Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (14 Eylül 2020)

Kendine güvensizlik, bedenini beğenmeme kadını cinsellikten soğutuyor, gün geçtikçe cinsellikten uzaklaştırıyor. Önemli olan birbirini sevmek, bir arada bulunmaktan mutlu olmak. Her şeyi kendinize sorun edip yargılamayın. Yıllarınız yok yere akıp gitmesin, mutluluk sizi bulsun. Dr. Haydar Dümen cinsellikle ilgili merak edilen soruları cevapladı.

14 Eylül 2020, Pazartesi 09:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kan geldi, bozuldu mu?

19 yaşında bir kızım. Erkek arkadaşımla cinsel ilişkiye girdim. Girdikten 5 dakika sonra vajinamdan kan geldi. Zarım bozuldu mu?

CEVAP

Sevgili okurum, evet, bozulmuştur. Ne yazık ki öyle gözüküyor.

Hamile kalma riski var mı?

Kız arkadaşım düzenli adet görüyor. Adet görmesine 1.5 gün kala ilişkiye girdik. İçine boşaldım, hamile kalma riski var mı?

CEVAP

Değerli okurum, hayır.

Şap kullansam mı?

18 yaşındayım. Penis pantolondan fırlayacakmış gibi oluyor. Bu enerjiden nefret ediyorum. Acaba şap mı kullansam?

CEVAP

Değerli okurum, şapla mapla olmaz. İradeni aklını şapla. Beynini bilgi, meslek ve işle kapla. Ve bekle. Zamanla o adam olacak. Aksi taktirde sana saçlarını yolduracak.

Gebe kalır mı?

18 yaşındayım. Kız arkadaşım da 18 yaşında. Kız arkadaşımla 5 gün önce sürtünme yoluyla ilişkiye girdim. Vajinasının üzerine boşaldım, kanama olmadı. Hamile olmasından korkuyorum. Adeti de 2 gün gecikti.

CEVAP

Değerli okurum, sanırım hamile değil ama yavrum korkuyorsan yapmazsın. Sol kulağını sağ elinle göstermek zorunda kalmazsın. Ayrıca da şansa kumar oynamazsın.

Penisim küçük mü?

18 yaşındayım. Penisim 13 santim. Bir sorun var mı? Küçük olduğunu düşünüyorum.

CEVAP

Hiçbir sorun yok. Yola ve derslere devam.

Kıllar beni üzüyor

25 yaşında kızım. Erkek arkadaşım var, ciddiyiz. Cinsellikten konuşuyoruz ama ben çok kasılıyorum. Sebebi de göbek bölgemde ve sırtımdaki kıllar. Evlendiğimde eşim beni görünce beğenmeyecekmiş gibi geliyor.

CEVAP

Güzel kızım, bu tür kıllar lazerle yok ediliyor. O dert değil. Sandığınız gibi erkekler çoğu zaman kılı kırk yarıp ince eleyip sık dokunmazlar. Şaşıracaksın ama biraz kıllı kadınlardan hoşlanan tipler vardır. Kendinle kavgayı bırak, cinsellikten soğuma. Cinsellik olmayan bir ailede çocuklar için de kendiniz için de odanın bir duvarı yıkılmış, yok gibidir. Cinsellik olsun dediğimizde de her şey çok mükemmel olmayabilir. Ama çok kaskatı olmak asla olmaz. Sanırım alışacaksın.

Onlarınki büyük

18 yaşındayım. Cinsel organım 13 santim. Arkadaşlarım kendi penislerinin 17-18 santim olduğunu söylüyorlar. Sizce doğru mudur?

CEVAP

Sevgili okurum, doğru olsa da yanlış olsa da seninkisi iyi. Sen kendi doğruna bak. El alemin doğrusu, eğrisi kendinin. Senin doğrun, iyi doğru. O sana yeter ve artar bile.

Esnek mi, bozuldu mu?

20 yaşındayım. Uzun süre önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdim, bir damla kan geldi. Acaba kızlık zarım bozulmuş mudur? Yoksa esnek mi?

CEVAP

Sevgili okurum, galiba zar yüzde 75’lik bir oranla yırtıldı. Yüzde 25’lik bir oranla da bir parça zedelenmeyle esnekliğine esneklik kattı. Olan olmuş. Senin için de hayırlı olur umarım. Akıllı, iradeli ve sınırlı duygusallıkla hayat dümenini iyi kullan.

Boyu kısa geliyor

18 yaşındayım. 1.84 boyundayım. Penisimin boyu 14 santim. Bana kısa geliyor. Acaba ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli oğlum, uzununu ne yapacaksın? Sen ne sanıyorsun? Boya göre mi olmalıydı? Zaten doğa sana verebileceği her şeyi vermiş. Penisi en ideale oturtmuş. Bu sana yeter demiş. Bana sadece işin onayı kalmış.

İhtimal var mı?

Sevgilimle ilişkiye girdim ama o dışarı boşalmıştı. Ben meninin içeri gitmesinden korkuyorum. Hamile kalma ihtimalim var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, bir hafta sonra mailini bekliyorum. Adetini göreceksin, üzülme.

Nasıl uzatabilirim?

20 yaşındayım, şişmanım. Penisim 8 santim. Bu ileride sorun teşkil eder mi? Penisimin uzaması için ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Okurum, kilon hep sorun olacak. Hareketlerde zorluk ortaya çıkacak. Yorulup tık nefes kalacaksın. Şu anda yağlar 2-3 santim kasık yağını yutmuş durumda. Bak ona bile zararı var. Normal kiloya inersen penisin 10 santim olacak ve bu sana yetecek.

Bir türlü sertleşmiyor

Cinsel organım sertleşmiyor. Mastürbasyon ve ilişkide ereksiyon olmuyor. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, şu yaş olayını unutmayın. Bu konularda yaş, ormanda kaybolmuş birinin pusulası gibidir. Yaş olmayınca hayali konuşuruz. Oysa ben sizlerle hiç hayali konuşmak niyetinde değilim. Durumun dediğin gibiyse çok ciddi. Bunu uzman arkadaşlar, son model makinelerle inceleyerek teşhis koyup seni tedavi edecekler. Bekleme, zaman aleyhine işler.

Eğri diye üzülüyorum

Penisimdeki eğrilik ilişkiye girmeye engel olmuyor ama kendimi rahatsız hissediyorum. Partnerimin cinsel organımla alay etmesinden korkuyorum. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı? Ameliyat nasıl oluyor, ne kadar sürüyor?

CEVAP

Değerli okurum, bu konuda uzman ürolog doktorlar var. Birkaç gün hastanede yatman yeterli. Ama düzeltmeye ihtiyaç var mı, yok mu olayına hekim görerek karar versin. Hafif eğriliklere ameliyat gerekmiyor.

Böyle soru yok!

Böyle soru yok!

İkinciye sertleşmiyor

35 yaşında, 1.80 boyunda ve 73 kiloyum. Bir kez ilişkiye girdikten sonra ikincide başarılı olamıyorum. Son zamanlarda sabah ereksiyonu yok. 3-4 ay önce uzun süreli ilişkim sona erdi. Bunun etkisi olabilir mi?

CEVAP

Okurum, sabah sertleşmeleri oluyordur ama sen farkına varmıyorsundur. Sabah sertleşmeleri cinsel performansın, ikinci ilişkinin saat ayarı da cinsel gücün referansı değildir. Neredeyse 17 yıl mastürbasyonla yaşadın. Sonra onu bir başka meraya saldın. Atın ona göre şartlandı. Her alışkanlıktan kopuş ve ayrılıklarda performans kaybı olabilir. Ama bunlar geçicidir. Belki yeni bir rastlantı, yeni hayat, eskisini aratmayacak da olabilir. Kısaca sorun yok. Benden bu kadar, gerisini sen sakın dert etme.

Günün soruları

Günün soruları

Kalınlaşıp uzar mı?

19 yaşındayım ve vücudum daha tam olarak oturmadı. Penisim 14 santim. Bundan sonra biraz kalınlaşıp uzar mı?

CEVAP

Değerli okurum, gelişmini neredeyse tamamlamışsın. Artık ne uzayacağını ne de kalınlaşacağını sanıyorum. Aman bu satırları okurken moralini bazma. Çünkü penis boyutun standardın üzerinde. Zaten daha fazlasına gerek yok. Bak keyfine.

Gelen kan mıydı?

Cinsel ilişkim olmadı. Havuza bacaklarım aralık atladım. Üretra ve vajina kısmında suyun yaptığı basınçtan dolayı yanma ve ağrı oldu. Sudan çıkar çıkmaz da sıcak bir sıvının aktığını hissettim. Merak ediyorum, gelen kan mıydı? Jinekoloğa gitmeye gerek var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, arada böyle seninki gibi mektuplar çıkıyor. Çok biliyormuş gibi başlayan mektup sonrasında gülünç. Madem sıcak sıvı geldi, bir zahmet başını eğip baksaydın ya? Gelen kan değildi, takma kafanı. Evladım, bugünlerin kıymetini bil, tadını çıkar. Ancak etik sınırları zorlamadan yaşın ve ekonomik durumun uygunsa, gönlünü de kazanmış uygun bir erkek arkadaşın varsa evliliği düşünmeye başla.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çiftler arasında cinselliğin bitmesinin 12 nedeni