Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (17 Mart 2021 )

Mastürbasyondan kopmak erkek için zor oluyor. Bazen kadından çok zevk aldıkları ilişkilerini kolay bitiremiyorlar. Ancak kadın bu duruma tahammül edemiyor. O yatakta beklerken erkeğin kendini banyoya kapaması doğru mu? Yol yakınken vazgeçin.

17 Mart 2021, Çarşamba 07:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Neden kan gelmiyor?

Neden kan gelmiyor?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla 1 yıldır ilişkiye giriyoruz ama kan gelmedi. O eve gittiğinde iç çamaşırında 1-2 damla pembemsi bir leke olduğunu söyledi. Acaba neden kan gelmiyor? Daha önce biriyle ilişkiye mi girdi?

CEVAP

Değerli okurum, 1-2 damla kan geldiğini kız söylemiş. Neden yalan söylesin? Seviyorsun, aşıksın anladık. İleride evlenme ihtimalin bana göre çok zayıf. Evleneceksen, tamam. Ama evlenmeyeceksen haksızlık olmuyor mu? Kaldı ki ben kıza inanıyorum, kanamış. Esnekti ya da az kan geldi.

Hamile kalmış mıdır?

Hamile kalmış mıdır?

18 yaşındayım. Kız arkadaşım da 18 yaşında. Sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Onun vajinasına çok az meni geldi. O akşam bana adet gördüğünü söyledi. Sizce gebe kalma ihtimali var mı? Ne olur yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, yok oğlum yok. Arkadaşın gebe değil. Yardımım bugüne değil, yarına olacak. Bu konuda dikkatli olun. Kadın cinsel organının üzerine birleşme olmadan meni akmış olsa bile gebe kalma ihtimali var.

Sertleşme olmuyor

Sertleşme olmuyor

Benim ereksiyon sorunum var. Yaşım genç fakat ilişkiye gireceğim zaman sertleşme olmuyor. Acaba niye böyle?

CEVAP

Değerli okurum, heyecan, korku, kendi kendine yarattığın kuşkular. ‘Acaba yine sertleşmezse?’ diye düşünceler sende bir tür alışkanlık yapıyor. Hiçbir şeyin yok. Olumlu ortamda her şey kendiliğinden düzelecek. Çok üzerine düşme.

Adetim gecikti

Adetim gecikti

21 yaşında kızım. Geçen ay erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. İki gün sonra adet gördüm. Bir daha da ilişkiye girmedik. Ancak bu ay adetim gecikti. Acaba hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, adetinin gecikmesi psikolojine bağlı. Yüzde 99 gebe kalmadın. Bu iş kapalı kutu bilmece gibidir. Şimdilik rahat et. Ama 1 ay sonra adet görmezsen test yaptır.

Eşimi tatmin edebilir miyim?

Eşimi tatmin edebilir miyim?

18 yaşındayım, kilom 55, 1.70 boyundayım. Penisimin ereksiyon hali 15 santim. Sizce penisimin boyu normal mi yoksa daha uzar mı? İleride eşimi tatmin edebilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, uzatıp da ne yapacaksın? Size bıraksak kitabın sınırlarını da geçmek istiyorsunuz. Bütün anatomi kitaplarında normali 15 santim yazar. Daha ne istiyorsun?

Korkuyorum

Korkuyorum

20 yaşındayım, evliyim. Eşimle hamileyken 2 kez beraber oldum, hiç zevk alamadım. Hamilelikten kaynaklanıyor diye düşündüm. Doğumun üzerinden 2 ay geçti ama ben yine zevk almıyorum. İlk günmüş gibi korkuyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili kızım, biraz sabırlı ol ve beklemede kal. Çocuk da büyüsün. Bir yaşından sonra mailini bekliyorum. Acele etmişsiniz. Umarım, şansınız döner, her şey sizden yana olur.

İdeal rakam kaçtır?

İdeal rakam kaçtır?

Ben basketbolcuyum. Az mastürbasyon yapmaya çalışıyorum ama bu bazen 4-5’i buluyor. Sizce ideal rakam kaçtır?

CEVAP

Değerli okurum, azı 4-5’se, çoğu neydi, keşke onu da yazsaydın. İdeali gün aşırıdır.

İlişki cazip gelmiyor

İlişki cazip gelmiyor

Altı yıldır evliyim, ilk günlerden beri sekse karşı isteksizim. Mastürbasyon yapmak daha cazip geliyor. Bir yanım da tüm güzel kadınlarla olmak istiyor. Penisim 11 santim. Ne eşim ne de ben bundan memnunuz. Bu sebepten seksten soğudum. Evliliğim bu soğukluk yüzünden bitmek üzere. Bir de erken boşalma çıktı. Bir ilaç buldum, acaba işe yarar mı?

CEVAP

Değerli okurum, internette bulduğun her ilacın işe yarayacağını sanmıyorum. Bütün sorunları üzerinde toplamışsın. Bir de üstelik, yağlı güreşe çıkar gibi meydana çıkmış, evlenmişsin. Kızcağızın da başını yakmışsın. Bu evliliğin düzelme ihtimali konusunda tereddütlerim var. Çok zaman kaybetmeyin. Son bir şans, bir profesyonelden yardım alın. Olursa ne ala, olmazsa iki taraf için de söylüyorum zaman kaybetmeyin, şansınızı da köreltmeyin.

Boşalamadım

Boşalamadım

Kız arkadaşımla gece ilişkiye girdik. Sabaha kadar sevişmemize rağmen ben bir türlü boşalamadım. Ondan sonra mastürbasyon yaptığımda boşaldım. Ne olmuş olabilir, sorunum nedir?

CEVAP

Okurum, sen mastürbasyona alışmışsın. Yani beynin mastürbasyona programlı. Kendini sıkma, zorlama. Evlilik koşulları gibi uzun süreli birliktelik oluştuğunda cinsel birleşmeyle boşalmaya alışırsın.

Nasıl engel olabilirim?

Nasıl engel olabilirim?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla öpüşünce, film izlerken orgazm oluyorum ve engel olamıyorum. Elini tutunca içim tuhaf oluyor. Onunla birlikte olmak istiyorum ama evlenmeden olmasına karşıyım. Kendime nasıl engel olurum?

CEVAP

Sevgili kızım, niye isyan ediyorsun? Ateşli bir mizaca sahipsin. Umarım şansına eşin öyle çıkar. Böylece denge sağlanır. Her dakika cinsel ilişkiye girme düşünceni frenle. Ama evlenmeden önce ilişki konusunda o frene sıkı sıkı bas. Ve el frenini çek.

Kızlığım bozuldu mu?

Kızlığım bozuldu mu?

Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşarkan vajinama penisinin başı girdi. 4-5 damla kan geldi. Adet görmem gerekiyordu. Acaba onun mu kanı geldi? Ertesi gün de koyu renkli akıntı vardı. Adet görmedim. Acaba kızlığım bozuldu mu?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlığın bozuldu yavrum, ihtimali yüzde 90. İkinci gün gelen kan adet kanıydı. Onun ihtimali de yüzde 90.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Nasıl vazgeçerim?

21 yaşındayım. Cinselliğe çok istekliyim. Her gün mastürbasyon yapmak zorunda kalıyorum. Kız arkadaşlarımdan cinsellik yüzünden ayrılıyorum. Bu huyumdan nasıl vazgeçebilirim?

CEVAP

Değerli okurum, madem bize sordun, işte sana tavsiye:

1) Kendini yoracak, spor yapacaksın.

2) Beynini de yoracaksın. Ders çalışacaksın, diploma alacaksın.

3) Ailenle aranı iyi tutacaksın.

4) İnsan haklarına saygı duyacak, kimseye zarar vermeyeceksin.

5) İrade diye bir şey var. Bunu bütün hayatın boyunca kullanmayı öğreneceksin.

6) Mastürbasyon yapacağın zaman bir hamle ile birilerinin arasına katılmaya çalışmalısın. Çoğu zaman yerinden kalkmak bile yeterli olur.

7) Kızlarla flört etmen doğrudur. Ama flört ile cinselliği karıştırma.

8) Ailenle uyumlu, kendinle barışık ve topluma karşı sorumlu olmalısın.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Bırakamıyorum

30 yaşındayım, 3 aylık evliyim. Bu yaşa kadar kendimi mastürbasyonla tatmin ettim. Evliyim ama bırakamıyorum. Eşimi mutlu edemiyorum. Bana yardımcı olun.

Cevap

Okurum, 15 yıl her gün mastürbasyon yaptıysan yandık. ’Alışmış kudurmuştan beterdir’ sözü burada da geçerli. Ne olacak, bir çuval incir nereye atılacak? Büyük ihtimal bu alışkanlığı bırakamayacaksın. Çünkü iraden iflas etmiş. Kimse acemi nalbanta eşeğini nallatmaz. Oysa evlilik kutsal, yuva güzel, çocuklar umut ve şekerdir. Bu durumda cinsellik motorsuz, dört teker bir arabaya binmeye benzer. Peki bu yolculukta kadının suçu neydi? Sadece bir teknik ve yöntemle düzelme şansın var.

Canları yanıyormuş

Canları yanıyormuş

33 yaşındayım. Tam birleşme anında boşalıyorum. Partnerlerim penisim yüzünden canlarının yandığını söylüyorlar. Normal değil mi? Herkesinki böyle mi? Büyük veya küçük ile seks yapmak arasında fark var mı?

Cevap

Değerli okurum, erken boşalman var. Bu tedavi edilir. Penisin biraz büyük ve kalın. Onu öyle kabulleneceksin. Kullanmasını öğreneceksin. Konuş yavrum, partnerinle konuş. Konuşmakla organ aşınmaz. Başkalarının cinsel organından sana ne. Büyük ya da küçük olsa ne yapacaksın? Kendine köle mi tutacaksın? Yoksa hava mı atacaksın?

GÜNÜN SÖZÜ

Sevgiliye vereceğiniz armağanda paranın değil, yüreğinizin resmi olsun. H.D

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Herkesin cinsel kişiliği var: İşte 12 cinsel kişilik