Normal mi?


Cevap


Değerli okurum, sende geç boşalma var. Kendini ve ruhunu yordun. Her yorgunluk insanı bıkkınlığa götürür. Ama severek yapılan işler yapana gençlik, moral ve mutluluk verir.


Kıyafetler vardı


25 yaşındayım. Nişanlımla kıyafetler üzerimizdeyken yüzeysel bir şeyler yaşadık. Sevgilimi sert hareket etti sanırım, çünkü kahverengi kan geldi. Yaklaşık 2 saat sonra adet gördüm. Kızlığım bozulmuş mudur?


Cevap


Sevgili okurum, ne zarar gördü ne yırtıldı. Her şey saat gibi tıkır tıkır işliyor. Kızlık zarın da sağlam yerinde duruyor.


Nasıl anlayacak?


23 yaşındayım. 4 aylık evliyim. İlişki sırasında eşim boşalıp boşalmadığımı anlamıyormuş. Kadın bu durum nasıl fark edebilir?


Cevap


Değerli okurum, bilgisizlik ve tecrübesizlik. Sanırım sen, uçan kuş misali örneği gürültüsüz patırtısız seks yapıyor olmasın ki kadın final coşkusunu göremiyor.


Çıkmazdayım


22 yaşında kızım. Erkekler her zaman beni beğendiklerini söylüyorlar. Ama sonra ne arıyor ne de soruyorlar. Neden olarak da heyecan bulamıyorumu öne sürüyorlar. Elimi ben istemediğim için kimse tutmadı. Her gün ağlıyorum. Yardım edin. Çıkmazdayım.


Cevap


Sevgili yavrum, hak verelim ki gençlerin evlenme kararı o kadar da kolay değil. Aileyi ikna edeceksin, ekonomik ve sosyal özgürlüğün elinde olacak. Onların seni evlilik için ideal görmeleri doğru. Sen kişiliğinden ödün vermeme olayını cinselliğe fazla kaydırarak değerlendiriyorsun. Kişiliğini koru ama cinsellik iki yanı keskin bir kılıç. Doğanın verdiği o güç, enerji, dinmeyen bir kaynak gibi. Kurutmamak gerekiyor. Sen namusunu koru ama estetik boyutlardaki ilişkilerde biraz daha sevecen, anlayışlı, yumuşak ol. Yoksa tren kaçıyor, yıllar da geçiveriyor.


Benden kaçıyor


18 yaşındayım. Nişanlım da 18 yaşında. Beni sevdiğini söylüyor ama emin olamıyorum. İyi giden bir cinsel hayatımız vardı. Artık benden kaçıyor gibi. Neden böyle yapıyor?


Cevap

Değerli okurum, sen bataklığa düşmüşsün. Yavrum, ikiniz de çocuksunuz. Evlilik oyun değil. Kız senden kaçmakla iyi yapıyor. Farkında olmadan iç güdülerine uyarak kendini ve genlerini kurtarmaya çalışıyor. 18 yaşında kucağında çocukla bir kadın, aynı yaşta baba ekmeğine muhtaç bir baba. Doğru olan bu yaşta okul, iş ve ailedir. Kızı rahat bırak, sen iradeni kullan, gözyaşlarını içine akıt. Hadi bakalım yavrum, kolay gelsin.


Böyle soru yok

Çok istek duyuyorum


19 yaşındayım, çok fazla istek duyuyorum ve günde 3-4 defa boşalıyorum. Bunun sebebi nedir? Bir de hiç ilişkiye girmedim.


Cevap


Değerli okurum, seninkine halk arasında ‘Gemiyi azıya almış’ derler. At uçar, bir yerlerde konaklama ister, gem izin vermez. “Yerinde dur, daha çok erken” der. Delikanlım, önünde çok uzun zamanın var. Acele etme. Sorun ve de büyük kayıp değil. Zamanı gelecek her şey yoluna girecek. Düzen kendi içinde dengelerini kuracak. Günde 3-4 defa boşalıyorum ne demek ben söyleyeyim. Buna cinsel oburluk derler. İleride zararını görürsün. Hadi bakalım, haftada 2-3’e iniver, dengele, iradeni kullan. Yavaş yavaş cinsel ilişki formunu yakala.


Günün soruları 

Kocam dokunmuyor


Eşimle cinsellik konusunda konuşamıyoruz. Sadece isteyince benimle oluyor. Bana dokunmuyor, öpüşmüyor. Ne yapayım?


Durum biraz kritik sevgili okurum. Düşmüşsün kuyuya, gelmişsin bir oyuna. Elbette aşılacak bu engeller. Fırtına kapıda bekliyor. Fötr şapkalı, yelekli, köstek saatli, gözler fıldır fıldır kadınının ne istediğini anlayan bir erkeği düşünün. Akşam ona enfes bir masa hazırlandın, soğuk mezeler, ara sıcaklar, ana yemek, çorba, tatlı, meyve çeşitleri ve değişik içecekler. Masada peçeteler, çiçekler iştah açıcı. Ama nafile. Adam ana yemeği yedi ve doydu. Hikaye uzun, tozlu. Kaderin cilvesi. El ele verin, bayatlamadan yani sorun tazeyken çaresine bakın.


Formdan düştüm


23 yaşındayım, sevgilim de 21 yaşında. Her gün sevişmek istiyor. Formdan düştüm, 4-5’ten fazla yapamıyor, zevk almıyorum. Eski gücüme nasıl kavuşurum?


Değerli okurum, üzüldüm be! Çakı gibisin, insan formdan düşer mi? Günde 20-25 sefer yapan minibüsler gibi günde hiç olmazsa 10’dan aşağı düşmemeliydin. Hadi başlayalım antrenmana. Tak fişi, bitir işi. At bir çentik, bak saate; 2 dakika. Bekle ve yinele. İş, fiş, bak yine saate; 3 dakika. Çentik 2 ama kız bu işten anlamadı. ‘Bir yap, bir yap.’ İşte her şeyi bu formül belirledi. Düz yoldan ayrılma.

Günün sözü


Saygı madalyasının madeni sevgidir. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (9 Ocak 2020 )