Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (11 Haziran 2020)

Yılların yorgunluğu evliliğin üzerine çöküyor. Kadın ve erkek çıkış yolu arıyor. Kadın ilgisini evine ve çocuğuna veriyor. Erkek gözünü dışarıya çeviriyor. Yeni heyecan isteyebiliyor. Ama ateşle oynadığını fark etmiyor. Beyler, eşiniz bunu duyarsa başınız büyük belaya girer, sorun yaratmayın.

11 Haziran 2020, Perşembe 07:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gözüm dışarıda

27 yaşındayım ve evliyim. Yine de gözümü kızlardan alamıyorum. Onlarla birlikte olmak istiyorum. Tatile gittim, dayanamayıp bir Rus kızla birlikte oldum. Çevredekiler sürekli beni uyarıyor ama bundan kurtulamıyorum. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, çapkınlık kanına işlemiş. Gözün, gönlün doymamış. Burada senden çok eşin zarar görecek. Tabii tedirgin olacak. Sonra komplekse girecek. Evlenmeseydin yavrum o zaman. Ya öyle, ya böyle. Evli birinin dışarıda kurduğu ilişkilerden doğacak sorunlar ve zararlar büyük olur. O kızların yürekleri ve bedenleri ne olacak? İradeni kullan. Birazcık büyüklerden akıl ve destek al.

Kız yataktan kaçıyor

Bir yıldır kız arkadaşım var ve çok güzel bir birliktelik yaşıyoruz. İlişkiye girdiğimiz zaman orgazm olamıyorum. İlişkimiz çok uzun sürüyor ve bu kız için kabusa dönüşüyor. Bu yüzden ben daha boşalmadan kız arkadaşım acı çektiği için yataktan kaçıyor.

CEVAP

Değerli okurum, bana öyle geliyor ki, gereğinden fazla mastürbasyon yapmışsın. Orgazm olma sistem ve kapasitesini mastürbasyona göre programlamışsın. Kadına geçişte zorlanıyorsun. Kuşkusuz düzelecek. Ancak biraz fantezilerle beynini kamçıla.

Rüyalar bitmiyor

20 yaşındayım. Geçenlerde kız arkadaşım bana çok yaklaştı. Çok utandım. Bugüne kadar kimse yüzüme bakmadığı için çok heyecanlandım. Hocam, rüyamda cins cins şeyler görüyorum. Sabah kalkınca hemen banyoya koşuyorum. Sizce sebebi nedir?

CEVAP

Değerli okurum, ‘aç tavuk kendini arpa ambarında görür’ gibi düşünmek burada doğru. Doyumsuzluklarını rüyaların tamamlıyor. Bu genellikle çok rastlanan bir durum. Heyecan potansiyeli, yüksek güvensizlik de söz konusu olabilir. Ama bunlara alışmanın zamanı. Şu kız arkadaşını kaçırma. Duygusal ağırlıklı bir dostluk kur. Arkadaşlığın şöyle 6 ay sürsün. Kızların psikolojisini de böylece öğrenirsin. Sonra duruma bakarız.

Adet göremiyorum

24 yaşında kadınım ve bugüne kadar hiç adet görmedim. Bu yüzden eşimle de ilişkiye giremiyorum. Evlenmeden önce 2 yıl ilaç tedavisi gördüm, sonuç alamadım. En son gittiğim doktor vajinamın kapalı olduğunu, ufak bir ameliyatla açılabileceğini ve adet olabileceğimi söyledi. Hormon testi yaptırdım, her şey normal çıktı. Ameliyattan sonra ilişkiye girdik ama bir süre sonra vajina tekrar kapandı ve ben yine adet göremiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, adet görme konusu benim uzmanlık alanımın dışında. Ama vajina açıldı ya da kapandı olayı bilime yani tıbba ve akla aykırı. Cinsel birleşme yaptığına göre doktor bu yolu açmış demektir. Ağrılı birleşmen varsa, organik tıkanıklık yoksa, sorunun çözülür.

Çok pişmanım

25 yaşındayım, 10 aydır evliyim ama çok pişmanım. Eşim benden hep kaçıyor. Doktora da gittik, sorun yok. Eve geldiğimde yüzüme bakmıyor. Tavırları tuhaf, hep asık suratlı. 10 ayda sadece 4 kere ilişkiye girdik. Sizce doğal mı? Artık çok bunaldım. Artık idare edecek halim kalmadı. Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, anlaşılan eşin bu evlilikten mutlu ve memnun değil. Neden böyle olduğunu bilemem. Ailevidir, sosyaldir, ekonomiktir, bedeni ve ruhuyla evliliğe, cinselliğe hazır değildir ya da ters bakıyor olabilir. Sana net bir açıklama yapmıyor ve değişmemekte ısrar ediyorsa bence bir süre ayrı kalıp (en az 6 ay) düşünün. Kavgasız, dövüşsüz bir çözüm yolu arayın. Öyle sanıyorum ki, yolun sonunda ayrılık gözüküyor. Çünkü evlilik cadı kazanına dönerse, bundan aile ve çocuklar zarar görür.

Denesem mi?

25 yaşındayım ve bugüne kadar hiç cinsel deneyimim olmadı. Yakında da evlenceğim. İlk gece ne yapacağımı bilmiyorum. Evlenmeden önce bir deneyim yaşamam iyi olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, deneme yapmak için geç kalmışsın, olayı ilk geceye bırak. Çünkü yapacağın denemede olumsuz sonuç alma oranın yüksek. O ortamlarda öyle olur. Düş kırıklığıyla ilk gecede paniklersin ve kendi olumsuzluğunu kendin yaratırsın. Acemiliğin bazen bir avantaja dönüşebilir. Nasıl olsa arkanızda sonsuz bir doğa gücü var. Tabii kapı önünde bekleyen kimse olmasın.

Orgazm olmadım

Üç aylık evli bir kadınım. Eşimle severek evlendik. Ancak evliliğimiz süresince ben hiç orgazm olmadım. Bu konuda ne yapmalıyız?

CEVAP

Sevgili okurum, birçok kadının sorunu bu. Yalnız sendeymiş gibi komplekse girip tedirgin olma. Kendini sorgulamadığın gibi o dakikalarda dikkatini orgazmdan çok, olayın akışına, ruhunun dalgalanmasına bırak. Daha erken, zamanı gelince orgazm olacaksın. Ama 5, 10 ay sonra, bilemiyorum. Ne kadar az düşünürsen, şansın o kadar çok artacak. Şimdilik dert etme, keyfine bak.

Sertleşme bitti

22 yaşındayım. Şimdiye kadar 6-7 kadınla ilişkiye girdim. Son ilişkilerde sertleşti ama yumuşadı. Penisimin boyu 21 santim. Çok korkuyorum. Sizce neden böyle oluyor? Bu yüzden doktora gitmem gerekir mi?

CEVAP

Değerli okurum, sanıyorum girdiğin ilişkiler genelevdeydi. Geneleve sıcak bakmıyorum. Orada ruhla bedenin bütünleşmesi söz konusu değil. Penis boyun gerçekten büyük. Bu da olumsuz rol oynuyor. Nedense ülkemizde her erkek penisin normal sınırlarının biraz üstünde olmasını istiyor. Bilmiyorlar ki, o boy hem kadına zarar veriyor hem de ilerde sertleşme sorunları yaratıyor. Kesin karar için sabırlı ol. Ama mutlaka bir uzman kontrolünden geç. Penise yeterince kan geliyor mu? Ve gelen kanı sifon tutabiliyor mu? Çünkü penis, içerdeki sünger dokunun kanla dolmasıyla sertleşir.


 BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Sevgilime söyleyemiyorum

Neredeyse 4 yıllık bir ilişkim var. 2.5 senedir cinsel birliktelik yaşıyoruz. Erkek arkadaşımı çok seviyorum ama orgazm olamıyorum. Çok nadir zevk alıyorum. Sevgilim, orgazm olduğumu ve zevk aldığımı zannediyor, söyleyemiyorum. Ne yapmalıyım, çözümü var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, şu anda yapılacak tek şey var; evlenmek. 4 yıldır neyi bekliyorsunuz? Çeyiz hazırlamayı mı? Büyümeyi mi? Okul bitirmeyi mi? Birliktelikte cinsel ortam ve koşullar oluşmuş. Kendini psikolojik olarak da güvende hissetmen gerekir. Kendine şefkatli davran ve bir an önce erkek arkadaşına, “Zaman tamam” de. Mutluluk senin olsun. Yaşını neden yazmadın? Güvenli bir ortam oluşunca, kendini iyi hissedince orgazm olacaksın, merak etme. Çözüm evlilikte.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Oğlan 10 santim

21 yaşındayım. 1.72 boyundayım, 60 kiloyum. Ama oğlan sadece 10 santim, ne yapmalıyım? Küçük mü?

CEVAP

Değerli okurum, görünüşe göre her şey yolunda. Senin oğlan da olması gerektiği gibi. Küçük müçük değil. Çalışması iyi olsun. Elindeki nimeti çok iyi kullan. Biraz da kitap oku, şiir ezberlemeye çalış. Güzel filmler seyret, tiyatro oyunları izle ki ruhun daha estetik, daha şiirsel olsun, tamam mı? Ayrıca kızlar esprili erkeklerden hoşlanır. Bu özellikleri kendine yerleştir, bak bakalım sonucuna.

Eşimin canı istemiyor

24 yaşında kadınım. 6 yıllık evliyim. Eşim 30 yaşında. İkimizin de kilosu ideal. Ben ilişkiye girmek istiyorum ama eşimin canı istemiyor. Bazen 10 günde 1 defa giriyoruz. Bu kadar uzun ara verince kendimi kötü hissediyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, evlilik yaşlarınız yerinde ve hesap kitap iyi. Sen cinsel yönden ateşlisin. Eşin ise bunu daha düşük bir ritme bağlamış, aynı isteği duymuyorsunuz. Önünüzde 60-70 yıl var. İleride zaten ritimler düşecek. Bir de çocuk olunca işler tamamen değişecek. Her şeyi zamanın akışına bırakmanı öneririm.

GÜNÜN SÖZÜ

Nankörlük kişinin zırhı gibidir. Mantık ve hak kavramları ona işlemez. H.D.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiltere'de ilginç araştırma: Kadınların kalbi başka, yumurtalıkları başka erkeği isteyebiliyor