Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (13 Ekim 2019)

Haydar Dümen 13 Ekim tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

13 Ekim 2019, Pazar 09:10
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Hemen bitsin istiyorum

29 yaşında, 8 yıllık evli kadınım. Eşimle ilişkiye giriyoruz. Bir ay öncesine kadar orgazmın ne olduğunu bile bilmiyordum. Bir arkadaşımla konuşunca öğrendim. Hep bir an önce bitse diyorum. Ne yapmam gerekir?

CEVAP

Sevgili okurum, yaşın genç. Yitirilmiş yıllara hayıflanma. Orgazm zevk basamaklarında tırmanıp doruğa vardıktan sonra oradan paraşütle düzlüğe inmek gibidir. Bunu yakın hanım arkadaşlarından ya da kitaplardan öğrenirsin. Ama asıl iş eşine düşüyor. Eşinin seni keşfetmesi, zevk odaklarını bulup ona göre tempolu, incitmeden, romantik sözler ya da biraz tahrik edici fantezi içeren hareket ve davranışlar sergilemeli. Bir şeyleri de sen bulmak zorundasın. Yolun açık, üzülme.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Evlilik yürümüyor

20 yaşındayım. Deli gibi aşık olup evlendim ama yürümüyor. Cinsel hayatımız çok güzel. İçinden çıkamıyorum. Yardım edin.

CEVAP

Okurum, kesinlikle çocuk yapmayın. Senin kimlik yapından ve yerine oturmamış duygularından, hızını alamamış cinselliğinden bu evliliğinin süreceğine pek inanmıyorum. Çünkü çok acele karar verilmiş. En azından kızın önünü kapatma. Kendini düzelt nasihatının işe yaramayacağını bildiğimden sırt sıvazlamaları yapmayacağım. Kesin bir karara var. Eğer ayrılık olursa, 30 yaşından önce yeniden evlenme.

Kalbim ağrıyor

Bir kıza aşık oldum, o beni reddetti. Mastürbasyon bile yapamıyorum. Yapmaya kalksam onu aldatıyor gibi hissediyorum. Kızı görünce kalbim ağrıyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Delikanlım, tabii sevecek, aşık olacaksın. Bu senin en doğal hakkın. Ama kız ortada yok. Rüyalar sağ olsun, özgürlük dünyanda seni yoğursun. Mastürbasyon bile yaparken ihanet diye düşünürsen korkarım bu gidişle kafayı da üşütürsen işte o zaman sen o zaman kızın hayalinle gelin güvey olursun, umutlarını soldurursun. Değerli okurum, bana güven, önce kendi aşkına diren ve sonra kızlarla köşe kapmaca oynamayı öğren.

Kız çok korktu

28 yaşındayım. Kız arkadaşımla 1 yıldır birlikteyiz. İlişkiye girmeyi çok istiyordu. Penisimin 16 santim olduğunu söyleyince korktu. Cinsel organımın boyu büyük mü?

CEVAP

Değerli okurum, kitapların yazdığı gibi normaldir. Bunun normal olduğunu kız arkadaşına söyle. Ama her kız korkar. Kolay değil. Çünkü korkuyla büyüyorlar. Sen, cinselliği ön plana çıkarmadan onun ruhunu okşa, ruhuyla seviş. Kız yumuşasın. Birleşme olursa, idareli kullan, dünyasını karartma.

Yırtıldı mı?

Erkek arkadaşımla yüzeysel ilişkiye giriyoruz. Sevgilimin cinsel organı 6-7 santim hızlıca içeri girdi ama kan gelmedi. Bu ilk deneyimim. Kızlık zarım yırtık mı değil mi?

CEVAP

Yırtılmadı kızım, esneyiverdi.

İlişkide sorun çıkar mı?

19 yaşındayım. Şu ana kadar kimseyle ilişkiye girmedim. Penisim epey büyük. Yakın zamanda evleneceğim. Acaba bir sorun olur mu?

CEVAP

Evlen yavrum ama yakın zamanda evlenme. Büyü biraz be canım. Hadi uslu uslu söz dinle. Organın büyük olduğu için de kızların tenini, ruhunu incitme. İdareli kullanma tekniğini öğren.

Geneleve gittim ama

18 yaşındayım. 2-3 kere geneleve gittim ama beğenmedim. Kızlar isteğimi artırıyor, kendimi zor tutuyorum. Mastürbasyon artık yetmiyor. Bir çözüm bulun.

CEVAP

Değerli okurum, kızların canını yakayım derken senin canın yanacak. Vicdansız, acımasız, bütün değerleri seks uğruna yıkan biri olacaksın. Zavallı kızların suçu ne? Duyguların ve romantizmin egemen olduğu bu yıllarda sen kızları sadece üzersen topluma faydalı biri olmazsın, hayatın dağlır gider. Hadi bakalım, bunları ben duymamış olayım. Doğru yolda git. Gözlerin şaşı olmasın.

Bozuldu mu?

Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla sevişiyorduk. Cinsel organının başını vajinama girdi, canım yandı ve kan geldi. Kızlık zarım bozulmuş mudur?

CEVAP

Kızlık zarı gitti be yavrum. Şimdi ne yapalım?

Çok istiyorum

18 yaşındayım, ilişkiye girmeyi çok istiyorum. Haftada 3 kez mastürbasyon yapıyorum. İlişkiye girmenin erken olacağını biliyorum. Bu durumun önüne nasıl geçebilirim?

CEVAP

Biraz erken değerli okurum. İsteğine gem vurup iradeni dizginlemeyi öğreneceksin. Ve doğru zamanı bekleyeceksin. Mastürbasyon sayın da iyi.

Sertliğini kaybediyor

Cinsel ilişkide penis sertliğini kaybediyor. İlaçlar bile işe yaramıyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, korku ve heyecandan böyle olur. “Acaba sertleşemez mi?” dediğin zaman zaten sertleşmez. İyi ortamda zaman bolluğu içinde ve aynı kişi ile korkusuz ve risksiz koşullarda olursan, en iyi ilacın zaman olacaktır. Acele etme.

Her sabah boşalıyorum

18 yaşındayım. Bir haftadır her gün boşalmış uyanıyorum. Rahatsız olmaya başladım. Acaba uzmana başvurmam gerekiyor mu?

CEVAP

Değerli okurum, gerekmez. Bırak organ ve sistem kendi bildiğini okusun. Onu önlemek için alınacak ilaçlar seni derin uykudan zor uyandırır. Derslerini de etkiler.

Eşim istemiyor

2 yıllık evliyim. Eşim değişti, ilişkiye girmek istemiyor. 1.5 yıldır böyleyiz. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, bazen iki taraftan birinin ruhunun ateşi sönüveriyor. Profesyonel yardıma geleceğini sanmıyorum. Kafanda evlilik biter gibi bir ihtimali değerlendir.

Ne yapsam büyür?

19 yaşındayım, 99 kiloyum. 1.79 boyundayım. Cinsel organımın ereksiyon hali 9 santim. Acaba boyu yeterli mi? Ne yapsam büyür?

CEVAP

Değerli okurum, yeterli ama kasık yağlarını eritirsen 2-3 santim ortaya çıkacak.

Neden olmadı?

18 yaşındayım. Bir hayat kadınıyla birlikte olacaktık. Arkadaşlarım sorun yaşamadı, ben ereksiyon olamadım. Bu hep benim başıma geliyor. Heyecanımı nasıl yenebilirim?

CEVAP

Değerli okurum, heyecanlı, duygusal biraz da seçici bir kimliğin olduğunu düşünüyorum. Sorun yok. Olayları büyütme, kendine de toz kondurma. Zamanla alışacaksın.

İsteğim yok

25 yaşındayım, partnerim yok. Sürekli mastürbasyon yapıyorum ve çok kiloluyum. Penisim sertleşiyor ama cinsel isteksizlik var. Doktor penil doppler yaptırmamı söyledi. 6 aydır böyle, ‘Psikolojiktir’ diye düşündüm ama geçmedi. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, penil doppleri yaptır. Büyük sorun çıkacağını sanmıyorum. Ancak bu mastürbasyon alışkanlığı bir tür şartlanmayla seni kendine tutsak kılar. Ortalama 10 yıla yakındır mastürbasyon yapıyorsun. Artık kadın, kız arkadaşların olmalı ve evlilik koşulları oluşmalı. Tehlike yumuşamada değil, alışkanlığın kendisinde.

Hiç uyumuyor

Penisim hiç uyumak bilmiyor. Uyumak için yatıyorum ama hep ereksiyon halinde. Uzun süre inmiyor. Bunun için ne yapabilirim?

CEVAP

Okurum, ilaç alabilirsin. Ama o ilaç penisini değil, seni de uyuşturur. O zaman da çalışma enerjin azalır. İstersen gel anlaşalım. Ona fazla dokunma, sık sık soğuk suyla duş al. Ama kendini üşütme.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Gözyaşlarınız ve haksızlığa uğramanın acıları nankörün gıdasıdır. H.D.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Rüyalar hakkında bilinmeyenler