Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (14 Kasım 2018)

Haydar Dümen 14 Kasım 2018 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

14 Kasım 2018, Çarşamba 09:08
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Taş bağlasam uzar mı?

21 yaşındayım. Kız arkadaşım ilişkiye girdiğimizde penisimin çok küçük olduğunu söyledi. Bir arkadaşım taş bağlarsam uzayabileceğini anlattı. Denemeli miyim?

CEVAP

Deneyen var değerli okurum, bu konuda sana iş ve zahmet bırakmamışlar. Taşlar boy boy. Uzaktan bakınca bu yükleri taşımak zor. Oturmak, yürümek zor ama olur böyle vakalar. Bir umut insanları oyalar ve verdiği cesaret dağları aştırır. Sen ki dağlardan kurtulmuş, hamallığa girişmişsin. Onu da alnının akıyla bitireceksin ama o da nesi? Organ ince bir kaleme dönüşmüş. İçindeki kan ise adeta süzülmüş. Yine de hakkını ver, 1 santim uzamış!!! Sertleşme özelliğini kaybetmiş. Geçmiş olsun, karar senin.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Evlensem mi?

Erkek arkadaşım benden 11 yaş küçük, 1 evlilik yaptı, 2 çocuğu var. Benimle evlenmek istiyor. Yaş farkından dolayı sorun yaşar mıyız?

Sevgili okurum, havalar soğuk, mailini okudukça ben dondum. Üzerime en kalın paltomu aldım, yine de kanım donuyor. Hemen bir uzman arkadaşımı aradım. İş, çocuk, evlilik zor derken karşıma 2 çocuklu bir aday çıktı, dondum kaldım. Alarm zilleri bozulmuş. Okurum bir açmazda debeleniyor, durumu bilmiyor. Hemen yangın alarmına basalım, belki aklı başına gelir. Anlarsa anlar, anlamazsa kendi hesabını kendi verir.

Erken boşalıyorum

Erken boşalıyorum

7 senelik evliyim. Erken boşalıyorum. Ne denediysem olmadı. Yardım eder misiniz?

Değerli okurum, hukuk zor konudur, fakültede 4 yıl okunur. Hekimliğin sadece doktorluk sıfatı için 6 yılını harcarsın. Yetmez, uzmanlık için bu konuya 4-5 yıl zaman ayırırsın. Başarılı olursan o sıfatı kartvizitine hemen yazarsın. Bu iş için bu konunun uzmanı tam 10 yıl harcamıştır. Yani bu meslekte hayat laf ebeliğine sığmaz, bu da parayla pulla alınmaz. Üstelik iki kişi söz konusuysa tereddüt affa uğramaz. Eşinin hakkını yeme, uzmanı bul, tedaviye git.

Gebe kalır mı?

Gebe kalır mı?

Kız arkadaşımla ilişkiye girdik, vajinasına boşaldım. Şimdi doğum kontrol hapı kullanmayı düşünüyor. Gebe kalmış mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, bugünkü olayı unutun. Olan olmuştur. Ama ilişkiye girmeden önce birlikte kadın doğum uzmanına gidin. Bu soruları ona sorun. Onun önerilere uyun. Ya da ilişkiye girmeyin. Çünkü ben uzaktan kontrol yetkisine sahip değilim. Sonunda sorumlu olurum.

Sertleşmiyor

Sertleşmiyor

23 yaşındayım, hiç ilişkiye girmedim. 2 aydır sevgilimle birlikteyim ama ereksiyon olamıyorum. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, bu böyle devam etsin. Bir süre daha geçsin bakalım. Bu gibi sorunların altından bu yaşta bir şey çıkmaz. Doktora gitmenin anlamı yok. Tabii ki psikolojik. Kafaya takarsan zorlanırsın. Kendi haline bırakırsan en iyi doktoru bulmuş olursun.

Ağrım olmadı

Ağrım olmadı

23 yaşında kızım. Sevgilimle defalarca ilişkiye girmemize rağmen kızlığım bozulmamıştı. Ama mastürbasyon yaparken vajinamdan kan geldi. Ağrım olmadı ve kızlığımın bozulmuş olmasından endişeleniyorum. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, doktora gitmene gerek yok. Vajina içine herhangi bir cisim girmemişse gördüğün kan kızlık zarının kanı değil. İleride duruma bakarsın.

Kötü davrandı

Kötü davrandı

18 yaşındayım. İlk cinsel ilişki denememde başarısız oldum. Partnerim bana kötü davrandı. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, yardıma ihtiyacın yok. O ortamda öyle olur. En iyisi unut gitsin. Aynı ortamlarda tekrar denemeye girmesen belki senin için daha iyi olur.

Eskisi gibi olur mu?

Eskisi gibi olur mu?

Nişanlımla 2 hafta önce ilişkiye girdik. Şu an ayrıyız. Beni kızlık zarımı diktirmek için arıyor. Acaba eskisi gibi olur mu?

CEVAP

Sevgili okurum, bu konuyu çok yazdık. Zar yırtılmışsa yeniden kanaması için gerdek gecesinden 1-2 gün önce dikilmelidir ki beklenen olsun. Bu durumda eski nişanlın evleneceğin zamana kadar bekleyecek. Ve o zaman harekete geçecek. Şimdiden yapılacak bir şey yok.

En çok 2 kere oluyor

En çok 2 kere oluyor

28 yaşındayım. Arkadaşlar aralıksız günde 3-5 kez boşaldıklarını söylüyor. Ben ise 1 ya da 2 kere boşalıyorum. Bu durum bende saplantı haline geldi. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, sorun sendeki saplantı. Günde 1-2 bile çok. Rekor peşinde koşma, haftada 2-3’ten şaşma. Cinsel sağlığını korumak istiyorsan ona göre davran, çevredekilerin sözlerine kulaklarını tıka.

Kız hiç rahat durmuyor

Kız hiç rahat durmuyor

22 yaşındayım. Kız arkadaşıma bırakın dokunmayı, görünce bile hemen sertleşme oluyor. Çok arzuluyorum. O da beni tahrik ediyor. İleri gidip onu üzmekten çok korkuyorum. Nasıl dayanırım?

CEVAP

Değerli okurum, arkadaşın seninle oynuyor. Hep erkekler oynayacak değil ya. Bir düşün. Siz onları heyecana, galeyana getirirken, binbir takla atarken iyiydi de şimdi koz kızın eline geçmiş. Ama ateşle oynuyor. Bundan sonrasını bilemem.

Büyüklüğü sorun mu?

Büyüklüğü sorun mu?

21 yaşındayım. Şu ana kadar kimseyle ilişkiye girmedim. Penisim epey büyük. Yakın zamanda evleneceğim. Acaba bir sorun olur mu?

CEVAP

Okurum, evlen yavrum, ama yakın zamanda evlenme. Büyü biraz be canım. Hadi uslu uslu söz dinle. Organın büyük olduğu için de kızların tenini ve ruhunu incitme. İdareli kullanma tekniğini de öğren.

Bozulmuş mudur?

Bozulmuş mudur?

Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla sevişiyorduk. Cinsel organının başını vajinama soktu. Çok canım yandı ve kan geldi. Kızlık zarım bozulmuş mudur?

CEVAP

Kızlık zarı gitti be yavrum. Şimdi sen söyle, biz ne yapalım?

Geneleve gittim

Geneleve gittim

18 yaşındayım. Geneleve gittim. Şu anda penisim şiş, ağrıyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, bir şey olduğunu sanmıyorum ama bir üroloji uzmanına git. Ya da ondan önce idrar tahlili yaptırıver. Böyle sorumluluk altında kalmayayım.

Diktirsem mi?

Diktirsem mi?

22 yaşında kızım. Erkek arkadaşımın ısrarı üzerine birlikte olduk, kızlık zarım bozuldu. Şimdi ayrıyız. Bunu ileride evleneceğim erkeğe anlatmak istiyor ama utanıyorum. Nasıl anlatırım? Yoksa diktirmeli miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, hele evlilik günleri yaklaşsın, kararlar verilsin. Bana göre bir şey anlatmana gerek yok. Çünkü erkeğin de sana her şeyi anlatmayacak. Diktirme olayı ancak gerdekten 1-2 gün önce olur. O da bir sorundur. Beklemede kalalım ve zamanı gelince yeniden düşünelim.

Yırtılmış olabilir mi?

Yırtılmış olabilir mi?

23 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Sevgilim acıyor deyince bıraktık. Eve gittiğinde iç çamaşırında kan görmüş ve kızlık zarının bozulmuş olmasından korkmuş. Acaba kızlık zarı yırtılmış olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, zedelenmiş olacağı daha akla yakın. Her neyse olan olmuş. Dikkatli olun. Bunu da unutun.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Bütün aşklar bir ötekinin benzeridir. Ayrıntılar içtenlikte gizlidir. H.D.


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.