Önceki Fotolar

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (13 Eylül 2019)

Haydar Dümen 13 Eylül tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

13 Eylül 2019, Cuma 08:11
A A
Gebelik ihtimalim nedir?

Gebelik ihtimalim nedir?

Erkek arkadaşım bir anlık dalgınlıkla içime boşaldı. Aradan yarım saat gibi bir süre geçtikten sonra vajinamda ılıklık hissettim. Baktım ki sperm benzeri bir sıvı gelmiş. Hamile kalabilme ihtimalim yüzde kaç?

CEVAP

Sevgili okurum, bunun yüzdesini bilemem. Eğer bir sperm, yumurtayı döllemişse ihtimal yüzde 100'dür. Döllememişse yüzde 0'dır. Bu açıdan baktığımızda gebelik söz konusu değil. Ama doğanın kendi kuralları vardır. Bu kuralların önüne geçmek her zaman kolay değildir. Beklemede kalın.

Rahat orgazm oluyorum

Rahat orgazm oluyorum

27 yaşında kadınım. Erkek arkadaşımla birlikte olduğumda mutluluk duyuyor ve orgazm oluyorum ama bu bardaktan boşalırcasına oluyor. Her birlikteliğimizde 3-4 kez orgazm oluyorum. Sizce bu durum normal mi, yoksa ben anormal miyim?

CEVAP

Değerli okurum, bereket bu bereket. Keyfine bak, erkek arkadaşın görmemiş ama biz doktorlar biliyoruz ve çok gördük. Bunun adı duygu seli.

Çok mutsuzuz

Çok mutsuzuz

Karımla cinsel hayatımız çok kötü. Çocuğumuz olduğu için boşanmıyoruz. Zorladığım için ilişkiye giriyor, beni arzulamadığını, şişman bulduğunu söylüyor. İlk yıllarda çok hareketli bir cinsel hayatımız vardı, rahatça boşalırdım. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, kendi sağlığın için önce zayıfla. İlerde kalp hastalığı, eklem kireçlenmeleri ve şeker gibi sorunlar yaşamamak için hemen kilo ver. Bir de işin estetik boyutunu düşünürsek eşin haklı. Bir evlilik ya düz, dingin ve sakin olmalı, karşılıklı anlayış, sevgi, saygı üzerine kurulmalı. Ya da bu işe bir çözüm aranmalı. 5-6 ay sabırlı ol, ama inatla kilo vermeye devam et. Karının karşısına onun istediği formda çık. İkinize bir şans daha tanıyın. Olumlu bir sonuç alırsanız çocuğunuzu ve evliliğinizi kurtarmış olursunuz.

Beni sevmiyor

Beni sevmiyor

21 yaşındayım, 2 aydır nişanlımla ilişkiye giriyorum ama benden kan gelmedi. Doktor “Kızsın” dedi. 4 ay sonra düğünüm olacak ama nişanlım çok değişti. Beni sevmiyor. Bunu söyledi. Kız olmadığım için mecburen evleneceğim. Yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, evlenme. O adamdan sana hayır yok. Gelelim zar olayına: Yırtılmamış ki nesini diktireceksin? Zar esnek. Bir başkasıyla evlendiğinde kanamama ihtimali büyük. Doktor öyle demiş, böyle demiş niye esnek desin ki? Kesin raporunu vermiş. Yani “Kızsın” demiş. Doktorlar fazla ayrıntıya girmezler. Ayrıca bir zarın da ne kadar esnek olduğunu da görerek bilemezler. Çünkü bu olay biraz erkeğin penisinin çapıyla ilgilidir.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Beyin yumuşak bir dokudur. Bazen aslanın pençesinden daha yaralayıcı olabilir. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Oscar de La Renta koleksiyonu göz kamaştırdı