Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (15 Ağustos 2019)

Haydar Dümen 15 Ağustos tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

15 Ağustos 2019, Perşembe 07:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Duramıyorum

Yaşım 18. Günde 3 kere mastürbasyon yapmadan duramıyorum. İleride ne gibi sıkıntı olabilir? Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, yaşın gereği enerjin fazla geliyor. Tam delikanlı çağı, kanın kaynıyor ve yapacak bir aktivite olmadığı zaman o enerjiyi atman gerekiyor vücudundan. Peki nasıl olacak? Beynin o an devreye giriyor, yattığın yerden enerji boşaltımına alışmış. Çünkü hemen seni mastürbasyona teşvik ediyor. Okurum, yapacak aktiviteler bulmalısın. Alışkanlıklarının yerini başka bir alışkanlıkla doldurmazsan o alışkanlıktan kurtulman olası değildir. Sokağa çık, gez, toz, arkadaş edin. Ama cinselliği de tamamen soyutlama.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Küçültme şansı var

Penisim biraz büyük. İlişkiye girdiğim kadınlar zorluk çekiyor. Küçültme şansım var. İlaç kullansam faydası olur mu?

Okurum, küçültme şansın nasıl var anlamadım. Eğer öyle bir ilaç varsa bu ilaç sanayide devrimdir. Tabii küçülteni varsa bunun büyüteni de vardır. Hadi küçülteni ele alalım. İlaç, gelişmiş bir uzvu, dokusunu bozmadan nasıl aynı formda küçültecek? Bunun cevabını ver. Yahut gelişimini tamamlamış bir uzvu nasıl büyütürüz ilaçla? Aman okurum, şartlanlara inanma. Öyle bir ilaç yok, penisin yerine başka uzvun küçülürse sonra "Aman Hoca yardım et" deme.

Kızları çift görüyorum

Kızları çift görüyorum

18 yaşındayım. Günde 12 defa boşalıyorum. Kızları çift görmüş gibi oluyorum. Sorun nedir?

Değerli okurum, sorun gayet ortada, gözlerin bozulmuş evladım. Başka ne açıklaması olabilir? İyi bir göz doktorundan randevu al ya da söyle biri senin adına alsın. Malum çift gördüğün için telefonun tuşlarını da göremezsin. 12 defa konusuna gelirsek; nereden geliyor bu değirmenin suyu? O sayıyı haftada 2-3'e düşürmezsen böyle maillerde değil, ancak muayenehanede görüşürüz, bunu bil.

Neden erken boşalıyor?

Neden erken boşalıyor?

26 yaşında, nişanlı kadınım. Nişanlım ilişkiye girince hemen boşalıyor ve yataktan kalkıyor. Bu nedenle hiç zevk almıyorum. Evlenince de bu durum devam eder mi? Nişanlım korkudan mı erken boşalıyor?

CEVAP

Sevgili okurum, rahat ve mutlu şekilde evlenin. Evlendikten bir süre sonra durumda kendiliğinden değişme olabilir. Nişanlının erken boşalması var. Bu da tedavi edilebilen bir sorun olduğundan evliliğinize ve cinsel mutluluğunuza engel oluşturmayacaktır.

Orgazm olacakken

Orgazm olacakken

27 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla sevişirken tam orgazma giderken öylece kalıyorum. Neden böyle oluyor?

CEVAP

Sevgili okurum, evlendiğinde düzeleceksin. Önünde pek çok engel var; ahlak, özgüven, ortam, ailen, geleceğin vs. Bu delikanlı ile evlenirsen bir süre daha bu alışkanlığın sürer ama zaman senin en büyük yardımcın olacak.

Eskisi gibi değil

Eskisi gibi değil

25 yaşındayım ve askerim. Kız arkadaşımla 5 yıllık ilişkim var. 3 yıldır düzenli olmayan bir cinsel yaşamımız var. Eskiden birden fazla ilişkiye girerdim. Şimdi ise ön sevişmeyi es geçmediğim ve özen gösterdiğim halde cinsel ilişkiye girmek istemiyorum, neden?

CEVAP

Değerli okurum, askersin, yorgunsun, büyüdün, olgunlaştın ve sorumluluk aldın. Sonunda cinsel birleşme sayını ideal olan noktaya oturttun. Senin için haftalık 2-3 birleşme idealdir. Üstelik her gün birleşme yapıyorsan bu da laf aramızda yüksek bir performanstır. Bence doğru yoldasın ama kendini de korumasını bil.

Kilo ile ilgisi var mı?

Kilo ile ilgisi var mı?

18 yaşındayım ve fazla kilom var. Penisim 5 santimin altında. Bunun kiloyla ilgisi var mı?

CEVAP

Var tonton okurum. Hemen zayıfla. Uzmana git. Yemeklerini azalt. Abur cuburdan kaç. Gazlı içecekleri bırak. Şekerli ve tatlı yiyeceklere asla parmağını uzatma.

Bozulmuş mudur?

Bozulmuş mudur?

Kız arkadaşımla ilişkide penisim vajinaya 1-2 santim kadar girdi. Acaba sevgilim hamile kalmış olabilir mi? Kızlık zarı bozuldu mu? Zevk suyundan gebe kalınır mı?

CEVAP

Değerli okurum, olmaz gibi görünüyor. Ama olmaz diye de imza atılamaz. Yüzde 99 olmaz ihtimalinden de ders çıkarılmaz. Ancak bundan sonraki ilişkilerinizde dikkat diye yazıyorum. Çünkü doğanın sürprizleri her zaman olabilir.

Spermlerim biter mi?

Spermlerim biter mi?

18 yaşındayım. Penisim 10 santim, çok rahatsızım. Fazla mastürbasyon spermleri bitir mi? Yoksa spermler sürekli üretilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, spermler sürekli üretilir ama çoğu azaltmaz ya da çoğaltmaz. 10 santim penisle mutlu evlilik yapılır. Kilon varsa, onları eritirsen penis görüntüye girer.

Eşim kendini kasıyor

Eşim kendini kasıyor

3 aylık evliyim. İlk gece eşim cinsel organımı görüp korktu. Şimdi beraber olamıyoruz. Kendini kasıyor ama çok istekli. Ne yapalım?

CEVAP

Değerli okurum, vajinismus. Çözümü var, birbirinizi üzmeyin. Uzatıp evliliğinizi sarsıntıya sokmayın.

Ailem şüpheleniyor

Ailem şüpheleniyor

18 yaşındayım, 1.78 boyundayım ve 70 kiloyum. Penisim 16 santim. Aileme yakalanmaktan korkarak günde 2 kere mastürbasyon yapıyorum. Haftada 4-5 gün geceleri boşalma yaşıyorum. Hatta okuldaki kızları görünce ereksiyon oluyorum. Sapık derler diye endişeleniyorum. Ailem duş almamdan şüpheleniyor.

CEVAP

Değerli okurum, fazla tedirgin olacak bir durum yok. Adı üstünde, delikanlısın. Gece boşalmaları elinde değil. Ama mastürbasyon elinde. Alışkanlık durumuna getirip sayıları artırma. Mastürbasyonu haftada 3-4'e indir, gece boşalmaların da devam ederse buna tıbbi yardım gerekebilir. Bu sorun da böylece biter. Diğer yazdıkların tamamen normal.

Boyu kaç olmalı?

Boyu kaç olmalı?

19 yaşındayım, 50 kiloyum. Bu şartlara göre penisimin ölçüsünün ne olması gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, kitaplar 15 santim diyor.

Gebe kalır mı?

Gebe kalır mı?

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ve üzerine boşaldım. O da temizlenmemiş, oturunca ıslaklık hissetmiş. Meni içeriye girmiş olabilir mi? Bir yerden vajinanın üzerine akan meniyle hamile kalındığını duydum. Ne kadar doğru?

CEVAP

Değerli okurum, bu ıslaklıktan gebe kalma şansı çok zayıf. Ama kadının cinsel organına boşalan meniden gebe kalma şansı var. Senin verdiğin örnekle benim söylediğim farklı. Şimdilik beklemedesiniz. Sen rahat et, bir şey olmayacak. Bu kesin. Ama bundan sonrakilerde kadının cinsel organına doğrudan boşalmamaya dikkat edin.

Azaltmak istiyorum

Azaltmak istiyorum

20 yaşındayım. Günde 1 kez mastürbasyon yapıyorum. Bu sayı bazen 2 oluyor. Zararlı biliyorum ama elimde değil. Nasıl azaltayım?

CEVAP

Değerli okurum, yarıya indirirsen iyi olur. O kadarını da başarırsın. Sana güveniyorum. Başaramazsan kendini suçlama. Haftada 4 kez yapma izin belgen benden.

Hamile miyim?

Hamile miyim?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla prezervatif kullanarak ilişkiye girdik ama içimde kaldı. Prezervatifi çıkardığımda içinde sperm vardı. Hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, bir ihtimal. Ama o ihtimal de çok yüksek değil. Bari seni böyle teselli edeyim.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Ruh görünmez ama bakmasını bilene kendini gösterir. H.D.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evde güzellik tüyoları: Eve kuaför çağırmadan önce bir kez daha düşünün