Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (14 Haziran 2020)

Şu cinsel organ konusu bitmiyor. Erkeklerin düşlerini süsleyen büyük penis bazen de başlarına iş açıyor. Kadın ilişkiden korkuyor hatta bazen kaçıyor. Canının yanacağını tahmin edemeyen kadın ise cinsellikten soğuyor. Beyler, insaflı olun, her şeyin ortası karardır, boş hayaller kurmayın. Dr. Haydar Dümen, POSTA gazetesine gelen sorularınızı cevapladı.

14 Haziran 2020, Pazar 09:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kadına zarar verir mi?

Cinsel organın büyüklüğü kadına zarar verir mi? Eşim, “Canım yanıyor” diye beni uyarıyor. Böyle şey olur mu? Penisim 18-19 santim. O kadar da büyük değil. Ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, kadınların vajinası 8 santim. Diyelim ki senin hanım 8 santimlik ideal vajinaya sahip. Her birleşmede onu gerebildiğin kadar geriyorsun. Vajina yukarıdan rahimle kapatılmış durumda. Rahim de kasık bağları ve döllenme borularıyla birlikte içeriye tıpkı bir hamak gibi bağlı duruyor. Sen de o hamağı sallıyorsun ama burada da sallantı fazla. Her sallantıda bağlar zorlanıyor. Tabii kasık ve bölgesinde feryatlar başlıyor. Bu hayat ve kadın senin, 1-2 santim fedakarlık yap. Kaçırırsın elinden.

Penisim küçük mü?

18 yaşındayım. Cinselliğe çok ilgi duyuyorum. Günde en az 3-4 mastürbasyon yapıyorum. Bu normal mi? Penis boyum da 16 santim. Yaşıma göre iyi mi yoksa çok mu küçük?

CEVAP

Değerli okurum, her şey iyi. Mastürbasyonu haftada 3-4’e indir. Biraz da okuluna yoğunlaş. Aileden fazla uzaklaşma. Ardında bilim, bizler varız. Hadi bakalım kolay gelsin.

Ne sıklıkla yapılmalı?

18 yaşındayım. Her gün birkaç kez mastürbasyon yapıyorum. Sizce bu olayın standart bir sayısı var mı? Ne sıklıkla mastürbasyon yapılmalı?

CEVAP

Sevgili okurum, standardı bünyeye göre değişir. Hadi haftada 3 diyelim, olsun bitsin.

Kız alay eder mi?

21 yaşındayım. Şimdiye kadar hiç ilişkiye girmedim. Sizce vakti gelmiş midir? Bir de penisim 13 santime yakın. Kız küçüklüğünden dolayı benimle alay eder mi?

CEVAP

Değerli okurum, niçin alay etsin ki? Penisin normal. Yeter ki, sen ona sevecen, iyi niyetli davran ve güven ver. Vakti zamanı geldi mi diye şöyle bir kitaba baktım, “Zamanı” diyor.

Kız benden kaçıyor

Erken boşalıyorum. Kız arkadaşım çok şikayetçi, benden kaçıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalmayı geç boşalmaya transfer edeceksin. Yani şartlanmanı değiştireceksin.

Kısır olur muyum?

Ben çok fazla mastürbasyon yapıyorum. Her gün 4-5 defa oluyor, bazen de 6’ya çıkıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Kısır olur muyum?

CEVAP

Çocuğum, sayının çok olduğunu biliyorsun. Sınırı aşmış her eylem, her olay sorun yaratır. Günde 7 kere yemek yemek, 12 saat uyumak falan gibi. “Ben ne yapacağım?” soruna gelince; elini bağlamayacağıma göre sen düşüncelerini ve elini oradan çekeceksin. Aklına gelince de hemen olduğun yerden uzaklaşıp düşüncelerini dağıtmaya çalışacaksın.

Kan gelmedi

22 yaşında kızım. Bir hafta önce sözlümle ilişkiye girdik, kanama olmadı. İkinci kez ilişkiye girdik, yine kan yoktu. Daha önce kimseyle birlikte olmadım. Neden kan yok?

CEVAP

Esnektir yavrum, esnektir. O sırada esnemiştir ne yapalım? Kızlık zarı bakımından bakiresin. Ama cinsel birleşme yapmış bir bakire!

İlacı var mı?

3 yıllık evliyim. Eşim her birlikte olduğumuzda acı çekiyor. Sürtünme ile orgazm olabiliyor, vajinal birleşmede olmuyor. Bu yüzden birbirimizi kırıyoruz. Bunun tedavisi ya da ilacı var mı? Orgazmı eşimle yaşamak istiyorum.

CEVAP

Değerli okurum, birçok kadında olan bir sorundan söz ediyorsun. Merak etme, düzelecek. Zamana ihtiyaç var. Asla birbirinizi kırmayın. Acı olayını hallederiz. Ama bunun için de zaman erken. Bir, iki ay daha acıdan yakınırsa bir jinekolojik muayeneden geçmesi gerekir. 5-6 ay sonra hâlâ vajinal orgazma geçememişse çözüm bulmaya çalışırız.

Hiçbir gelişme olmadı

26 yaşındayım. Penisim 12.5 santim olduğundan büyütmek istedim. İnternetten araştırdım ve 8 haftaya kadar gözle görülecek kadar büyüyeceği yazıyordu. 2 kutu aldım, 7 hafta bitmek üzere ama hiçbir değişiklik olmadı. Ben penisimi nasıl büyütebilirim?

CEVAP

Değerli okurum, 4-5 santim değil, eğer 4-5 milim bile büyümüş olsa dünya o hapın peşinde koşardı. Bu hapı piyasaya süren sahtekarlar da köşeyi döner, fabrikalar kurardı. Yazık sizlere, umutlarınıza, paranıza. Ama 12.5 santim penis her işi aslanlar gibi yapar. Sadece kilo alma.

Çocuğum düşer mi?

26 yaşında, evli bir kadınım. 2.5 aylık hamileyim. Eşimle ilişkiye girdiğimde çocuğumun düşmesinden korkuyorum. İlişkide bazı pozisyonlarda karnımda bir acı duyuyorum. Çocuğumun düşme gibi bir ihtimali olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, genellikle olmaz. Yumuşak ilişki, doğuma 1.5 ay kala tam perhiz. Şimdiki her şeyiyle yarım perhiz. Doğumdan sonra tam perhiz. Bunu yaptığınızda hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Mutlu bir doğum ve doğacak çocuğundan dolayı seni şimdiden kutluyor, izin verirsen bebeğini daha doğmadan öpüyorum.

Hemen boşalıyorum

27 yaşındayım ve 5 ay sonra evleneceğim. Cinselliğe karşı aşırı bir düşkünlüğüm var. İlişkiye girmeden hazır oluyorum ama girer girmez boşalıyorum ve isteğim azalıyor. Acaba bu durum eşime bir rahatsızlık verir mi?

CEVAP

Okurum, evlendiğinde her şeye alışacaksın. Umuyorum, istediğin mutluluğa ulaşacaksın. Erken boşalman devam ederse, evlilikten birkaç ay sonra buna bir çare arar, kesinlikle de buluruz. Şimdilik keyfine bak.

Böyle soru yok!

Böyle soru yok!

Kız, ‘Bakireyim’ diyor

Kız arkadaşımla sevişirken 5 santim içeri girdim, zorlanmadım. Kız arkadaşım bakire olduğuna yemin ediyor. İnanmıyorum. Kız, “Bu böyle olmayacak test yaptıralım” diyor. Vajinaya göre değişir mi yoksa beni kaybetme korkusu mu var?

CEVAP

Okurum, evlilik öncesi bu tür denemeler kızın dünyasını altüst ediyor. “Bakireyim” diyorsa ve kendine güvenip doktora gitmek istiyorsa kıza güvenmelisin. Değişik kızlık yapılarından birine sahip olabilir. Ben bu durumda kızın hayallerini, aşkını, umutlarını, gelecek günlerini, psikolojik yapısına bu durumun etkisinin nasıl olacağını düşünüyorum. Yazık, günah etmeyin, gencecik, taze kızlarımıza. Aklınızı başınıza alıp kendinize, ruhunuza çekidüzen verin ve kızı analiz edip konuyu da uzatmayın.

Günün soruları

Günün soruları

Karım niye isteksiz?

27 yaşındayım. 5 yıllık evliyim. Karımda evlendiğimizden beri isteksizlik söz konusu. Tek taraflı ilişkiden rahatsız oluyorum. Kadın doğum uzmanına danışmak istiyoruz, doğru olur mu?

CEVAP 

Değerli okurum, sorun altta yatan sebeplerdir. Bir psikoloğa götürebilirsin eşini. Sorun büyük değil. Birkaç seansta faydasını görecektir. Ayrıca kadınlar çekingen davranabilirler, eşleri yanlış anlamasınlar diye kendilerini bastırırlar. Bu da isteksizlik gibi algılanabilir. Kısa zamanda el ele bir psikoloğa gidin ve çözmeye çalışın.

Sürekli korunuyoruz

Kız arkadaşım ve ben sürekli korunuyoruz. Ayda 2-3 kere ilişkiye giriyoruz. Kondom yeterli mi yoksa sevgilim de doğum kontrol hapı kullanmalı mı?

CEVAP 

Değerli okurum, kaç yaşındasın? Kızımız kaç yaşında? Okul, iş, meslek var mı? Evlilik hayal ya da isteğiniz var mı? Sanırım uzun vadeli bir birliktelik. Aslanım, koy adını, nikahsa nikah. Niye bekliyorsunuz? Bu tempo ve aynı maratonda sizinki gibi ilişkilerden çiçek olamaz. Bu tür korunmayla yüzde 1-2 oranında spermler bir geçit bulup yumurtaya ulaşabilir. Buna kılı kırk yarma denir. İlişkilerde bu denli anlamsızlık yapılmamalı, aşk, güven, şevkat, özveri ve sevgiyle kucaklanmalı.

Günün sözü

İlkbahar aşkları gençliğin çiçeğidir. Ya sonbahar aşkları... Bir açarsa kardelen olur. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (24 Haziran 2021)