Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (12 Haziran 2020)

Gençler ilk geceyi gözlerinde öyle büyütüyorlar ki kimi telaştan kimi heyecandan ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Gençler, ilk geceniz kabus olmasın, hazır olmayı bekleyin, gerekirse birkaç gün erteleyin. Ama her şeyden önce duyduğunuz abartılı sözleri unutun.

12 Haziran 2020, Cuma 07:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kendimi nasıl frenlerim?

19 yaşındayım. Hiçbir kıza aşık olamıyorum. Çıktığım kızlarla hep cinselliği düşünüyorum. Bu yüzden ilişkim hep kısa sürüyor. Hemen bıkıyorum. Kendimi nasıl frenleyebilirim?

CEVAP

Değerli okurum, aklını cinsellikle bozarsan insanlıktan uzaklaşırsın. Yüzde 50’ye indirirsen yani yüzde 50 insanlık ve yüzde 50 cinsellik düşünürsen kaymaklı ekmek kadayıfı olur.

Nişanlım çok korkuyor

Nişanlıyım ve yakında evleneceğim. Nişanlım gerdek gecesi için çok sıkıntılı. Korktuğunu söylüyor. Bu korkusunu nasıl yenebiliriz?

CEVAP

Değerli okurum, duyduklarınızı unutun. İlk gece odaya girdiniz. Elinden tut, konuş onunla. Geçmişi, sevgini, aşkını anlat. Sonra oturun karşılıklı birer çay için. Mümkünse çayı sen demle. Yine el ele yatağa giysili uzanın. Bir süre öyle sevişin. Eğer karın razı değilse ilk birleşmeyi birkaç gün erteleyin. Alışsın kız.

Neden kan gelmedi?

Kız arkadaşımla birlikte oluyorduk. Penisimin üzerinde kan lekeleri vardı ama kızdan kan gelmedi. Acaba kızlık zarı bozulmuş olabilir mi? Bunu öğrenebilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, merak ettim, neden soru kızdan gelmiyor da senden geliyor. Yani vicdan azabı mı çekeceksin? Kız bir şey demediğine göre ne yapalım yorumumuz yine havada kalacak. Olabilir de, olmayabilir de.

Kötü bir şey mi?

18 yaşında kadınım. Başımdan bir evlilik geçti, boşandım. Şimdi ilişkim var. Evlenmeyi düşünüyoruz. Erkek arkadaşımla henüz ilişkiye girmedik. Çok istiyorum ama bir tarafım da kötü bir şeymiş gibi korkuyor. Nedeni evlenip ayrılmam mı?

CEVAP

Yavrum, biraz ruhunun gelişmesine ve kendine zaman tanı. Önünde uzun, bitmez tükenmez yıllar var. Acele edersen birçok şey ters teper. Şimdilik böyle idare et.

Bunalıma girdim

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girmek istiyorum. Ama korkuyorum. Çünkü penisim küçük. Bunalıma girdim. Penisimin boyu sadece 11 santim. Normal mi?

CEVAP

Okurum, penisin boyu küçük değil. Yaşın küçük. Nereye koşuyorsun? Şimdilik bu düşüncelerini biraz tatile çıkar. Biraz daha olgunlaş ki o küçük dediğin şeyi ruhunun büyüklüğü ile tedavi edersin. Ama yapı olarak küçük değil bunu bilesin. Yani sana yeter.

Hep sertleşmiş halde

25 yaşındayım. O çok bilinen sertleşme ilaçlarından aldım ama bağışıklık sistemim değişti. İshal oldum, 2 gündür cinsel organım ereksiyon halinde. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, söylediğin ilaçla penisinin iki gün süreyle ereksiyon halinde kalması arasında bir bağlantı yok. Yani inandırıcı değil. Ama insanız, her şey olur. 4-6 saat arasında sertleşme bitmemişse mutlaka bir üroloji uzmanına git, gerekirse penisten kan alırlar. Yoksa bundan zarar görürsün.

Rüyamda boşalıyorum

Rüyamda erotik şeyler gördüğüm zaman boşalıyorum. Uyandığım zaman gerçekten boşaldığımı görüyorum. Bu arkadaşlarımda da oluyor. Neden böyle?

CEVAP

Değerli okurum, herkesin rüyaları farklıdır. Seninkisi öyleyse öyledir. Zamanla normal fizyolojik yollara geçiş yapacaksın. Ne kendini kapıp koyuver ne de frenle. Ama doğru ilişkilerin yolunu belirle.

Psikolojimi bozar mı?

22 yaşında kızım. Sık mastürbasyon yapmak psikolojimi bozar mı? Bazen kendimi tutamıyorum. Bu hep böyle gider mi?

CEVAP

Sevgili yavrum, sanırım evlenince son bulur. Ancak klitoris orgazmına alıştığın için vajinal orgazma geçişte zorlanabilirsin. Haftada 2-3 kez mastürbasyon yapabilirsin.

Saçlarım dökülüyor

18 yaşındayım. Bazen her gün canım mastürbasyon yapmak istiyor ama saçlarım dökülmeye başladı. Yapmamak için kendimi zorluyorum ama olmuyor, ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, saçların mastürbasyondan dökülmüyor, bünyen yağlı. Kilo almamaya bak. Saç dökülmesi konusunda kullanacağın sabunların çok özel olması lazım. Ancak bir cilt hastalıkları uzmanından fikir alsan iyi olur. Gel şunu haftada 3’e indir, işimize bakalım.

Ölçüler normal mi?

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girmek istiyoruz ama penisimin kısa olduğunu düşünüyorum. Ereksiyon hali 11 santim. Acaba bu ölçüler normal mi?

CEVAP

Değerli okurum, bizce normal. Yani tıp bilimine göre. Bir de kızın fikrini alıver. Belki de “Aradığım boyut tam budur” der. Bu gibi konularda deneme olmadan bir şey söylemek zordur. Renkler ve zevkler farklıymış, tartışılmazmış. Bilime göre seninkisi de hiç tartışmasız görevini yerine getirir.


Penisim küçük

18 yaşındayım. Penisim 11 santim. Arkadaşlarıma göre küçük olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden de ilişkiye giremiyorum. Küçükse ne yapmak gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, 1-2 yıl beklemen gerekiyor. Yumurtaların büyüklüğü normal ise yapılacak bir şey yok. Kendi haline bırak.

İlişkiyle düzelir mi?

19 yaşındayım. Hafta 2-3 kez mastürbasyon yapıyorum ama doymuyorum. Cinsel ilişkiye girsem düzelir mi?

CEVAP

Değerli okurum, o zaman da 3-5 kere cinsel ilişki isteyeceksin. Bunun sonu ve sınırı yok. Bu yaşta da bu kadar fazla cinsellik hayır değil, zarar getirir. Bildiğin yolda devam et. Henüz cinsel birleşmeye hazır durumda değilsin.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Doymuyorum

22 yaşında kadınım. Doymak bilmiyorum. Doyamıyorum. Eşimle ilişkiye girdiğimde en az 1 saat bile yapsak doyamıyorum. “Yeter demek istiyorum” ama olmuyor. Fantezilerim çok çılgın. Ne yapacağımı bilmiyorum. Çok kötü durumdayım.

CEVAP

Sevgili okurum, uçurumun kıyılarında dolaşıyorsun. Tehlikeli sınırlardasın. Bir an önce kendine bir çimdik atmalısın ki aklın başına gelsin. Bu yol hayatını ve geleceğini dengesizliğe götürür. Ağrı Dağı’nın zirvesinden aşağıya yuvarlanıyorsun. Gerisini toparlayamazsın. Lütfen bu konuyu önemse ve derhal psikolojik yardım al. Bu böyle uzun süre gitmez.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Yaşım büyüdükçe penisim büyür mü?

22 yaşındayım, penisim 11-12 santim. Yaşım 30-40 olduğunda eşimi tatmin edebilir miyim? Yaş ilerledikçe penisim büyür mü? Ya da nasıl büyütebilirim?

CEVAP

Ah be değerli okurum, bu nasıl bir hayaldir ki büyüdükçe penis büyüsün, büyüsün de kocaman olsun. Bir süre sonra nasıl elimiz, ayağımız, gözümüz ve boyumuz uzamaz ise, o da uzamaz. Vallahi de uzamaz, billahi de uzamaz. Yemin ederim sana, kargaların üzerine yemin olsun, uzamaz.

Yetmez diye korkuyorum

18 yaşındayım, 1.70 boyunda, 50 kiloyum. Penisim ereksiyon halinde 10 santim. Ben sorun olacağını ve yetmeyeceğini düşünüyorum. Sizce normal mi? Erken boşalmam, içki, sigaram yok. Ne yapmam gerek?

CEVAP

Ah benim delikanlım, daha çok gençsin. Bu sana ölene kadar yetecek. Ama sen hayatını devam ettirebilmek için hangi işlerle ilgileniyorsun? Hangi mesleği seçtin? Bunlar düzenden mi? Ayrıca yaşam boyu hobilerin olmalı. Seni motive edecek, ayakta tutacak hobilerden ne haber dostum? İşine bak, arada bir benim sözlerimi de aklına getir. Bir gün içki, sigara kapını tak tak çalarsa dikkatli ol, yakayı kaptırma. Yol iyidir, adımlar denk olsun.

GÜNÜN SÖZÜ

Öfkeye dur demek bir insanlık sanatıdır. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Baba olmak isteyen erkeklere 9 öneri