Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (11 Ocak 2021)

Kadının cinsel ilişkiyi yaşaması için belli şartların oluşması gerekir. Yani kadının ruhu okşanmalı, ilgi, sevgi, saygı görmeli. Erkeği tarafından beğenildiğini hissetmeli. Bunlar yoksa kadının orgazm olması imkansızdır ve erkeğini de mutlu etmesi de zorlaşır.

11 Ocak 2021, Pazartesi 08:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kazanamıyorum

20 yaşındayım, 3 yıldır üniversite sınavına hazırlanıyor ama kazanamıyorum. Sürekli kızlara ilgi duyuyorum. Hayallerim hep cinsellik üzerine. Bu da ders çalışmama engel oluyor. Seks yapmak istediğim için başarısız oluyorum. Ne olur bana yardımcı olun.

CEVAP

Değerli okurum, her başarısız insan kendine mutlaka bir sebep bulur. Sınıfta başarılı olmayan öğrenciye göre, öğretmen ona takmıştır. Ticarette hesapsız kitapsız olanlar ya da sorumsuzlar zararlarını dış piyasaya yükler. Sen hastalığı keşfetmişsin. Ama tedaviye adım atmıyorsun. İki şeyin eksik, onları da ekleyeyim. İrade zaafı ve disipline uyamama. Bu da konsantrasyonu engelliyor. Yakala onu, koy cebine. Bu yıl sınavdan iyi sonuç bekliyorum. Yüzümü kara çıkarma, seninle iş birliği yapıyorum.

İkimiz de rahatsızız

25 yaşındayım, kız arkadaşım da 22 yaşında. Kız arkadaşımla ön sevişmeyi ne kadar uzun tutsak da ilişki öncesi gelen sıvı ondan bir türlü gelmiyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyiz?

CEVAP

Değerli okurum, dert ettiğin şey sorun değil. Bazıları fazla sıvı gelmesinden şikayet eder. Bazıları da kuruluktan yakınır. Kuruluğun çaresi var. Piyasada pek çok kayganlaştırıcı satılıyor. Üç kuruşluk bir şeyle sorununuz çözülür. Ama evlilik öncesi birleşmeyi düşünüyorsanız bunun ince hesaplarını göz ardı etmeyin.

Yeterli değil

25 yaşındayım, evliyim. Karımla yeteri kadar cinsellik yaşayamıyoruz. Ne zaman işten yorgun dönsem istekli oluyor. Başka zaman da istemiyor. Bir de penis boyumun ona çok acı verdiğini söylüyor. Bundan dolayı mı benden kaçıyor? Ne yapmalıyım?

CEVAP

Okurum, doğrudur. Büyük penisler, kadınlara ağrı ve acı verir. Tabii ki ağrı ve acıya kimse davetiye çıkarmayacağından eşin isteksizlikte haklı gibi gözüküyor. Yani salt sebep bu mu, bilinmez? Sen duygusal ilişkilerinde karına olan sevgi ve saygıda nasılsın? Ona güven verme, onore etme konusunda yeterli misin? Yorgun günlerde eşinin istemesi rastlantı olsa gerek. Demek ki sen yokken havaya giriyor. Fantezilerini geliştiriyor. Ama eve döndüğünde senin enerjin kalmıyor. Karını sev, okşa, onu incitme ve de kuşkulanma.

İsteğim öyle çok ki

22 yaşındayım. Kız arkadaşımla bir süre görüşemeyeceğiz. Onunla sadece sevişiyorduk ama tam anlamıyla ilişkiye girmiyorduk. Bir haftadır içimde müthiş bir istek var. Mastürbasyon yapıyorum ama isteğimi bastıramıyorum. Ne yapmalıyım? Onu aldatmak istemiyorum.

CEVAP

Okurum, kendine verdiğin söze sadık kal. Özlem ruhunu geliştirecek. Nasıl olsa günün birinde o kızla buluşacaksın. O zaman bunları konuşacak bol zamanınız olacak. İkiniz de gerçeklerle yüzleşmiş olacaksınız. Onun mayası da öyle ya da böyle tam yerine oturacak ve tutacak.

İlişkiye girdik

23 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilk defa ilişkiye girdik. Kan gelmedi ama cinsel organım çok şiş ve kızarık. Neden böyle oldu?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarının esnek olduğunu düşünüyorum. Biraz korunman gerekiyor. Cinsel organını günde iki kere yıka, temiz tut. Eczanelerde antibiyotikli ilaçlar satılıyor. Bunlardan birini eczaneden isteyebilirsin.

Sevgilim olmadı

18 yaşındayım. Yakışıklıyım ama sevgilim olmadı. Çok kızdan teklif aldım. Beğenmediğim için hiçbirini kabul etmedim. Arkadaşlarım çok kaprisli olduğumu söylüyor. Bana yardım edin.

CEVAP

Yavrum, bunun yolu biraz engebeli ve yokuş. Önce bol ders çalışıyorsun. Sonra aynanın karşısına geçip ikide bir böbürlenmekten vazgeçiyorsun. Kendini çok beğenmen narsisizmdir. O duygulara kapılmıyorsun. Doğru kitaplarının başına. Biraz da hobilerini geliştir. Belki bir şeyler keşfedersin ve Türk bilim ve sanat tarihinde birkaç satırlık yer alırsın. Cinsellik nereden baksan 60 yıl senin yakanı bırakmayacak. Tren kaçmıyor. Ama bilim ve öğrenme treni durmadan yol alıyor. Onu kaçırma.

Aldatıyor mu?

21 yaşındayım. Kız arkadaşımın 2 yıldan beri doğum kontrol hapı kullandığını öğrendim. İlk aklıma gelen beni aldattığı oldu. Adet düzensizliği için doktorun bu ilacı verdiğini söyledi. Ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşın doğru söylüyor. O ilaçlar adet kanamasını düzenlesin diye de kullanılıyor.

Atlatmaya çalışıyorum

30 yaşındayım, 3 yıllık evliyim. Önceleri her gün cinsel ilişkiye giriyorduk. Ama şimdi çok isteksizim. Sudan sebeplerle eşimi atlatmaya çalışıyorum. Bu konu içimde korku yaratıyor. Ne olur yardımcı olun.

CEVAP

Değerli okurum, sanırım çocuk doğdu. Büyük olasılıkla bıktın. Belki de karında fiziksel değişimler oldu. Ya da cinselliği sık kullandınız. Şu andan itibaren yapacağınız şey fantezilere yönelmek. Bunun için de iki tarafın anlaşması kalıyor. El alem arayıp petrolü, altını nasıl buluyorsa, siz de birbirinizin ruhunun derinliklerini, gizemli duygularını, bastırılmış isteklerini bulun.

Mastürbasyondan mı?

Haftada en az 5 kez mastürbasyon yapıyorum. Bu durum bende protein ve vitamin eksikliğine neden oluyor? Kıllarım dökülmeye başladı. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, bu yaptıkların protein ve vitamin eksiklerine neden olmadı. Tüy dökülmeleri de kim bilir neden? Hem yakınıyor hem de yapıyorsan, senin üstesinden gelemediğin ve kendine söylemeyeceğin şeyi tekrar ediyorum. Hiç olmazsa 6 ay boyunca haftada 1’e ya da 2 kereye indiriver.

Böyle soru yok!

Kız çok istekli

24 yaşındayım. Kız arkadaşım çok istekli. Onu bundan nasıl vazgeçirebilirim?

CEVAP

Okurum, sevgilinin aşırı isteği cinsel birleşmeden mi kaynaklanıyor? Yani siz sabah birleşiyorsunuz, yetmiyor, öğleyin kahve arası gibi bir daha mı? Akşamı zor mu ediyor? Kız bu durumda ama ya sen ne alemdesin? Yorgun, bitkin, enerjin tükenmiş, ayakta zor durur halde misin? Yoksa cinsellikten başka hiçbir şey düşünmeyen sevgilinden sıkıldın mı? Ayrılık sinyalleri alıyorum. Kaçırtacak seni. Oysa bu kızımızın aklı başında olsaydı orta yol izlerdi. Onun adı aşk olur, yani Eros okunu yüreğinize saplardı. Olay cinsel birleşme üzerinde gidiyorsa ya kızda tedavilik bir sorun var ya da sen yakında kurumuş dala dönersin. İkisi de tehlikeli. Kaptan sen ol. O da zaaflarını dizginlesin.

Günün soruları

Orta noktayı bulamıyoruz

18 yaşındayım. Cinsel ilişkiye girmek istiyorum. Kızın da istekli olduğunu düşünüyorum. Orta noktada buluşamıyoruz. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, ben de neler düşünüyorum. Karşımdaki insanların da neler düşündüğünü hissediyorum ama kurallar var. 18 yaşın kurallarıyla 60 yaşınki bir değil. Tabii ki kız da senin gibi düşünecek. Senin gibi aslan delikanlı karşısında dururken ot toplamayı düşünecek değil. Ama bunlar düşünce. İnsani olacak, sorumluluk olacak. Sizler bu ülkenin yaratıcı gençlerisiniz. Şimdilik bunları unut, doğru online derse.

Zararı var mı?

22 yaşındayım, 2 yıllık ilişkim var ve mutluyum. Ancak biz her gün ilişkiye giriyoruz. Bazen günde 2 kere oluyor. Benim için zararı nedir?

CEVAP

Okurum, yemek yemede oburluğun zararı neyse bunun da zararı o. Bazı oburlar mide fesadına uğrarlar. Mide artık hazmetmez olur. Senin bu alışkanlığın orta yaşlarda rezerv azalmasına neden olursa sıkıntı çekersin. Yok aynen sürdürürsen bu da işini, gücünü, kuracağın aileni ve öteki sorumluluklarını olumsuz etkiler. Böylesine sık ilişkiler çoğu kadını bunaltır. Sayı çokluğu erken boşalmadan da kaynaklanabilir. Yapacağın şey, bu arkadaşını kendi çizgine çekerek daha normal sayı ve sınırlara gelmeniz. El ele tutuşun, konuşun, gülün, eğlenin. En azından ortada durun.

Günün sözü

Şoför acemi ise arabanın kalitesi fazla işe yaramaz. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER HPV enfeksiyonu cinsel ilişki ile bulaşıyor