Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (13 Ağustos 2019)

Haydar Dümen 13 Ağustos tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

13 Ağustos 2019, Salı 08:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Kız kusuyormuş

19 yaşındayım, kız arkadaşımla internette seks sohbeti yapıyoruz. Kız her konuştuğumuzda midesinin bulandığını ve kustuğunu söylüyor. Ama tek başınayken böyle şeyler olmuyormuş. Sizce kusma ve bulantısı benim yüzümden mi?

CEVAP

Değerli okurum, inan ki söylemek istemezdim ama görünen köy kılavuz istemez. Bu durumda kendini değil, kızı sorgulaman hatta onun kendisini sorgulaması gerekiyor. Sadece bu sana özel mi yoksa genel olarak tüm erkeklere karşı mı aynı histe? Mastürbasyon yaparken neler düşündüğünü, onu nelerin etkilediğini, seninle konuşurken nelerden rahatsız olduğunu öğren. O kendini bir analiz etsin, kızın da üzerine gitme. O kendine yol bulur.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

İktidarsızım

58 yaşındayım. 1 yıldır iktidarsızlık yaşıyorum. Eşim bu duruma bozuluyor. Ne yapmam, kime başvurmam gerekir?

Değerli okurum, iktidarsızlığı üçe ayıralım. 1) Gençlerde görülen. Psikolojik yani heyecana bağlı. 2) 40-50 yaşları arasında evlilik monotonluğu, aile huzursuzlukları, ekonomik sorunlar olumsuz rol oynar. 3) Damar sistemiyle ilgilidir. Ya penise gelen damarlarda tıkanma vardır ya da dönüş yolunda kaçak vardır ki penis canlı kalamaz. Bazen de ilaç ve hastalıklardan iktidarsızlık yaşanır. Ayrıca sinir sisteminin iletişiminde problem de bu sorunu yaratır. Tedavisi var, iktidarsızlık artık kader değil.

Başarısız oldum

Başarısız oldum

18 yaşındayım. İlk cinsel deneyimim için hayat kadınına gittim. Büyük baskı hissettim, ereksiyon olamadım. Kadın durmadan beni aşağıladı. Bu sorunu nasıl çözerim?

Değerli çocuğum, sorun yok ki çözülsün. O koşullarda kim başarı gösterirse gelsin beni bulsun, ben ona at nalından kocaman bir madalya takayım. Yeniden genelevi deneme oğlum, kafana hiçbir şeyi takma. Sağlıklı olduğunun garantisi benim aracılığımla tıp biliminden. Bir süre geçsin, iyi bir ortam bulacağını buluyorum.

Hangisi bitti?

Hangisi bitti?

Karıma 4 yıllık evliyiz. 3 yıldır bazen 1 ay, 45 gün arayla ilişkiye giriyoruz. Sebebi eşimin isteksizliği. Aramızda 13 yaş fark var. Eşim ya hastalığını ya da 1 yaşındaki çocuğumuzu bahane edip kaçıyor. Beni sevdiğini düşünüyorum. Bu durum beni de isteksiz hale getirdi. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ne evliliğin bitti ne cinsel hayatın. Erkekliğinin doruklarındasın. Karınla arandaki yaş farkı lehine gelişecek. Karını severek evlendiysen, ona iyi davranıyorsan, onore ediyor, sıkmadan ilgini, sevgini gösteriyorsan bu kadın için yeterlidir. Ama onun cinsellik dürtülerini harekete geçirmeyebilir. Bu kadınların yetişme ve yapısal özellikleriyle ilgidir. Tabii ki karşılık bulamayınca sende de oluşan tablo doğaldır.

İlk gece nasıl geçmeli?

İlk gece nasıl geçmeli?

18 yaşındayım. Evliliğimin ilk gecesinde ve ileriki dönemlerde nasıl davranmalıyım? Eşim utangaçsa, ilk gece nasıl geçmeli?

CEVAP

Değerli okurum, önce biraz büyü. Bana sorarsan 28 yaşından önce evlenme. İşini yoluna koy. Bir aileyi maddi ve manevi geçindirecek ve koruyacak düzeye eriş. Önündeki 10 yıl içinde birçok kızla arkadaşlık kur, bazılarıyla flört et. İlişkinin tümünü cinsel boyuta indirgeme. Duygusallıktan organa ve beyinden aşağıya inme yolunu dene. Doğa zaten size yeterli gücü ve enerjiyi vermiş.

Kız acı çekiyor

Kız acı çekiyor

24 yaşındayım. Kız arkadaşım her ilişkide acı çekiyor. Ona nasıl davranacağımı bilmiyorum. Cinsel organım normal. İlk partnerim, ilk cinsel deneyimimi onunla yaşadım. Onun önceki ilişkilerinde böyle bir sorunu yokmuş. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, iki taraf için de deneme yanılma yönteminden geçiyorsunuz. Genç kızlarda bu tür acılar hep olur. Zaman lehinize işler. Kız farkında olmadan kendini sıkıyor olabilir. Ya da kuruluk söz konusudur. Bazı kayganlaştırıcı maddeleri sen kullanabilirsin. Hayatın boyunca bütün merdivenleri yavaş yavaş çıkmayı öğren. Bu cinsellikte de böyle, mesleki alanda da böyle. Kaygılanacak bir durum yok.

Neden zevk almıyorum?

Neden zevk almıyorum?

İki çocuk annesiyim. Kocamla genellikle iyi anlaşırız. Cinselliğe karşı istek duymuyorum ve nedenini bilmiyorum. Cinsellikle ilgili düşüncem, fantezim ve isteğim yok. Cinsellikte mutlu olmak istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

CEVAP

Sevgili okurum, sevecen, anlayışlı bir eşin olması, hem doktorun, hem kocan, hem can yoldaşın olarak senin için bulunmaz bir nimet. Tersi olsaydı büyük şansızlık olurdu. Şu aşamada çok etkin ve enerjik bir tedavi söz konusu değil. Sorunlar zaman içersinde çözülür diye düşünüyorum. Herhangi bir ilacı yok. Ama sen her seferinde ön yargıyla işe başlarsan, kendi kendine olumsuzluk yaratmaktan başka bir işe yaramaz.

Doyumsuzum

Doyumsuzum

23 yaşındayım, 3 yıllık evliyim. Eşimle severek evlendik, 2 aylık kızımız var. İkimiz de ilişkiyi seviyoruz. Ama ben doyumsuzum. Eşimi aldatmak istemediğim için mastürbasyon yapıyorum, ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, evliliğin ilk yılları böyle olur desek de bana göre olmaz. Kadına yazık. Senin de iradene bu kadar yenik düşmen hoş değil. Bir defa mastürbasyonu unut artık. Gül gibi karın orada bekliyor. Yani mastürbasyon için bahane arıyorsun gibi geldi. Ama "Mastürbasyon yapmıyorum, cinsel coşkularımı da hep karımla gidereceğim" diye eşini de kadın olduğuna pişman etme, anladın mı yavrum?

Yeşil bir sıvı geliyor

Yeşil bir sıvı geliyor

24 yaşındayım, bekarım. Şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım ama 10 gündür penisimden sürekli sperme benzeyen yeşil bir sıvı gelmeye başladı. İdrara çıkarken biraz ağrı oluyor ve penisim sertleşmiyor. Sadece mastürbasyon yaparken sertleşme oluyor ama çok zorlanıyorum. Sizce bu önemli bir sorun mu? İlaçla tedavi olabilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, hemen bir laboratuvara gidip idrar ve meni tahlilini yaptır. Renginin yeşil olması akla iltihabı getiriyor. Sanırım tahlilden de bir şey çıkmaz. Ama bir şeyin yok denilecek bir durum değil. Emin olalım.

Artık istemiyorum

Artık istemiyorum

19 yaşındayım. Kızlar benimle çok ilgileniyor. Sorunum kız arkadaşımla ilgili. Hemen her buluşmamızda ilişkiye giriyoruz. Ama ilk başlarda yüzeyseldi. Ben artık bir ilişkiye daha girmek istemiyorum. Gerçekten soğuyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

CEVAP

Değerli okurum, sebebi erken çıktığın bir yolda dış dünya ile iç dünyanın dengelerini kuramamandan. İleride her şey senin istediğin gibi olacak. Ortada bir sorun yok. İstersen kız arkadaşına bir veda öpücüğü konduruver, daha da üstüne gitme.

Hamile mi, psikolojik mi?

Hamile mi, psikolojik mi?

18 yaşındayım. Bir ay önce kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Ancak iç çamaşırlarımız üstümüzdeydi. Ben boşaldım, kızın iç çamaşırına birkaç damla sperm damladı. Bugünlerde midesi bulanıyor. Acaba hamile mi yoksa bunlar psikolojik mi?

CEVAP

Değerli okurum, baştan sona psikolojik, kız arkadaşın gebe mebe değil.

Kan geldi

Kan geldi

18 yaşında kızım. Okulda kız arkadaşımla şakalaşırken genital organıma çarptı. Çok korktum, tuvalete gittim. Biraz kan vardı. Anneme söyledim, "Kızlıkla alakası yok" dedi. Yine de şüphelerim var. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Sevgilim okurum, annenin dediği doğrudur. Buna rağmen “tedirginim, korkuyorum” dersen hem kendine haksızlık edersin hem de ruh sağlığını bozarsın.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Disipline edilmeyen akıl dümensiz gemi gibidir. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Aşkınızı canlı tutun, ilişkiniz uzun olsun