Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (16 Temmuz 2019)

Haydar Dümen 16 Temmuz tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

16 Temmuz 2019, Salı 08:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Küçültmek istemiyorum

Benim sorunum çok büyük. Cinsel organım 23 santim. Partnerim acı çekiyor, ağlıyor. Asla küçültmek istemiyorum. Ne önerirsiniz? RUMUZ: UZUN MESELE

CEVAP

Değerli okurum, sen cinsel organını sorun olarak mı görüyorsun? Ne demek sorunum çok büyük? Evet sorunun büyük ama senin bahsettiğin gibi değil. Madem ki kız arkadaşın acı çekiyor, öncelikle kendine uygun bir eş seçeceksin. Boyu boyuna uygun olacak ve onu usul usul alıştıracaksın. O da olmazsa evladım tek yol kalıyor, kestireceksin. Ama öyle düşündüğün gibi de kesmezler ha, kökünden keserler. Ona göre seçimini yap. Ya kızlarımızı üzme ya da veda konuşmanı yap o büyük sorununla.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Sevgilim istiyor

18 yaşında kızım. 8 aylık sevgilim var. İlişkiye girmek istiyor ama ben istemiyorum. Hiç ilişkiye girmedim. Zevk alacağımı biliyorum ama giremiyorum, mastürbasyon yapmayı tercih ediyorum.

Sevgili okurum, 8 ay dediğin nedir? Daha 80 yıllık ömrün var. Doğru yoldasın, erkek arkadaşına söyle, daha çok erken. İleride pişman olacağınız hareketlerden kaçının. Cinsellik çok şeydir ilişkide ama her şey değil. Hayatta paylaşılacak çok şey var. Sana artı katmıyorsa boşver be güzel kızım. Daha önüne ne kısmetlerin çıkar, hadi iyi bak kendine.

İlaç alsam mı?

İlaç alsam mı?

Sevgilimle sevişirken cinsel organım sertleşmiyor. Sertleşmediği içinde ileriye gidemiyorum. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Kız arkadaşımla aram açılır diye korkuyorum. İnternetteki ilaçlar işe yarar mı?

Değerli okurum, internetten ayakkabı mı alıyorsun, çanta mı, kıyafet mi? Sağlık şakaya gelir mi evladım? Üstelik psikolojik olarak hayatını tümüyle etkileyecek bir durumda aman ha! İnternet ilaçlarından uzak dur, hemen bir hekime görün. O sana doğru tedavi yöntemini uygular, her şey ilaçla çözülmez, şimdilik hoşçakal.

Çekinir mi?

Çekinir mi?

24 yaşındayım. Sorunum benimkinin büyük olması. Evlenince ilk geceden çok korkuyorum. Ya evleneceğim kız benimle ilişkiye girmeye çekinirse ne olacak?

CEVAP

Değerli okurum, çekinecek. İlk defa yaşayacağı bir olay. Vajina kapasitesi buna uygun değil. Hele ilklerde neredeyse sıfır noktasında. Evlenirken bu konulara dikkat et. Gözü kara atlayıp her şey tarumar etme. Zor bir yoldasın. Umarım uygun birini bulursun.

Bozuldu mu?

Bozuldu mu?

23 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla 5 yıllık ilişkim var. Sevgilim vajinamı zorladı. Canım çok yandığı için bıraktı. Tuvalete gittiğimde biraz kan vardı. Ertesi gün yine kan geldi. Acaba kızlık zarım bozuldu mu?

CEVAP

Sevgili okurum, evet bozulmuştur. En azından yarı yarıya yırtılmış olabilir. Daha sonraki ilişkilerde kanayabilir de, kanamayabilir de.

Orgazm olamıyorum

Orgazm olamıyorum


1.5 yıllık evliyim, orgazm olamıyorum. Eşim her dokunuşunda orgazm olayım istiyor. Ben bunu bir türlü başaramıyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, orgazm güçlüğü kadınların genel sorunu. Daha evliliğiniz yeni. Belki senin kadınlığının olgunlaşması için yıllara ihtiyacın olabilir. Ama eşinin de davranışı, ustalığı, bu konudaki duygusal ve fiziki performansı bana göre yetersiz. Eşin çok şey istiyor. İstediğinden çok vermesini becerirse senin orgazm olma süren kısalacaktır.

8 yıldır evliyim

8 yıldır evliyim

29 yaşındayım ve 8 yıldır evli kadınım. Eşimle birbirimizi severek evlendik ama gerdeğe giremedik. Ön sevişme yapıyoruz ama birleşemiyoruz. 8 yıl boyunca her yere başvurdum ama çare olmadı. Bu durumdan nasıl kurtulurum?

CEVAP

Değerli okurum, senin bunu duyman gerekirdi. Vajinismusrsun. Türkiye’de adeta salgın hastalık gibi. Çözümü var, dert etme.

Fazlası zararlı mı?

Fazlası zararlı mı?

18 yaşındayım. Benim küçük hep ayakta. Mastürbasyon yapmadan duramıyorum. Günde 4-5 kere mastürbasyon yapıyorum. Fazla mastürbasyon zararlı mı?

CEVAP

Değerli okurum, devam edersen ileride ananın gözünü görürsün. Gözü yuvasından fırlamış biçimde sana bakıyorken rüyalarına bile girer. Bunları yaşamamak için mastürbasyonu haftada 3’e indir. Enerjini ileriki yıllara biriktir.

Hemen orgazm oluyorum

Hemen orgazm oluyorum

1 aydır evli kadınım. Eşimle ilişkiye başlar başlamaz orgazm oluyorum. Çok heyecanlı başlıyorum ama çabuk bitiyor. Evliliğimin bitmemesi için ne yapmam gerekir?

CEVAP

Değerli okurum, ikiniz de çok şanslısınız. Ol da nasıl olursan ol. Ya olamasaydın?

Sürekli kan geliyor

Sürekli kan geliyor

24 yaşındayım. Eşimle ilişkiye girdiğim zaman eşim hiç zevk almıyor, çok acı çekiyor. Sürekli kan geliyor. Bize yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Değerli okurum, önce eşini bir kadın-doğum uzmanına götüreceksin. Bir şey varsa tedavi olacak. Sorun devam ederse düşünürüz. Bu ağrıları yok ederiz.

Çocuk için yeterli mi?

Çocuk için yeterli mi?

21 yaşındayım. Penisim 13 santim. Sadece bir kere ilişkiye girdim. Kız arkadaşım boyu için bir şey demedi. Evlenince sorun yaşar mıyım? Penisim çocuk yapmaya ya da eşimi tatmin etmeye yeter mi?

CEVAP

Değerli okurum, kimse bir şey diyemez. Mutluluğunuz için ölçü tamdır. Tabii çocuğun olacak, bana ileride manevi borcun olan teşekkürü uzaktan göndereceksin.

Kızlık zarı bozulacak mı?

Kızlık zarı bozulacak mı?

Erkek arkadaşımla ilişkiye girmeye karar verdik. Aşırıya kaçmayacağız. Yine de korkuyorum. Acaba canımın yanması kızlığımın bozulacağına işaret mi?

CEVAP

Sevgili okurum, olabilir de, olmayabilir de. Kendini sıkıyorsan, bacaklarını kasıyorsan canın yanar. Ateşle barut yan yana durmazmış. Aman barutu patlatmayın. İki taraf bundan zarar görür. Gerisi size kalmış.

Canım istemiyor

Canım istemiyor

25 yaşındayım, partnerim yok. Sürekli mastürbasyon yapıyorum ve çok kiloluyum. Penisim sertleşiyor ama bende cinsel isteksizlik var. Doktor penil dopleri istedi. 6 aydır durum böyle, ‘Psikolojiktir’ diye düşündüm, geçmedi. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, penil doppleri yapılabilir. Büyük bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Ancak bu mastürbasyon alışkanlığı bir tür şartlanmayla seni kendine tutsak kılar. Ortalama 10 yıla yakındır mastürbasyon yapıyorsun. Artık kadın, kız arkadaşların olmalı ve evlilik koşulları oluşmalı. Kurtul artık bu alışkanlıktan.

Vajinasında yara çıktı

Vajinasında yara çıktı

19 yaşındayım. Kendimi durduramıyorum, günde en az 2-3 kez sevgilimle ilişkiye geriyorum. Sevgilimin vajinasından yaralar oluşmaya başladı. Ne yapmam lazım?

CEVAP

Değerli okurum, bu kızı bu kadar serbest nerede, nasıl ve hangi koşullarda buluyorsun? Bu yaşta hem kızın hem de kendi hayatını mahvederek cinsel organında yaralara sebebiyet veriyorsun. Bu bir bakıma onun hayatını katletmektir. Kız arkadaşınla evleneceksen bile yaptığın yanlıştır. Her şeyin zamanı, ritmi ve düzeni vardır. Eğer evlenmeyeceksen iradene hakim ol.

Kısaltmak mümkün mü?

Kısaltmak mümkün mü?

18 yaşındayım. Penisimin boyu çok büyük. Çok utanıyorum. Kız arkadaşım da bundan rahatsız. Ameliyatla kısaltmak mümkün mü?

CEVAP

Değerli okurum, mümkün değil.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Ruhu, sevgi tadıyla sarhoş eder, nefret acısından komaya sokar. H.D.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ünlülerin örnek olacak diyet ve egzersiz sırları