Önceki Fotolar

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (15 Kasım 2019)

Haydar Dümen 15 Kasım 2019 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

15 Kasım 2019, Cuma 07:17 Son Güncelleme:
A A

Nereden anlarım?

19 yaşındayım. Sevgililerimle düzgün bir ilişki yaşamama rağmen işin yatak boyutunda duraksıyorum. Karşı cinsin isteyip istemediğini nereden anlayacağım?

CEVAP

Değerli okurum, bu kızla açık açık konuşmadan ben ne söylesem boş. Ama bir şeyi söyleyebilirim. Koşma, yavaş yavaş gerisini kendi hazırlayacaktır. Hem canım acelen ne? Yaşın kaç? Kızı da düşün.

Tam sertleşmiyor

22 yaşındayım. 1.63 boyunda ve 78 kiloyum. Bugüne kadar hiç cinsel deneyimim olmadı. Penisim tam olarak sertleşmiyor. Mastürbasyon yaparken bile yumuşak. 8 ay sonra evleniyorum. Ne önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, kilon fazla. Penisin normal. Ama evlilik gibi çok önemli bir yapılanmaya adım atarken kendini tanı. Bir üroloji uzmanı arkadaşımıza git. Hem sperm sayını hem de hormonal düzeyini kontrol ettir. Yoluna aydınlık ve bilinçli gir.

Canım acıyor

18 yaşındayım. Mastürbasyonda penisim acıyor. Sizce neden? Piyasadaki geciktirici haplar işe yarar mı? Yan etkileri var mı?

CEVAP

Değerli okurum, penisini zorlamadan mastürbasyon yap. Eğer ağrılar sürerse idrar tahlili de gerekebilir. Penisin içinde kireçlenmeler de olabilir. Geciktiricilere şu anda ihtiyacın yok. Evlendiğinde, geciktirci alacağın zaman mutlaka onu sana bir hekim vermeli. Yanlış şeyler yapmayın. Bu köşede düzelte düzelte canım çıkıyor.

Bana dokunmuyor

20 yaşında, nişanlı, istekli kızım. Cinselliği yaşamadım. Nişanlımla sarılmanın dışında bir şey yaşamıyoruz. O, bazen bundan bile rahatsız olduğunu söylüyor. Bir akşam sarılırken boşaldığını hissettim. Bana dokunmaktan kaçıyor. Bu durumdan rahatsızım. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, nişanlının erken boşalması var ve buna bağlı olarak da güvensizlik duygusu. Bu erken boşalma nedeniyle çekiniyor olabilir. Evlendikten sonra erken boşalma tedavi edilebilir. Şimdilik alışma ve uzlaşma süreci içindesiniz. Zaten nişanlılığın anlamı budur. Yavaş yavaş yol almaya bak. Sana, eline, bedenine, kokuna, beyni biraz alışsın, şartlansın. Gerisi kolay.

GÜNÜN SÖZÜ

Tatlı sözün temelinde tatlı düşünceler yatmıyorsa, o sözler birer tuzaktır. H.D.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (14 Kasım 2019)