Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (13 Mart 2019)

Haydar Dümen 13 Mart 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Benimki kısa mı?

18 yaşındayım. 1.86 boyunda, 85 kiloyum. Penisim 15 santim. Acaba kısa mı? Ben haftada 6-7 kez mastürbasyon yapıyordum. Şu sıralar azalttım, ilerde sorun yaşar mıyım?

CEVAP

Boy pos, kilolar, yaş hepsi yerinde değerli okurum. Sonunda doğru karar vermişsin. Haftada 1-2 kez mastürbasyon yapabilirsin. Geriye ne kaldı? Yaşına göre kilon fazla. Bir de 3-4 kilo vererek kendini daha ileriki yıllara hazırla. Cinsel organın artık uzamayacak. Yeterince uzamış, ideal ölçüye demir atmış. Hadi bakalım, yanıtımı okuduktan sonra bir külah dondurma al, beni anımsayarak ye gitsin. Yıllar dondurma gibi tatlı tatlı erisin.

Nasıl inanayım?

Nasıl inanayım?

Sevgilimin bakire olduğundan şüphem yoktu. Zaten çok utangaç biri. 7 aydır birlikteyiz, 1 haftadır ilişkiye giriyoruz, kan yok. Onun kız olduğuna nasıl inanabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, sen kıza sahip ol, arkasından hemen şüphe bencilliğini getir aklına. Başla ‘acaba, acaba’ diye sayıklamaya. Bazen kanama olmuyor, olmadıysa da kızdır. Bunu yüzlerce kez yazdık. Bazı kızlarda esnektir, zar ancak doğumda yırtılır.


Saçmasapan düşünme. Bir hazine bulmuşsun, acaba bakır falan olmasın diye hazinenin altınlarını merak ediyorsun. Bu bencillik ve kıza saygısızlık değil mi? Senden sonra kızın durumu karmaşık, işin bu yönünü düşündün mü?

Orgazm olamıyorum

Orgazm olamıyorum

Eşimle her ilişkiye girdiğimizde kendimi zorluyorum, orgazm olmuyor. Bazen oluyor bazen de öyle kalıyorum. Acaba neden? Çok da istiyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, kadınların yüzde 40’ı orgazm güçlüğü çeker. Bu eğitim, ruhsal yapı, deneyimsizlik, kimlik ve kişilik yapıları gibi etkenler orgazmı etkiler. Senin profesyonel yardım alman gerekiyor. Bence eşinle birlikte uzmana gidin, eksik bilgileriniz varsa tamamlayın. Bazen fanteziler olumlu rol oynar. Eşinin de bu konuda ustalığı şarttır. Gelecek yıllara böyle girin ki sorun azalsın.

Saatler sürüyor

Saatler sürüyor

45 yaşındayım. 20 yaşında evlendim. 2 çocuğum var. Evlilikte cinsel açıdan mutsuz oldum. En kısa ilişki 2.5 saat sürüyordu. Ben bir süre sonra “Hayır” demeye başladım. Çünkü cinsel organımda şekil değişiklikleri oldu, cinsellikten soğudum. Artık boşanmaya karar verdim. Siz ne dersiniz?

CEVAP

Sevgili okurum, geçmiş olsun. Vajina hassas bir dokuya sahip. Öyle saatlerce ilişki temposuna elbette reaksiyon gösterir. Ve dediğin şeyler olacaktır. Bırakın onu ruhun da buna isyan eder. Bu kadar yorgunluğa beden ve ruh tahammül edemez. Anlattığın şey normal değildir. Olay bitmiş, tekrar geçmiş olsun. Çok zaman yitirmeden sana ikinci bir evliliği öneriyorum: Çünkü hayat tek başına geçmez. Yalnız kalma.

Öpüşmek şart mı?

Öpüşmek şart mı?

19 yaşında kızım. 2 ay önce 20 yaşında bir erkekle tanıştım. Kısa süre sonra öpüşmek istedi. Bir kez öpüştük ama kendimi çok kötü hissediyorum. Bana dokunmaya kalkınca ondan ayrıldım. İlişkide ille de öpüşmek zorunda mıyım? Bu erkek ciddi düşünseydi hemen öpüşmek ister miydi?

CEVAP

Sevgili kızım, psikolojik yapın bir uçurumun kenarında gider gibi. Tabii ki yaşın gereği karşı cinse beğeni, aşk duyacaksın. Daha sonra evliliğe gideceksin. Oysa erkeklerin düşünceleri sizlerinkinden biraz daha farklıdır. Erkekleri beklediğin şekilde testten geçirmek mümkün değil. İyi dersin kötü çıkar. Kötü dersin iyi çıkar. İnsanlar alacakları kumaşa nasıl dokunuyorlarsa, 60 yıllık sürecek evliliklerde de sınırı aşmadan dokunmak, elini tutmak anormal değil.

Erken boşalıyorum

Erken boşalıyorum

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla cinsel ilişkiye girince çok erken boşalıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli yavrum, ben ne dersem onu mu yapacaksın? Sözle peynir gemisi yürüse vallahi Türkiye’yi erken boşalmadan kurtarırım. Erken boşalmanın tedavisi var. Evlilikte daha kolay oluyor.

Sertleşir mi?

Sertleşir mi?

22 yaşındayım. Bir kızla olacaktım ama hoşuma gitmedi, heyecanlandım, benimki sertleşmedi. Şimdi aynı sorunu yaşarım diye deneme yapmıyorum. Acaba sertleşir mi?

CEVAP

Değerli yavrum, seni görmeden teşhisimi koyuyorum. Makine ve mekanizma sağlam. Ondan yana dertlenme. Ama ilk birleşmeler ilk heyecanlarda genellikle böyle olur. Eğer kafayı takar, bunu sorun yaparsan başka ilişkide yine sertleşme olmayabilir. Bu da sende panik yaratır. Ve zincirleme reaksiyon devam eder.

Yani motorun sağlam, benzin depon dolu ama aküden bujilere elektrik gidişinde arada kesiklikler olabilir. Hiçbir şeyin yok. Kendini sınava sokar gibi değil, gerçekten elektrik aldığın birileriyle denersen başarılı olacağına eminim.

Büyük diye endişeliyim

Büyük diye endişeliyim

29 yaşındayım. Cinsel organım çok büyük. Bu yüzden ilişkiye giremiyorum. Evlilik hayal oldu. Bugüne kadar ilişkim hep yarım kaldı. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, yarım yarım ilişkiye devam. Şimdilik başka çözüm yok. Tabii ki evlen ve çocukların olsun.

Başka biri mi var?

Başka biri mi var?

24 yaşında, 3 yıllık evli kadınım. Kocam 26 yaşında. Canı isterse benimle ilişkiye giriyor. Bazen 15 gün ilişkiye girmediğimiz oluyor. Bu normal mi? Hayatında başka biri var diye şüpheleniyorum. Başka ilişkisi olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

CEVAP

Sevgili yavrum, bunlar erken evlenmenin getirdiği sorunlar. Senin için demiyorum ama anne-babalara senin aracılığınla sesleniyorum. Bırakın çocuklarınız biraz olgunlaşıp hayatı öğrensinler ki hem mutlu olsunlar hem de biz büyüklerin yükü biraz azalsın. Sevgili okurum, sezgilerime göre kocanın dışarıda ilişkisi yok.


Canı isteği zaman sana yanaşıp işini bitirdiğinde seni yok sayması, seninle bütünleşmeyi hem öğrenememiş olmasından hem de buna gerek duymamasından kaynaklanıyor. Evlilik sarp yola sarpmış, uzun vadede ne olur bilemem. Hesaplarını iyi yap.

Fanteziler kuruyorum

Fanteziler kuruyorum

18 yaşındayım. Şimdiye kadar pek çok kız arkadaşım oldu. Ancak ben onlarla birlikte olmak istiyorum. Sevgililerimle aram çok iyi, sürekli kızlarla ilgili fanteziler kuruyorum ama bir şey olmuyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ne diyeyim sana. İnsan olmayı öneriyorum. Daha ne önerebilirim?

1 dakika sürüyor

1 dakika sürüyor

22 yaşındayım. Erken boşalıyorum, sadece 1-2 dakika sürüyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, psikolojik yapın, heyecanın ve antrenmansızlık. Bu konu bir tedavi sürecine bağlı. Varsayalım ki yemek iştahın yok. Doktor da sana iştah şurubunu verdi. Onu deneyeceksin ama ortada yemek yok, aynı bunun gibi. İdaret et, sürekli bir partnerin olunca uzmana gidersin.

Aklıma gelmiyor

Aklıma gelmiyor

26 yaşındayım ve hiç kız arkadaşım olmadı. 5-6 kere geneleve gittim. Ancak 6-7 ay gitmesem hiç cinsel ilişki aramıyorum. Bende bir gariplik var mı?

CEVAP

Değerli okurum, gariplik mastürbasyona alışman. Tabii sık geneleve gitmen de doğru değil. İki arada bir deredesin. Genelevin olumsuz koşulları, mastürbasyonun tek yanlı aşk ve seks tablosu. Biri senin ruhunu incitici, öteki alışkanlıklarını bağlayıcı nitelikte. Bu durumda evlendiğinde, kadına geçiş sürecinde zorluk çekersin.


Evlenmek en doğrusu. Hiç olmazsa duyguların canlı kalsın diye duygusal aşk, beğeni, flört biçiminde arkadaşlık kur. Bu kanayan yaranın kanını biraz dindirir diye düşünüyorum.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

‘Beni sokmayan yılan bin yıl yaşasın’ demişler de iyi ki yılanlar bin yıl yaşamıyor. H.D.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yaz yaklaşıyor, forma girmeye hazır mısınız?