Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (17 Kasım 2021)

Erkeklerin vazgeçemedikleri alışkanlıkları mastürbasyon evlendiklerinde başlarına bela oluyor. Eşleriyle ilişkiye girmekten keyif almıyorlar, kavgalar başlıyor. Kadın, eşine yetemediğini düşünüyor. Beyler, kaçarak sorun çözülmez.

17 Kasım 2021, Çarşamba 07:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Akıntı geliyor

Akıntı geliyor

25 yaşındayım, hiç ilişkiye girmedim. Sevgilimle telefonda konuşurken veya buluştuğumuzda heyecanlanıyorum ve penisim sertleşiyor. Sıvı şeklinde akıntı oluyor. Ne yapmalıyım? İlişkiye girmediğim için mi böyle oluyor?

CEVAP

Değerli okurum, çok heyecanlısın. Deneyimsizsin. Adrenalin salgın biraz fazla. Alışacaksın. Kendini olumlu ortamda sevdiğin biriyle duygusal ve tensel temaslarını geliştirerek zaman içinde seks aşamasına geldiğinde her şey yoluna girecek.

Bendeki eksik ne?

Bendeki eksik ne?

18 yaşındayım. Penisim normalden küçük ve boşalamıyorum. Biraz da kiloluyum. Vücudumda kıllanma da olmuyor. Acaba erkeklik hormonunda bir sorun mu var?

CEVAP

Okurum, bir ihtimal sorun olabilir. Şimdilik beklemede kal. Ama ilk işin rejime başlıyorsun. Kiloların olumsuz etkisi olabilir. Penisin biraz yağ dokusu içinde kayboluyor. Ama ciddi bir karar almak, iç huzuru sağlamak için konuyla ilgili bir uzmana gitmelisin. Sonunda buradan kaş yapalım derken göz çıkarmayalım. Doktorlukta sorunlar yüz yüze gelmekle çözülür, böylece kesin ve bilimsel kararı oradan alırsın.

Neden büyüdü?

Neden büyüdü?

21 yaşındayım, son birkaç ayda cinsel organım büyüdü. Neden böyle oldu? Ağrı yapmıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, doğrudan benim ilgi alanıma girmiyor. Ama uzmanına gidip ultrason tetkiki yaptırman iyi olur. Böylece büyümenin kaynağı bulunur. Eğer fizyolojikse yapılacak bir şey yok. Bu raporun sonunda bana yeniden dönersen daha kesin bilgiler veririm.

Küçük mü?

Küçük mü?

18 yaşındayım ve penisim 12 santim. Acaba normal mi yoksa küçük mü?

CEVAP

Değerli okurum, normal. İyi çalışırsa sorun çıkarmaz. Bu tür penisler genellikle iyi çalışıyor. Sorun etme.

Haplar işe yarar mı?

Haplar işe yarar mı?

33 yaşındayım. Penisim 11 santim ve ince. Kadınlarla ilişkiye girmek istiyorum ama dalga geçecekler diye korkuyorum. Penis büyütücü haplar işe yarar mı?

CEVAP

Değerli okurum, haplarla, dışarıdan müdahalelerle penis büyümez. Penis ancak ameliyatla 1-2 santim büyür. Ama bu da senin için gerekmez. 11 santim penis normal işlevini görür. Seni yaya bırakmaz. Yeter ki onu iyi kullan. Artık zamanı gelmiş, evlenirsen uygun da bir eşle hiçbir dert olmadan evlilik sürer.

Hep düşünüyorum

Hep düşünüyorum

18 yaşındayım. Her gün yüzlerce kız görüyorum. İlişkiye girip girmediklerini merak ediyorum. Sorsam bana ne cevap verir diye aklımdan geçiriyorum. Ne yapmam lazım?

CEVAP

Değerli okurum, takıntılı fikir, biz ona obsesyon diyelim ya da gizli paranoya. Sana ne, el alemin canını dişine takmış hayat yoluna atılmış kızlarından? Sen kim oluyorsun? Mahremiyet ve namus denilen bir şey var. Hemen bir doktora git.

Hareket yok

Hareket yok

28 yaşındayım. Birkaç aydır cinsel isteğim var ama ereksiyon olamıyorum. Kadınlar cinsel organıma dokunsa da bir şey olmuyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Okurum, bekleyeceksin. Zamanla düzelecek. Çünkü sistem kolay bozulmuyor.

Erken boşalıyorum

Erken boşalıyorum

37 yaşındayım. Erken boşalma sorunum var. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli oğlum, tedavi olman gerekiyor. Erken boşalma artık tedavi ediliyor.

Durması gerekmez mi?

Durması gerekmez mi?

18 yaşındayım. Penisim 21 santim, ben bu durumda ne yapmalıyım? Yaşım itibariyle durması gerekmez mi?

CEVAP

Okurum, geçmiş olsun. Doğanın azizliğine uğramışsın yavrum. Şu anda yapacağın bir şey yok. Sadece sık mastürbasyon yapma. Olayı kendi haline bırak.

Adet görmüyormuş

Adet görmüyormuş

İki ay önce kız arkadaşımla birlikte oldum. İki aydır adet görmediğini söyledi. Hamile olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, belki. Çünkü psikolojik gebelikler de var. Doğal olarak genç kızlarda gecikmeler olabilir. Tabii gebe de kalabilir. Hemen bir hastaneye gidin, test yaptırın. Gerekirse bir kadın doğum uzmanı bakar. Bana soruyorsan gebe değil.

Hayal kuruyorum

Hayal kuruyorum

18 yaşındayım. Mastürbasyon yaparken çok erken boşalıyorum ve zevk almıyorum. Bir de ben kadınlara hayranım. Ne zaman bir kadın görsem onunla ilgili hayaller kuruyorum. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Okurum, mastürbasyonda geç boşalmayı öğren, kendini tut. Hareketlere ara ver, başka şeyler düşün. Kızlara hayran olman doğal. Onlara zarar verme yeter. Aslında en güzeli odur. Ah bir de ölçüyü bilebilseniz hepimiz ne kadar mutlu olurduk.

Boşalamadım

Boşalamadım

26 yaşındayım, bekarım. Erken boşalıyorum. Ne yapmalıyım? Bir kızla ilişkiye girdim, boşalamadım. Sebebi nedir?

CEVAP

Okurum, erken boşalmanın evlilik koşullarında tedavisi var. Ya evli olacaksın ya da iyi bir ortamda değişmeyen partnerle olacaksın. Yani böyle bir arkadaşın varsa ve periyodik ilişkiler söz konusu ise yukarıda sözünü ettiğim ortam odur. Tedavisi olan bir konuda da üzüntü ve sıkıntı duymamanı öneririm.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

İsteğim bitmek bilmiyor

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla 2 günde bir 3-4 kere ilişkiye giriyorum. Eve geldiğimde isteğim bitmiyor. Evde mastürbasyon yapıyorum. Zararı var mı? Hastalık belirtisi mi?

CEVAP

Okurum, zarar vermiş bile. Gece kelebeklerinin sokak lambalarının etrafında durmaksızın dönüp durduğu gibi sen de dönüp dolaşıp mastürbasyona takılıyorsun. Lambanın ışığı seni parlaklığından kör ediyor. Senin bu ışığın yalancı parıltısından kurtarabilmek için önce gözlerini gerçeğe açmak gerekiyor. Yavrum, mastürbasyon ve cinsellikten sofraya ekmek ve yemek gelmiyor. Tam tersi sofradaki lokmaları bölüyor. Bu gidişle seni de açlık bekliyor. Demedi deme! Hadi benim şaşkınım, ipin ucu senin elinde.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Vajinadan zevk almıyor

20 yaşındayım. Penisim vajinadan zevk almıyor sanırım, elime alışmış. Ne yapmam gerekiyor? Lütfen yardımcı olun.

CEVAP

Çatlak mastürbastör, penisin müptela olmuş, sen de kafayı üşütmek üzeresin. Bunca yıl seninkini şımartmış, bir dediğini iki etmemişsin, her ‘ver ateşi’ dediğinde çakmışsın. Tepene çıkarmışsın. Hergele akıllı, senin elinden başka her istediğini yapacak bir kadın bulamayacağını biliyor. Seni kemirdikçe sömürüyor. Kadın gördüğünde öyle bakıyor. Bak oğlum, onun yolundan gidersen cinsel hayatını dinamitlersin. İradeni ve kararlılığını koy ortaya, yol yakınken mastürbasyona ara ver tez zamanda.

Kızlar benimle olmuyor

Kızlar benimle olmuyor

18 yaşındayım. Penisimin boyu çok büyük. Bu yüzden hiçbir kız arkadaşım benimle ilişkiye girmek istemiyor. Ne yapmalıyım? Bir de ilişkiye girdiğimde ereksiyon olamıyorum. Mastürbasyon kısa sürüyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Yakışıklı oğlum, söyle bana bunlar hangi kızlarmış kof devden korkacak? Hiç kusura bakma yiğidim, büyük deyip yol üstüne çıkmışsın. Yoldan geçen turnaları gözünden vurmak için hayaller kurmuşsun. Ancak yetmez oğlum büyükmüş, küçükmüş. Yemezler böyle yalanları, insanın azgınını. Okurumuz biraz ne yoldayım diye düşünsün, mastürbasyona ara versin. Okuluna, arkadaşlarına, ailesine yönelsin.

GÜNÜN SÖZÜ

Aklın yolu bir olsaydı, uygarlık bin yıl geride olurdu. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hangi burcun cinsel IQ'su daha fazla?