Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (12 Şubat 2020 )

Haydar Dümen 12 Şubat 2020 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği cevaplar.

12 Şubat 2020, Çarşamba 07:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Sertleşmiyor

24 yaşındayım. 15 yaşından beri günde en az bir kere mastürbasyon yaptım. Her zaman halsizim, kendimi taşıyamıyorum. Aynı zamanda da sertleşme sorunum var. Bu durumun mastürbasyonla ilgisi var mı? Mastürbasyonu bırakamıyorum.

CEVAP

Değerli okurum, tam 9 yıldır, aynı yolda, aynı manzara, aynı iklimde gidip geliyorsun. Omuzlarında yığınla yük taşıyorsun. Bu monotonluk ve enerji tüketimi tabii ki seni yoracak.

Oysa bu yolda giderken değişik manzaralar görsen, bazen patika bazen de asfalt yolda gitsen, kimi zaman çevresi çiçeklerle donanmış kır yollarında gidip gelsen ruhun aydınlanır ve yükün azalır.

Ama okurum, 9 yıl tadı olmayan bulgur pilavına kaşık sallarsan damak da, dil de, mide de isyan eder. İsyanları yaşıyorsun, sosyal yapın uygunsa evlen.

Şeffaf renkte sıvı geliyor

18 yaşındayım. Mastürbasyondan 20 dakika sonra sperm kıvamında kaygan şeffaf bir renkte sıvı geliyor. Bu sperm olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, onlar spermin kalıntıları, son damlaları. Vücudun kendini temizleme çabaları olabilir. İç çamaşırında leke bırakmıyorsa, yani iltihabi bir renkte değilse sorun yoktur. Kadınla ilişki de kurmamışsan zaten iltihap değildir. Takma kafayı.

Sırtını dönüp yatıyor

25 yaşında kadınım. Eşimle sürekli ilişkiye giriyoruz. Bunun zararı var mı? Bir de eşim boşaldıktan sonra bana sırtını dönüp yatıyor. Beni öylece bırakıyor. Ne yapmam lazım?

CEVAP

Sevgili okurum, klasik evlilik raporu gibi. Adam işini bitirecek, sırtını dönüp yatacak ya da uyuyacak. Öbür taraftan kadın sinir küpü. Yatakta sabaha kadar dön dur. Bir de bunun üzerine erken boşalma eklenmişse, 1-2 dakika yüz yüze, sabaha kadar sırt sırta yatak paylaşımı.

Allah düşmanımızın başına vermesin. İnsanın kadına acıyası geliyor. Okurum, kocanla konuş ya da ona bir mektup yaz. Ya da bu yazıyı önüne koy, bir an önce okusun.

Hamile mi?

18 yaşındayım, 2 ay önce kız arkadaşımla seviştik. Kız bakire. Sevişirken ben boşaldım. Menim vajinasına değdi. Hamile kalır mı?

CEVAP

Değerli okurum, hamile kaldığını sanmıyorum. Ama siz dikkatli olun.

Beni düşünmüyor

23 yaşında kadınım. Nişanlım 28 yaşında. Onu çok seviyorum ama beni tatmin etmeden boşalıyor. Bu doğru mu?

CEVAP

Sevgili okurum, evlendikten sonra her şey düzelecek. O öğrenecek. Erken boşalması tedavi edilecek. Zaman lehinize işleyecek. Haydi bakalım, üzülüp tedirgin olma. Kendini karanlık düşüncelere salma.

Gelişimim durur mu?

18 yaşındayım. Haftada 3 ya da 4 kez mastürbasyon yapıyorum. Boyum 1.65. Bu durum gelişimimi engeller mi?

CEVAP

Okurum, mastürbasyonun boy ve gelişimle fazla ilgisi yoktur. Spor yap, normal gıdanı al. Beynini boş bırakma, doldur. Yeteneklerini geliştir. Yolun açık olsun.

İlişkiye giremiyoruz

Evleneli 1 yıl oluyor ama cinsel ilişkiye giremedik. Eşim kendini kasıyor. Ne yapalım?

CEVAP

Değerli okurum, vajinismustan söz ediyorsun. Çözümü var. Ne kadar bekleyeceksiniz?

Kız çok acı çekiyor

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğimde çok acı çekiyor. Acaba penisimin büyük olmasında mı kaynaklanıyor? Yoksa başka sebepleri var mı? Penisim 21 santim.

CEVAP

Değerli okurum, kız kaç yaşında? Acı çekmesi doğal. Senin penisin de doğalın üstünde ve ötesinde. Bana soruyorsan kıza daha fazla acı çektirme. Ona yazık olacak gibi geliyor.

Kan geldi

22 yaşındayım. Kızlara, sekse çok düşkünüm. Bir hafta önce sevgilimle birlikte oldum. Ben 2-3 kere birlikte olurken, bu kez 4’ü denedim. Meniyle birlikte kan geldi. Bu konuda çok tedirginim. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, kendinizi çok zorluyor, aç gözlülük yapıyorsunuz. Boşalırken meninin fışkırması için meni kesesi şiddetle kasılır. Fazla sayıdaki birleşmede kan gelebilir. Çünkü içeride kılcal damar patlar. Bu ilişkileri sayıdan çok kaliteye indirseniz ruhunuzla olayı süsleseniz mutlu yaşarsanız.

Doyumsuzum

5 yıllık evliyim, doyumsuzum. Boş zamanımın büyük kısmı cinsel içerikli site ve yazılarla geçiyor. Bu sürede penisimden kayganlaştırıcı sıvı geliyor. Bu sıvının cinsel performansa ya da sağlığa zararı var mı? Boşalamazsam kasık ve eklem ağrılarım oluyor. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, o salgının sana zararı yok. Ama cinselliğe bu kadar takılmanın pek çok zararı var. Kafan, zamanın ve enerjin cinselliğe yoğunlaştığından bir süre sonra hayattan kopabilirsin. Sanırım erken boşalman var.

Kendini disiplin etme zamanın geldi de geçiyor. Yuva kurmuşsun ama kadının hakkını yiyorsun. Eğer böyleysen evlenmeseydin oğlum. Hem böyle hem öyle olmaz. Kasığın da, başın da ağrır!

Hep sertleşmiş halde

18 yaşındayım. Ne zaman yatağa yatsam penisim ereksiyon oluyor. Okulda bile sertleşiyor, zor gizliyorum. Haftada 4-5 kez mastürbasyon yapıyorum. Sebebi nedir?

CEVAP

Oğlum, bırak ona elleşme, istediğini yapsın. Antrenman yapıyor. Okulda dikkat et ama o kadar da sakınma. Bak sana ne güzel haberler verdim. Gel beni dinle, sen mastürbasyonu haftada 2’ye indiriver. O zaman beden ve ruh daha iyi gelişir.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Kocamdan soğudum

28 yaşında evli kadınım. Eşim ilişkiye girmek yerine mastürbasyon yapıyor. Sorun bende mi? Bu nedenle eşimden soğudum. Sizce onu geri kazanmak için ne yapmayalım?

CEVAP

Sevgili okurum, mastürbasyona alıştıktan sonra gül gibi eşlerini bırakıp gizlice mastürbasyon yapanlar çok. Çünkü beyin bilgisayarı ona programlı. Beyin neye şartlanırsa onu ister. Bu nedenle kocandan soğuma. Onu da uyararak doğru yola çekemezsin. Bir mücadele dönemi yaşayacaksınız.

O bundan vazgeçecek. Bir uzmandan yardım alın, evliliğinizin kurtulacağına inanıyorum. Bu gibi durumlarda boşanma olsa bile kadınlar için sorun olmuyor. Ama erkek yeniden evlendiğinde yine mastürbasyona devam edecek. Beyler, dikkat edin, hiç uğruna yuvanız yıkılmasın.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Neden kısa sürüyor?

28 yaşındayım. Sevgilimle ilişkiye girdiğimizde sertleşme sorunu yaşıyorum, hemen boşalıyorum. İkimiz de mutsuzuz. Sevişirken ereksiyon oluyor ama kısa sürüyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, senin yaşadığın şeyin adı erken boşalmadır ve tıbbi bir sorundur. Mutlaka bir uzmandan yardım almalısın. Utanacak, sıkılacak bir durum değil. Herkesin daha doğrusu her erkeğin başına gelebilir.

Çok sık görülür, evliliklerin de en büyük düşmanlarından biridir. Tedavisi olduğunu söyleyelim. En kısa sürede uygun doktoru bul, git danış. Mutsuz olunacak hiçbir şey yok, kalın sağlıcakla.

Karım orgazm olamıyor

11 yıllık evliyim. Eşim 38, ben 40 yaşındayım. Eşim klitoris orgazm oluyor ama vajinal orgazm olamıyor. Cinsel ilişkiyi 30 dakika sürdürdüm, yine olmadı. Ne yapmalıyız?

CEVAP

Değerli okurum, belli ki konuya hakim olmuşsun ve teşhisi koymuşsun. Pek çok kadın eşin gibi ama şu çok iyi bildiğin konunun devamı olarak işin ehli bir uzmana eşinle birlikte gitmelisin. Gidin yardım alın. Daha çok gençsiniz. Önünüzde uzun yıllar var, ertelemeden doktora başvurun, hayatınızın tadını çıkarın.

GÜNÜN SÖZÜ

Vicdan haykırsa da kulak sağırsa ne yapsın? H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (11 Şubat 2020 )