Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (16 Mart 2021 )

Evlilik iki kişinin ömrü paylaşmak için bir araya geldiği kurum. Sağlam temellere oturmalı. Cinsellik de bu kurumun olmazsa olmazı. Unutmayın çiftin ruhlarıyla tenleri mutlaka uyuşmalı ve buluşmalı. Böyle olunca mutluluk artar.

16 Mart 2021, Salı 07:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Zar bozuldu mu?

Zar bozuldu mu?

21 yaşında kızım. Cinselliği hiç yaşamadım ama mastürbasyon yapıyorum. Ancak vajinam çok buruşuk ve dudakları çok büyük. Nedeni nedir? Mastürbasyon yaparken kızlık zarım bozulmuş olabilir mi?

CEVAP

Okurum, zar yüzeysel temas ve sürtünmelerle bozulmaz. Yapısal özelliğine kafanı takma. Senin dokun böyle. Biraz genetik, biraz da galiba zayıfsın ondan. Sen bu durumu kafaya takıyorsun ama erkekler buna çok önem vermez. Bu nedenle cinsellikten soğuma. Hoşça kal yavrum.

Niye sevişiyor?

Niye sevişiyor?

Kız arkadaşımla 4 yıldır ilişkimiz vardı. Bir yıldır çok tartışıyoruz. Kız arkadaşım beni sevmediğini söylüyor. Ama benimle sevişiyor. Kim sevmediği biriyle sevişir? Kızlar cinselliğe karşı mı gelemiyorlar yoksa benimkinde mi sorun var?

CEVAP

Değerli okurum, hayatın kendisi bu. Beklentilerin, hayallerin, evlilik sorumlulukların bir yanda. Bir yandan da acıktın yemek yiyeceksin. Kız sadece yemek yiyor. Damağını, tenini doyuruyor. Aranızda bir düzen kurulmuş. Senin zorun ve sorunun ne anlamadım. Zaten bu ilişki evliliğe gitmez. Şu anda da koparıp “Her şey bitti” demenin anlamı yok. Bırak kızın dediği olsun. Ayrıca ikinizin de kaybedecek bir şeyi yok.

Canım yanıyor

Canım yanıyor

23 yaşında kadınım, nişanlıyım. Üç yıldır birlikteyiz. Birkaç hafta önce ilişkiye girdik, kan geldi. Doktora gittik “Eski yırtık” dedi. Son ilişkide biraz kan geldi. İlişki sonrası oturmakta bile zorlanıyorum, canım yanıyor. Nişanlımı kaybetmek istemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Okurum 1) Kaybetmeyeceksin. Genelde bu işler böyledir. 2) Kızlık zarı hakkında doktorun dediği doğru. 3) Yeniden kanama olabilir. Belki daha sonra da. 4) Acılara bir süre sonra alışacaksın. 5) Acıların devam ederse yeniden yazacaksın.

Kız arkadaşım korkuyor

Kız arkadaşım korkuyor

19 yaşındayım. Kız arkadaşım ilişkiye girince korkuyor. Bunun nasıl engelleyebiliriz? Beni istemiyor mu? Sorun penisimden mi kaynaklanıyor?

CEVAP

Değerli okurum, her şey olabilir. Ancak neden korktuğunu ayrıntılı yazsaydın iyi olurdu. Benim takıldığım ilişkiye giriyorsanız niye korkuyor? Ama ilişkiye girmek istiyor ve korkuyorsa o başka. Onda da haklı. Penisin galiba boyutlu. Ama her kızda ilk zamanlar penis korkusu vardır. Neden korktuğunu kendisine sorsana.

Uyku tutmuyor

Uyku tutmuyor

20 yaşında kızım. Sevgilimle 5 ay önce ilişkiye girdik. Ben ilişki sırasında hiçbir şey hissetmiyorum. Ama sevgilim kendini kötü hissetmesin diye sesimi çıkarmıyorum. Bir de çocuğum olur mu? Bunları düşünmekten uyuyamıyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, önce uyu, dinlen. Zevki senin alman, almaman önemli değil. Soruyu spermlere sormak gerekir. Bu sorduğun onlarla ilgili. Sağlıklı ve zıpkın gibiyseler, yolunu bulurlar, yumurtayı deler geçerler. İşte gebelik olur. Ama bir gün gebe kalırsan işte o zaman uykun kaçsın. Çünkü bol bol düşüneceksin. Sevgilinle aranızdaki zevk konusunda karar vermek için erken. Bir yerde bunlar kadın ve kızların genel sorunları. Şimdilik idare et, ciddi noktaya geldiğinde düşünelim.

Tatmin olmuyor

Tatmin olmuyor

On yıllık evli kadınım. Eşim sürekli mastürbasyon yaparak boşalıyor. Benimle ilişkiye girince tatmin olamıyor. Bu onun için bir alışkanlık oldu. Ne yapmam, ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, çocuğunuz var mı? Bir, iki sözcük söz etseydin. Eğer aile yapınız, dünya görüşünüz karşılıklı sevginiz, dayanışmanız, yaşamı paylaşmanız her şey yerinde ve bunu da 30-50 yıl böylece yürütebileceğinize inancınız varsa yola devam. Ama cinsellik olmazsa da olmaz diye düşünüyorsan eşinin kolay düzeleceğine sanmam. Düzelmesi için onun profesyonel bir yardım alması gerekir. İşte harita çizildi. Bu uzun okyanus yolculuğunda karaya toslamamanızı dilerim.

Beni aramıyor

Beni aramıyor

Birkaç gün önce erkek arkadaşımla ilişkiye giriyorduk. O sırada beni üstünden attı ve banyoya koştu. O günden beri beni aramıyor. Arasam da cevap vermiyor. Neden böyle yapıyor?

CEVAP

Kızım, peşini bırak. Zorla güzellik olmaz. Duygusal ya da organik bir kırıklık yaşıyor. Penisini incitmiş olabilirsin. Çünkü bazen penis kırılır da. Sevgilinin ruhu bu olayı pek özümleyememiş. En önemli olasılık erken boşalması vardır, kendine güvenini yitirmiştir. Öyle ya bir gün gerçek birliktelikte balon diye puf diye sönüvermesinden korktuğundan çareyi kaçmakta bulmuştur. Üzerine gidip çökertme, bunları da dert etme.

Niye böyle yapıyor?

Niye böyle yapıyor?

22 yaşındayım. Üç aydır kendimden yaşça büyük bir kadınla birlikteyim. Sadece ilişkiye giriyoruz. Zevk için benimle olduğunu söylüyor. Neden kadın böyle yapıyorlar?

CEVAP

Değerli okurum, bir ziyafet sofrası bulmuşsun, karnını doyurup doyurup gidiyorsun. O yemeğin nasıl ve neden piştiğini de bana soruyorsun. Onu pişirene sorsan daha iyi edersin.

Evlenince sorun olur mu?

Evlenince sorun olur mu?

23 yaşındayım. Penisim küçük; boyu 9 santim. 1.75 boyunda ve 83 kiloyum. Sizce evlendiğimde sorun yaşar mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, 70 kiloya in. Penis kasıktaki yağ birikiminden kurtulduğu için 2-3 santim boy kazanır, yani görüntüye girer. O da sana yeter. Ameliyatla uzatılıyor ama gerek yok. Takma, keyfine bak ama mutlaka kilo ver. Çünkü ileride 10 kilo daha alırsan 1 santim daha yağa gömülecek.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Kocam neden boşalmıyor?

10 aylık evliyim. Kocamla sevişirken ben zevk alıyorum ama kocamın haftalarca boşalmadığı oluyor. Bu beni çok üzüyor. Kocam zevk aldığını söylüyor ama tam anlamıyla sertleşme ve boşalma olmuyor.

CEVAP

Sevgili kızım, o kadar dert etme be. Bu biraz dinamo farkı. Bazı dinamolar yüksek voltajlı elektrik üretir. Bazıları da düşüktür. Bu patent olayı gibidir. Senin patentinin damgası iyi. Ama kocanınki bir tür taklide benziyor. Sakın eşini küçümsediğimi sanma. Cinsellik bir tür pasta kapma yarışı gibidir. Sen ilişkilerinizden payını aldığın için şanslı ve iyisin. Gelelim ağırbaşlı, düzenli olan eşine; diyeceksin ki “Beni de tanımıyorsun kocamı da. Bu kanıya nereden vardın?” Sevgili okurum, eşin zevk aldığını söylüyorsa, sen ona inan. Biraz onu gıdıkla. Tabii nereyi gıdıklayacağını sen bul.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Arka arkaya kan gelmesi normal mi?

Sevgilimle 1 ay arayla ikinci ilişkime giriyorum ve ikinci cinsel ilişki sonrası art arda kan gelmesi normal mi?

Cevap

Sevgili okurum, ilk ilişkiden sonra kanamanın miktarı ve süresi kızdan kıza göre değişir. Senin de deneyimlediğin gibi kanamanın tamamen bitmesi zaman zaman birkaç ilişkiyi bulabilir. Korkulacak uzmanlık bir durum olduğunu zannetmiyorum. Ancak yine de bedenini dinlesen ne güzel olur. Kendinizi fazla zorlamayın arkanızdan atlı koşturmuyor.

Milli olmayı çok istiyorum

Milli olmayı çok istiyorum

18 yaşındayım ve henüz milli olamadım. Çok istiyorum. Ben azgınlıktan günde 3 kez boşalıyorum. Acaba zararlı mı?

Cevap

Değerli okurum, nedir bu acele, anlamakta vallahi zorlanıyorum. Sen daha milliliğin sınırına bile yaklaşmamışsın. Gelecekte milli olduğunda pek beklediğini de bulamayacaksın. Öyle çok heveslenme, iştahın kursağında kalmasın. Çünkü o milli olmanın yasal koşulları evlilikte ya da genelevde gerçekleşiyor. Evlilik için çok ama çok küçüksün. Eğitim, diploma sonra da meslek lazım. Genelev koşullarını içine sindirebilecek misin? Bu konuda yavaş tempo ile koşmaya devam. Zamanı iyi değerlendir, bir denge kurulur diye umuyorum.

GÜNÜN SÖZÜ

Nankörlüğü affedebilirsiniz ihaneti affedebiliyorsanız size ulaşılmaz. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (15 Mart 2021 )