Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (12 Ekim 2020)

Hayatın her alanında denge çok önemli. Cinsellikte de denge ve çiftin orta çizgide buluşması mutluluk getirir. Aşırıya kaçmadan, hiçbir şeyi abartmadan yatak odanızı güzelleştirin. Her şeyin fazlası daima sorun çıkarır, dikkati elden bırakmayın, mutluluğu kovalayın. Dr. Haydar Dümen cinsellikle ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

12 Ekim 2020, Pazartesi 09:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rüya görmek istiyorum

Arkadaşlarım ve çevremdeki büyükler rüyalarında ilişkiye giriyorlarmış. Çok zevk aldıklarını söylüyorlar. Ben neden böyle rüyalar görmüyorum?

CEVAP

Değerli okurum, sen derin uyuyor, onun için rüya görmüyorsun. Beynin de iyi dinleniyor. Yani beynin biraz tembel. Cinselliğe karşı da baskı altında. Biz insanların bünyevi işlerine burnumuzu sokuyoruz ama rüyalara parmağımızı bile uzatamıyoruz. Ne yapalım? Günün birinde senin de rüyalarına birileri girecek. Bekle biraz.

Aklımdan çıkmıyor

Eşimi kaybedeli uzun yıllar oldu ama hep istekliyim. Benim durumumda olan bir beyle tanıştım, onu aklımdan çıkaramıyorum. Duygularımı açıklamaktan çekiniyorum. Ama evlenme niyetinde de değilim. Ne yapayım?

CEVAP

Okurum, gönlünce yaşa denildiğinde başka riskler ortaya çıkıyor. Sen geminin kaptanısın. Geminin rotasını iyi çiz. Bilimin somut yanı bunu söylüyor. Sosyal yapı ise karmaşık. Ne yapalım, ne edelim bilemem. Kendine işkence ve haksızlık etme. Ama gözü kara da gitme.

Sevgilim hamile kalır mı?

Tam anlamıyla bir beraberlik yaşamadık. Kız arkadaşım bakire. Ama cinsel organına meni bulaştı. Acaba hamile kalır mı?

CEVAP

Değerli okurum, bulaşmanın zamanına, yerine göre durum değişir. Tam vajinanın ağzına bulaşmışsa, ‘Bir ihtimal daha var. Acaba gebe kaldı mı?’ şarkısını söylemekten başka çare yok. Ama ihtimal hesaplarına vurduğumuzda gebe kalma şansı çok zayıf.

Sıkıntı yaratır mı?

18 yaşındayım ve penisimin boyu 23 santim. Acaba bu ileride sorun yaratır mı? RUMUZ: YAZIK DEĞİL Mİ BANA?

CEVAP

Değerli okurum, yazık oğlum, rumuzun zaten her şeyi anlatmış. Bir yerde değil, her yerde sorun olur. İdareli kullanmayı öğreneceksin, bir de uygun bir eş seçeceksin. Onun isteklerine uyacak, boynunu eğeceksin.

Neden geri döndü?

İki ay önce erkek arkadaşımla birlikte oldum. İlk ilişkimdi, kan gelmedi. İkinci birlikteliğimizde kan geldi ama erkek arkadaşım inanmadı. Bana “Zaten yoktu” dedi. Önce ayrıldık, şimdi aramız iyi. İnandı mı yoksa cinsellik için mi geri döndü?

CEVAP

Güzel kızım, olayı en iyi sen biliyorsun. O gün gelmedi de sonra geldi. Ona göre seninkisi evlenseniz bile aklında bu soruyu taşıyacak. Doğası öyle. Eğer şu mektubu okusa, beni dinlese, biraz da insanlığı bilse, bence seni üzmezdi. Çıkar için sana dönüyor, bütün bunları bilerek kendini de ezdirmeyerek ilişkiniz biraz sürsün bakalım.

Öpüşürken boşalıyorum

Sevgilimle ilişkiye girmeye kalktığımda hemen ereksiyon oluyorum ve boşalıyorum. Bazen öpüşürken boşalıyorum. Acaba benim erken boşalma sorunum mu var yoksa sebebi başka bir şey mi? Doktora gideyim mi?

CEVAP

Değerli okurum, doktora gitmen gerekiyor. Heyecandan böyle oluyor. Ama hangi doktor “Sevgilinle yat” diye seni tedaviye alır, bilemem. Ben olsam almam. Neden? Bu engebeli yola asfalt döşemem. Yarının ne olacağı belli olmayan bir ilişkide de size ortak olmam. Sakin olun, birleşmeyi erteleyin. Hızlı adımlarla değil, bu yolda biraz tökezleyin. Bunlar sizin lehinizde gelişecek.

Raporum var

23 yaşında kızım. Erkek arkadaşım birlikte olduktan sonra beni terk etti. İlişkide kan gelmedi, acı duymadım. Doktor “Kızlık zarın elastik. Ancak doğumda yırtılır” dedi ve rapor verdi. Evlenince sorun yaşamak istemiyorum. İlk geceyi nasıl normal geçiririm?

CEVAP

Sevgili okurum, zaten ilk geceni geçirmişsin. O iş olduğunda gündüz, gece değişir mi? Evleneceksin. Doktorun dediğine ben de katılıyorum. Büyük bir ihtimalle kanaman olmayacak. Ancak kızlık zarı esnek olduğundan eğer ailen seni doktora götürürse doktor o raporu sana verecek. Ama elindeki raporu önceden gösterirsen şüphelenirler. Bu işten biraz sağlam durarak ve hakkını da savunarak olaydan sıyrılabilirsin diye düşünüyorum.

Karım çok istekli

Yeni evliyiz. Karım çok istekli, sürekli seks yapmak istiyor. Ben artık kaldıramıyorum. Her gece konuyu cinselliğe getiriyor. Ben ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, senin erken boşalman varsa, cinsel birleşme süreniz 3-5 dakikayı bulmuyor, kadın da orgazm olamıyorsa belki orgazmı yakalamak ve rahatlamak için seni zorluyor olabilir. Ama sen bunun ritmine, onun temposuyla cevap vermeye kalktığında tabii ki altından kalkamazsın.

Yaşamın kendi içinde dengeleri vardır. Hep söylediğim gibi bir orta yol çok önemlidir. Bu yol bulunmazsa sağlık ve evlilik tehlikeye girer. Mutlaka bir şeyler yapılacaksa, kadının kendi kendini tatmin etsin, sen uyu. O, sabaha kadar kendisiyle uğraşsın dursun. Bunun iki taraf için sakıncası yok.

Çok heyecanlıyım

18 yaşındayım. Geçen yıl otelde çalışırken bir kız geldi. Onu çok beğendim. İnternette konuşuyoruz. Onunla konuştuğumda çok heyecanlanıyorum. Ona olan sevgimi nasıl açıklayacağım?

CEVAP

Değerli okurum, heyecanını yenmek için havadan, sudan ama güzel şeylerden söz et. Benim bir kargam var. Yaramazlık yapacaksa, arkadaşıyla bir şeyi paylaşacaksa doğrudan üzerine gitmiyor. Ona yakın bir yerlerde başka şeylerle oyalanıyor.

Arkadaşının ya da benim dikkatimi dağıtınca amacına yöneliyor. Keşke karga kadar olabilseydin. Güzellik, insanlık, şiir, roman, estetik, doğa illaki doğa. Belirli bir zaman içinde bu ilişkilerin yaratacağı sıcaklık, bir gün ona çok güzel olduğunu söyleyivermen kilidini açar. Ne var ki arkasında sürgü olmasın.

Böyle soru yok!

Böyle soru yok!

Cinsel ilişkiden zevk almıyorum

22 yaşındayım. Cinsel ilişkiye girdiğim zaman zevk alamıyorum. Mastürbasyon yaptığımda her şey normal. Bunun sebebi nedir?

CEVAP

Vallahi değerli okurum, sana vereceğim en basit cevap bir doktora görün olacak. Ama sen zaten bunu düşünmüşsündür diye düşünüyorum. Sen doktora henüz başvurmadığına göre daha ekstrem yollar arıyor olmalısın. Şimdi senin için tekrar bildiklerimi kontrol ettim, paylaşayım yavrum.

5 Mayıs 2021 günü bir gül ağacı al. Dileğini bir kağıda yaz, kırmızı keseciğe koy. Akşamında da gül ağacına iliştir. Aman denize ya da su birikintisine atmayı unutma. Ee ne diyelim okurum, şimdilik senin hayaller başka bahara kaldı.

Günün soruları

Günün soruları

Niye boşalamadım?

28 yaşındayım. Kız arkadaşımla 1 gün boyunca ilişkiye giriyorum. Kız arkadaşım bu sürede 4 kere orgazm oldu ama ben boşalamıyorum. Ne yapmam lazım?

CEVAP

Değerli okurum, geçmiş olsun. Ne yapalım yavrum, golleri hep bizim takım atacak değil ya. Kanatlar çok boş kalmış, sağdan soldan gelen salvolara engel olamamışsın. Sıkma canını, önümüzdeki maçlara bakacağız. Aynı şeyler tekrarlanırsa teknik ve temel bilgilerini gözden geçirene kadar yedek kulübesine çekerim seni, demedi deme.

Sık ilişki prostatı engeller mi?

55 yaşındayım, istekliyim. Beş yıldır prostatım var. Çok doktora gittim, ilaç kullandım, derdime çare olmadı. Prostat yaşam konforunu bozuyor. Acaba sık ilişkiye girmek yani haftada 3 defa prostatı engeller mi? Ya da bu seviyede prostat için ne önerirsiniz? Nasıl bir tedavi uygulayalım? RUMUZ: VATANDAŞ

CEVAP

Değerli vatandaşım, aklı başında bir insansın. Yaş bakımından da kritik dönemdesin. Sık cinsel ilişki prostatı engellemez. Prostatın tedavisini de en kısa sürede yeniden doktorlara bırakmalısın. Bu işin uzmanı üroloji uzmanlarıdır, bilesin.

Günün sözü

İhanet aşkın kumarıdır, altında aile kalır. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Haydar Dümen'e sorulan en tuhaf 6 soru ve cevapları