Önceki Fotolar

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (16 Eylül 2019)

Haydar Dümen 16 Eylül tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

16 Eylül 2019, Pazartesi 07:56
A A
Karşı koyamıyorum

Karşı koyamıyorum

21 yaşında kızım ve 2 yıldır erkek arkadaşım var. Onunla öpüşmeye başlayınca onu istiyor, cinsel olarak karşı koyamıyorum. Bu durum beni çok endişelendiriyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, bildiğin yolda devam. Kızsın. Söylediklerinin bir adım öteye geçerse korkuların gerçekleşebilir. Ama bu söylediklerinden korktuğun anlamda bir sorun yaşamayacaksın. Bunu da böyle bil.

Hamile miyim?

Hamile miyim?

23 yaşında kızım. Geçen ay sevgilimle ilişkiye girdik. 2 gün sonra adet gördüm. Bir daha da ilişkiye girmedik. Ancak bu ay adetim gecikti. Acaba hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, adetin gecikmesi psikolojine bağlı. Yüzde 99 gebe kalmadın. Bu iş bilmece gibidir. Şimdilik rahat et. Ama 1 ay sonra adet görmezsen test yaptır.

Nasıl memnun ederim?

Nasıl memnun ederim?

28 yaşındayım ve 1.5 yıllık evliyim. Cinsel ilişkide geciktirici kullanmanın zararı var mı? Evli birinin kullanması doğru mu? Doğruysa ne kadar kullanmal? Bir de ilişkide partnerimi nasıl memnun ederim?

CEVAP

Değerli okurum, karşındaki kadını memnun edebilme koşulu partnerinin ruhundan, beyninden ve teninden geçer. Bu nedenle bu sorunu yanıtlayamayacağım. Geciktirici olarak kullandığın malzemelerin organik bir zararı olmaz. Yararını görürsen bir süre devam edersin. Sonuç alamıyorsan erken boşalmayı tedavi ettirirsin.

Neden meni gelmiyor?

Neden meni gelmiyor?

18 yaşındayım, 3 kez ilişkiye girdim. İkisinde de meni gelmedi. Mastürbasyon yaparken sorun yok. Nedeni ne olabilir?

CEVAP

Değerli okurum, alışamadın. Şartlanma böyle. Bir de kafana takıyorsun sanıyorum. Kendi haline bırak. Tedavilik bir şey değil. Evlendiğinde her şey düzelecek.

Vajinası geniş gibi

Vajinası geniş gibi

22 yaşındayım. 7 yıldır ilişkim var. Her fırsatta ilişkiye giriyoruz. Ama eskisi kadar zevk almıyorum. Vajinası çok genişledi, ondan mı? Ayrılmak da istemiyorum. Ters giden nedir?

CEVAP

Değerli okurum, ters giden şey çok erken başlamanız. Ruh olgunlaşmadan, ne istediğini bilmeden heyecan dalgasına kapıldı, karaya vurdu. Vajinası genişmiş. Peki kim genişletti? Bu hesaba göre sen. Kim suçlu? Sana göre kız. Yani suçlu değil de kusurlu. Oldu mu ya? Bu delikanlılığa uydu mu? Bir tek dert buysa doğumdan sonra daraltırsınız. Ama kızı terk ettiğinde bir de onun ne duruma düşeceğini düşün.

Efor kaybediyorum

Efor kaybediyorum

18 yaşındayım. Futbol oynuyorum, 3-4 günde bir mastürbasyon yapıyor, efor kaybediyorum. Bundan nasıl kurtulabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, niye kurtulacaksın? Beden fabrika gibidir. Bunların arasında spermleri niye durdurmak istiyorsun ki? Depo dolup taşsın diye mi? Aynı tempoyla yola devam.

Nasıl büyütürüm?

Nasıl büyütürüm?

Penisim 6 santim, kimseye söyleyemiyorum. Cinsel organımı nasıl büyütebilirim?

CEVAP

Değerli okurum, sen büyütemezsin. Bu konuyla ilgili önce bir üroloji ve endokrinoloji uzmanına gitmen gerekiyor. Çünkü cinsel organ operasyonla büyür. Bunun için de aileni arkanı alman gerekir. Tek başına üstesinden gelemezsin. Vakum, pompa, iğneler veya haplarla penis büyümez.

Yalan söylüyorum

Yalan söylüyorum

30 yaşında, evli kadınım. Eşimle cinsel ilişkiye girdiğimizde zevk almıyorum. Kocam sorduğunda yalan söylüyorum. Ne yapayım? Evliliğim bitecek diye korkuyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, senden yana bitecekse bir ihtimal ikince kere evlendiğin kişiden de zevk almayacaksın. Öte yandan eşin için sorun yok. O zevkini, keyfini sürdürüyor. Burada eşinin ustalığı söz konusu. Biraz fantezilere ihtiyacınız var. Eşine zevk aldığını söylemende sakınca yok. Bunlar beyaz dediğimiz mutluluk yalanıdır. Yalan kötüdür ama bu yalan doğrudan doğruya senin için bir çıkış. Zaman lehine işleyecek. Sakın evliliğini bozma.

Gebe mi?

Gebe mi?

Nişanlımla sürtünme yoluyla birbirimizi tatmin ediyoruz. Adet gördü ama mide bulantısı var. Gebe kalır mı? Hata mı yaptık?

CEVAP

Değerli okurum, hata yapmadığınızı sanıyorum. Zaten nişanlın adet görmüş. Unutmayalım mi bu konularda sürpriz hep yaşanır. Bir spermin azizliğine uğramış olma ihtimaliniz olabilir. 10-15 gün daha bekleyin.

Kan geliyor

Kan geliyor

23 yaşındayım, kız arkadaşımla ilişkiye girmeye çalıştık, tam olmadı. Çünkü sevgilimin canı yandı. Sonra da epey kan aktı. Ayrıca kendini kastı. Dün yine denedik, yine kan geldi. Yakında evleneceğiz. Acaba bu sorun hep karşımıza mı çıkacak?

CEVAP

Değerli okurum, evlenene kadar bu işlere biraz yüzeysel devam edin. Evlendikten sonra birkaç ay bu sorunu yaşarsınız. Büyük bir olasılıkla vajinismus. Onu da çözeriz.

Şapın faydası olur mu?

Şapın faydası olur mu?

Günde 7 kez mastürbasyon yapıyorum. Bazen dersten izin alıp çıktığım bile oluyor. Sokakta gördüğüm her kadından etkileniyorum. Sizce şap alıp yemeklere koysam faydası olur mu?

CEVAP

Yaramaz okurum, şapı mapı bırak. Hapı yut, hapı. Hangi hapı biliyor musun? Akıl ve irade hapını. Kutu kutu yut hem de bir an önce yut. Bu durumda sana hiç kimse yardım edemez. Sonun ne olacak? Evleneceksin. Kadın yatakta, sen banyoda mastürbasyon peşinde. Demedi deme. Çünkü irade yama tutmuyor. Ona senin beyninden kaynak yapman lazım.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Güzel çiçekleri eller koparır, ruh güzelliğini de eller yıpratır!!! H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Canan Karatay: Hakiki köy zeytinyağı ve tereyağı kilo aldırmaz