Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (13 Aralık 2019)

Haydar Dümen 13 Aralık 2019 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

13 Aralık 2019, Cuma 07:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Kızdan kaçıyorum

Uzun zamandır kız arkadaşımla yaşıyorum ama şu sıralar ondan kaçıyorum. Onunla birlikte yatınca duvarlar üstüme geliyor, cinsel isteğim kalmıyor. Kendime hakim olamıyorum ve çok kırıcı davranıyorum.

CEVAP

Kaçmaya devam yavrum. Formülü bulmuşsun, çare arıyorsun. Ya da çareyi bulmuşsun, formül arıyorsun. Ben ne yapayım? Benim de elimi kolumu bağlıyorsun. Aklına uy. Uyduğun aklına biraz da bir tutam vicdan koy ve yola koyul.

Doğru mu söylüyor?

23 yaşındayım. Kız arkadaşım benden 3 yaş büyük. Bir hafta önce ilişkiye girdik. Kız olmadığını anladım. Bana bir operasyon geçirdiğini ve kızlığının alındığını söyledi. İnandırıcı bulmadım. Sizce gerçek olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, pek çok nedenden dolayı operasyonla kızlık zarı aldırabilir. Varsayalım ki rahim boyunda yara, kist, vajinada başka bir oluşum var. Karın açılmadan, aşağıdan yapılacak operasyonla kızlık zarı yok edilebilir. Neyin peşindesin? Ölçüm hataları yapıyorsunuz. Al eline cetveli, kalemi kızın ruhunu ve beynini ölç. Ufak bir hassas terazi ile tart. Ne bulduysan bana bildir. Ben sana bilim fetvası vereceğim.

Zar yırtılır mı?

25 yaşında kadınım. Başımdan evlilik geçti ama zarım bozulmadı. Doktor “Zar çok esnek. Doğum bozulabilir” dedi. Şimdi yeni bir ilişkim var. Acaba zarım bozulur mu? Adet dönemimde geçirdiğim şiddetli sancıların da nedeni bu olabilir mi? Doğum dışında zarımın bozulma ihtimali var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, ilk önce doktorun yorumuna katılmam gerekir. Ama doğum olmadan da çap bakımından biraz daha büyük bir penisle kanama olabilir. Bunları doğanın ve kendi dokunun özelliklerine bağlayalım. Adet sırasında sancıların bununla ilgili değil. O sancılar genellikle rahim çarpıklıklarından kaynaklanıyor. Ağrı çekmemek için bu konuyla ilgili ağrı kesici haplar alabilirsin. Sevgilinle ilişkilerinde sen bilirsin.

Beni kan tutuyor

Nişanlıyım. Bu ay içinde evlenmeyi düşünüyoruz. Ama beni kan tutuyor, bu yüzden çok korkuyorum. Gerdek gecesinde ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, karanlık ya da loş oda... İşin sonunda da bir uyku gözlüğü takıver. Sevgili eşin sana hiçbir şey göstermeden sorunu halleder.

Hamile mi?

20 yaşındayım. Birkaç gün önce kız arkadaşımla korunarak ilişkiye girdim. İlişkinin ortasında prezervatif yırtıldı. Spermlerimin birçoğu da sevgilimin içinde kaldı. Acaba kız arkadaşım hamile kalır mı?

CEVAP

Değerli okurum, belki evet, belki hayır. Bilinmezlikler içerisinde, okyanus ortasında pusulasız bir sandaldaymışım gibi hissettim kendimi. Böyle çaresiz durumlarda varsayımlar, umut, ihtimaller devreye girer. Ve size bir şey fısıldar. Şimdi de kulağıma bir fısıltı sesi geldi. Durmadan “Hamile değildir, değildir” diyor. Umarım öyledir, gel bu sese uyalım.

Nişanlıma doymuyorum

23 yaşındayım. 9 aydır nişanlıyım. Benim sorunum şu: Nişanlımla öpüşürken sertleşme oluyor ama hemen boşalıyorum. Bu da moralimi bozuyor. Nişanlıma doymuyorum, hep daha fazlasını istiyorum.

CEVAP

Değerli okurum, heyecandan sertleşiyor, heyecandan boşalıyorsun. Nişanlına doymaman doğaldır. Daha fazla istemen de doğal olabilir. Ama karşı tarafın buna verdiği yanıt önemli. Herhalde dengeleri o kuruyor. Bence de böylesi doğru. Keyfine bak.

İlişkiye girmedim

25 yaşındayım, hiç cinsel ilişkiye girmedim. Ama her gün mastürbasyon yapıyorum. Acaba mastürbasyonun bir zararı olur mu? Bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, mastürbasyonun zararı olmaz. Haftalık sayınız 2-3’ü aşmasın. Aslında mastürbasyon yapmak, hiç yapmamak ya da cinsel birleşmede hiç bulunmamaktan daha iyidir. Takma kafana.

Sürekli yapıyorum

20 yaşındayım. Hiçbir kızla çıkmadım. Kızlarla çıkma teklif edemiyorum. Rezil olmaktan korkuyorum. Birkaç kez geneleve gittim. Onun dışında her gün 4-5 kez mastürbasyon yapıyorum. Ne olur bana bir çare bulun.

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir şey olmayacak. Çizdiğin tablo klasik. Bunu aşmak zorundasın. Bu da kızlarla dost, arkadaş ilişki kurmaya düşünür ve ön yargıları kafandan atarsan olabilir. Böylece sevimli bir delikanlı olursun. Herkes sana kucak açar. Sakın ilk gördüğün kızla evlenmeye kalkma.

Zara bir şey olur mu?

19 yaşındayım. Sevgilimle 3 aydır sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Üzerimizde pantolonlarımız oluyor. Acaba darbelerden dolayı kızlık zarım bozulur mu? Çünkü tuhaf bir acı hissediyorum. Sevgilim “Bir şey olmaz” diyor ama yine de endişeleniyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarı şimdilik yerinde duruyor. Böyle devam eder, sınırı aşmazsanız da duracak.

Titriyorum

Boşalma olduğunda vücudumda titremeler oluyor. 2-3 gün uyumakta zorlanıyorum. Karın bölgemde ve boynumda nabız atması gibi atmalar oluyor. Bu rahatsızlık sizce ne olabilir?

CEVAP

Değerli okurum, sorun yok. Beden eğitimi yap. Kilo almamaya çalış. Fazla da kendini düşünüp kafayı takma. Yaşamının bütün dilimlerini normal sınırlar içinde kullan. Gerisini doğaya bırak.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Motor sesi çıkarıyor

Sevgilimle 3 yıldır beraberiz. Sevgilim seks sırasında garip davranıyor, üstüme motor gibi binmek istediğini söylüyor. Onu ikna edemiyorum. Boşalırken motor sesi çıkarıyor. Dayanamayacağım. Bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, 3 yıl gayet güzel şekerli kahve keyfi, zaman da geçiyor. Heyecan arayan kadının vapurlu, trenli, uçaklı, motorlu bir ilişki mi arıyor? Allah’tan size akıl vermesi için bugün dua edeceğim. Ama bir de ne görelim, kadın kendini durduramıyor, finale geçerken motor sesi çıkarıyor. Bu motorun markası ne ki üzerine binmek istiyor? Gazı fazla verirse bak sen çıkan sese. Bir de bozuk motorsa taka taka sesler olursa sen paçayı kurtarmak için “Baban geliyor” de ve kaç.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Sertleşmiyor

18 yaşındayım. Günde 10 seferden sonra erekte olamıyorum. Ne yapmalıyım sizce?

Değerli okurum, ne aradın ne buldun. Günde 10 seferden sonra sertleşme olmuyormuş, ne yapmalıymışsın. Yani günlük doz 15’e mi çıksın? Ruhunla iletişim kurdum. Bana 10 sefere çıkamadığını, ne kadar ah vah etsen bile 2’de kaldığını bildirdi. İlla sayı 10’a gelsin diyorsan ben bu tempoyu hem hoş görmem hem de senin kuyunu kazar derim. Şu günleri neyle geçiriyorsun? Günde 10 yılda 3650 ilişki eder. Sanıyorum rüyadasın. Hadi uyan artık, okul, iş seni bekler, gecikmeden evden çık.

Doymuyorum

23 yaşındayım, 5 senedir her gün mastürbasyon yapıyor, doymuyorum. Partnerim olduğunda 3 kere 10’ar dakika beraberlik yaşıyoruz. Partnerim “Artık yeter” diyor. Bu doyumsuzluk neden?

Değerli okurum, iştahın yerinde, elin devamlı organda. Sen organına söz geçiremiyorsun. Ben kilometrelerce uzaktan nasıl söz geçireyim? Yılları istediğin gibi yaşadın. Çocukluk yaşın geçti. Her şeyi cinsel düşünme, partnerinin de ruhunu bozma. Kızlar bizim kıymetlimiz. Çok yiyip obur olma, karnını tıka basa doldurma. En önemlisi açgözlü olma, sonunda soda vermek zorunda kalmayalım.

Günün sözü

Aklı ete muhtaç kılma. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (12 Aralık 2019)