Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (11 Ocak 2020)

Haydar Dümen 11 Ocak 2020 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

11 Ocak 2020, Cumartesi 09:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Erkek mastürbasyonu seviyor, onunla ergenlikte tanışıyor. Tadını kaçırmaz, ölçüyü aşmazsanız sorun yok. Ama ona esir oluyor, kadından zevk alamıyorsunuz. Beyler, her şeyin fazlası zarar. Kadını yatakta tek başına bırakıp ağlatmayın. Kendinizi mastürbasyona mahkum etmeyin.


Hamile kalır mı?


Sevgilimle ilişkide korunuyorum ama o içine boşalmamı istiyor. Hamile kalmasından korkuyorum. Yapmıyorum ama istiyorum. Ne olur bana yardım edin.


CEVAP


Değerli okurum, ciddi bir soru sordun. Örneğin; kız her gün gebelikten korunma hapları alacak desek, alamaz. Spiral taktırsın desek, olmaz. Prezervatif ya da dışarı boşalma yöntemleri de yüzde 100 değil. Ne derler her güzellik bir arada olmaz. Herkes neler istiyor.
Nasıl yeneceğiz?


22 yaşındayım, 3-4 aya evleniyorum. Nişanlımın ilk gece korkusu var. Yüzeysel olarak beraber olduğumuzda çok utangaç davranıyor. Üzerine titriyorum ama kaçıyor. Sürekli “Hazır değilim” diyor. Korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olabilirim?


CEVAP


Değerli okurum, en azından öpebiliyorsan korkularının bir bölümünü yenmişsin. Bedensel temasta da büyük aşama kaydetmişsiniz. Geriye iki şey kalmış. Nişanlının korkuları ve değer yargıları ile cinsel birleşmeden korkması, acı ve kasılma. Usta sensin. Evlendiğinde bu korkuları yavaş yavaş yeneceksin. Evlendikten sonra bir süre daha yavaş yaklaşman gerekir. Baktın ki aşılmıyor ve vajinusmus çıktı. Çözülür be yavrum. Aynen devam. Kızı zorlama.

Canım bir şey istemiyor


18 yaşındayım. Arkadaşlarım mastürbasyon yaparken canım hiç istemiyor. Ayda bir yapıyorum. Kız arkadaşım ilişkiye girmek isityor ama canım hiç istemiyor. Kız arkadaşımla ayrılıyordum. Ne yapmalıyım?


CEVAP


Değerli okurum, kızı bilmem ama senin cinselliğe yoğunlaşman gerekiyor. Bu yaşlar, kendi yörüngene oturman için geçmen gereken sınavlarla doludur. Bunun için de ruhun beslenmesi ve karşı cinsten hoşlanmak, onunla ilişkiler sürdürmek şarttır. Bunun ölçüsü de insandan insana değişir. Doğayı dışlamayın diye buradan bir tüyo vermek istiyorum. Ama ilk önce kendinizi sonra da toplumun, çevrenizin değerlerini unutmamak koşuluyla.


Vazgeçemiyorum


23 yaşındayım. Mastürbasyondan vazgeçemiyorum. Kaç kez denedimse olmadı. Evlenince de bu sorun sürer mi?


CEVAP


Değerli okurum, evlendikten sonra sürebilir. Mastürbasyondan vazgeçebilmen için yaşın gereği ilişkiye başlaman gerekir. Saplanmış kalmışsın. Ama hiç üzülme. Vazgeçmeyi öğreneceksin. Dediğim gibi yardımcı personele ihtiyacın var. İradenle çatışma ama savaşından da vazgeçme.

Korkuyorum


18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girmek istiyorum. Ama korkuyorum. Çünkü penisim küçük. Bunalıma girdim. Penisimin boyu 11 santim. Büyütücü de denedim ama olmadı. Başka çaresi var mı?


CEVAP


Değerli okurum, senin penisinin boyu küçük değil ama yaşın küçük. Aceleyle bu yol bitmez. Nereye koşuyorsun? Şimdilik bu düşüncelerini biraz tatile çıkar. Ama yapı olarak küçük değil bunu bilesin.


Bana yetmiyor


27 yaşındayım. Günde 7-8 kere ilişkiye giriyorum, yetmiyor. Ne yapmalıyım?


CEVAP


Değerli okurum, bir psikiyatri kliniğine uğra ama zaman kaybetmeden. Sonra her şey için çok geç olabilir.

Boşalamıyorum


24 yaşındayım. Günde 2 ya da 3 kez bile cinsel ilişkiye girsem boşalamıyorum. Sizce bunun sebebi ne olabilir?


CEVAP


Değerli okurum, evlendiğinde düzelir diye umuyorum. Mastürbasyonla ilgili diye düşünüyorum. Üzerine düştükçe boşalmaman artacak. Başarı şansın da azalacak. Şimdilik öyle kalsın. Mastürbasyondan uzak durmaya çalış.


Kısır olur muyum?


27 yaşındayım. Benim gece boşalmam olmuyor. Bu normal mi? Kısır olabilir miyim?


CEVAP


Değerli okurum, normaldir. Ama bu yaşa kadar ne yaptın? Hep mastürbasyon mu yapıyorsun, kadın denemelerin oldu mu? Olduysa sonuçlar nasıldı? Ya da sevgilin var mı? Bir kızla öpüştün mü? Bu kadar soruya bu kadar cevap okurum.


Sıvı geliyor


20 yaşında kızım. Nişanlım 27 yaşında. Ben haftada 2 kez mastürbasyon yapıyorum. Daha sonra vajinamdan bir sıvı akıyor. Gün boyunca temiz kalamıyorum. Ne yapayım?


CEVAP


Sevgili yavrum, sözünü ettiğin kötü kokulu akıntı değilse sorun yok. Bünyenin yaptığı bir şey. Ama iltihabi bir akıntı ise tedavisi gerekir. Kuşkusuz bunun için uzmana gitmende yarar var.


Çok sıkıldım


18 yaşındayım. Cinsel isteğim çok fazla. Günde 1-2 kere boşalıyorum. Her gün mastürbasyondan sıkıldım. Yardım edin.


CEVAP


Değerli okurum, sana ileride yardım edeceğim. 30 yaşına geldiğinde eşinle cinsel ilişkide zorluk çekeceksin. Kaçıp kaçıp mastürbasyon yapmak için gizleneceksin. Eşin kan ağlayacak, bir gün bana yazacak. Ben de ikinizi karşıma alacağım. Size çözüm bulacağım, ‘Başınıza yağan karı eritin’ diyeceğim. Sorunun yanıtı. Azalt oğlum, azalt. Nereye koşuyorsun, yağma mı var?


Kızlar kaçıyor


22 yaşındayım. Penisim 22 santim. Kızlar ilişkiye girmekten kaçıyor. Ameliyatla veya başka yol ile kısalır mı?


CEVAP


Değerli okurum, çok haklısın ama cinsel organ hiçbir şekilde kısaltılamıyor.


BÖYLE SORU YOK!


Her yıl kısalıyor


65 yaşında, çalışan, spor yapan erkeğim. On yıldır penisim her yıl kısalıyor. Son 2 yıldır ilişki için yeterince sertleşmiyor. Haftada bir mastürbasyon yapardım, şimdi yapamıyorum. Durumun düzelmesi için ne yapmalıyım?


CEVAP


Değerli okurum, 65 yaş hayatın dönüm noktası. Aşık olunur, sevilir, evlenilir ve çocuk yapılabilir. Evli misin? Çocuk var mı? Ne işle meşgulsün? Düşünelim: 18 yaşta penis erginliğe ulaştı. 55 yaştan sonra her yıl kaç santim kısaldı? Bir santim kısalıyorsa vah sana, 10 yılda 10 santim kaybettin.


Penisin 19 santimse kaldı 9 santim. Aman idareli kullan. Beni şüphede bıraktın. Akıl sağlığın umarım iyidir. Bu penis patiska değil ki yıkanınca çeksin. Öyle olsa erkeklerin penisine 65’ten sonra mercekle bakılırdı. Hesabını gözden geçir, bana tekrar yaz.

GÜNÜN SORULARI


Makine durmuyor


Günde 5 defa mastürbasyon yapıyorum, yine yapmak istiyorum, makina durmuyor. Sorun olur mu?


CEVAP


Elbette olur okurum. Bu bir alışkanlık. Şartlanmışsın bir kere tadına, bu bir. İkincisi bünyeyi psikoseksüel yapının kurallarına tutsak etmen bir yana, ne zaman yalnız kalsan, ortam uygunsa istek gelir. Uygun yerler zaten durumu ateşler. Derhal haftada 3’e indir. Gelecekte olabilecek olumsuzlukların musluğunu kapat. Normal ilişkilerinde yaşanacak acıları bugünden dindir. Yoksa yalnız kalırsın. ‘Çalışan demir ışıldar’ sözü burada geçerli değil.


Anne olur muyum?


Ayda 1 orgazm oluyorum. Erkek arkadaşım anne olmayacağını söylüyor. Ne yapayım?


CEVAP


Güzel kızım, doğa işini biliyor. İş partnerine düşüyor. Onun mekanizma nasıl? İşler ne durumda? Biraz ayrıntı verseydin keşke. Ama sana söyleyeyim mutlaka anne olacaksın. Çünkü bunun orgazm ile ilgisi yok.


Ama erkek arkadaşın ya cin fikirli ya da çok saf, bilgisiz. Ona dikkat et, seni oyuna getirmesin. Böyle söylemesi burnuma kötü kokular geldi. Tut elini, sevgilini bir jinekoloğa götür. Bebek nasıl olur iyice öğrensin. Sana böylece leke sürmesin, dürüst davransın.


GÜNÜN SÖZÜ


İnsan olabilmek en yüce sanattır. Çünkü yüceliğinde sınır yoktur. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (10 Ocak 2020 )