Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (17 Şubat 2021)

Birlikte bir hayat kurma kararı veren çiftin birbirine karşı anlayışlı olması, bazı fedakarlıkları yapması gerekiyor. Başka türlü her sıkıntı yatak odasında çifti vuruyor. Konuşmaz, ilişkiyi akışında yaşamazsanız işler karışır. Unutmayın, bu yol uzun ve el ele yürünürse mutlu eder.

17 Şubat 2021, Çarşamba 07:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bir türlü boşalamıyorum

19 yaşındayım. Günde bazen 1, bazen 2 kez mastürbasyon yapıyorum. Ama kız arkadaşımla ilişkiye girdiğimde çok zor boşalıyorum. Acaba ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, sebebi mastürbasyona alışmış olman. Seninki alıştığı yemekten başkasını istemiyor. Kadına geçişte zorlanıyor.

Baba olmak istiyorum

21 yaşındayım, yeni evlendim, çocuk istiyoruz. Cinsel ilişkide kadının vajinasının içine mi boşalmak gerekiyor yoksa bunun bir önemi yok mu?

CEVAP

Değerli okurum, tabii ki içine boşalacaksın. El alem çocuk olmasın diye binbir yola başvurur. Sen doğal yoldasın. Ama sperm sayına baktırman gerekiyor. Eğer o normal ise, tekrar bize dönüş yap. Bir iki ufak teknik yardımda bulunalım.

Kız acı çekiyor

22 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik, zarı yırtıldı, kan geldi. Her ilişkiden sonra kızdan kan geliyor, acı çekiyor. Biz korunmadık, hamile kalma ihtimali var mı?

CEVAP

Değerli okurum, kız kasıyor kendini. Bir parça da doku sıkılığı olsa gerek. Sen de anladığım kadarıyla acelecisin. Dikkat edin. Gerekirse bir uzmandan bilgi alın. Kızın cinselliği sağlam yere otursun. Gebelik ihtimali her zaman var, dikkatli olun.

Yuvam dağıldı

43 yaşındayım. Eşimden erken boşalma yüzünden ayrıldım. Kendime güvenimi yitirdim. Yeniden evlenmek istiyor, korkuyorum. İki yıl ilaç kullandım ama geçmedi. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalmanın tedavisi için evlilik koşullarının içinde olman gerekiyor. Çözülebilen bir konu, dert etmemeni öneriyorum. Evlilik koşullarını sağladığında tedavin sağlam temellere oturur diyorum.

Bozulmuş mudur?

Mastürbasyon yaptım ve iç çamaşırımda birkaç damla kan gördüm. Sizce kızlık zarım bozulmuş mudur?

CEVAP

Sevgili okurum, galiba bozulmadı. Galibayı da atalım, bozulmadı. Bir ihtimal kesinlikle de bozulmadı.

Uzar mı?

26 yaşındayım, penis boyum 13 santim. 1.82 boyundayım ve 94 kiloyum. Acaba kilo versem penisim uzar mı?

CEVAP

Okurum, penisin normal. Kasık yağları eridiğinde 1-2 santim daha ortaya çıkacak.

Bakire miyim?

23 yaşında kızım. Sevgilimin ısrarlarıyla bekaretimi kaybettim. Bir damla kan geldi. Acaba bakire olma şansım var mı? Şans diyorum, çünkü sevgilim beni yönetmeye çalışıyor. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Kızım, inanıyorum ki zar duruyor. Ufak bir zedelenme olsa da bu kanamayacak anlamına gelmez. Ama üzüntünü kabul edemiyorum. Esnek de olabilirdi. O zaman biliyorsun, kanamıyor. Sen kendini sağlam kabul et. Sağlam yere bas. Bir olay varsa zamanı gelince çözüm bulunur.

Biraz kan geldi

Üç yıldır birlikteliğim var. Bir hafta önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. Yarım saat sonra benden kan geldi. Ertesi gün uyandığımda yine kan geldi. Acaba kızlık zarım bozuldu mu?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarında bir olay yaşanmış. Ne kadar bozuldu ya da zedelendi anlamak zor. Kesin karar ancak jinekolojik muayene ile verilebilir. Sen zamanı gelinceye kadar bozulmamış gibi davran.

Geç boşalıyorum

Geçenlerde bir film izledim. Erotik sahneleri vardı. Film boyunca penisim sertleşti. Mastürbasyon yaparken geç boşalmaya başladım. Bu benden sıkıntı yapıyor, neden böyle oldu? Geneleve de gidemiyorum, sizce neden olabilir?

CEVAP

Değerli okurum, bütün anlattıkların normal ve doğal şeyler. Porno filmlere alışkanlık kazanmazsan o seyrettiğin erotik film normal. Biraz geç boşalman harika.

Zevk suyu geldi

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Bir ara penisi vajinama girdi. Sanırım zevk suyu geldi. Hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, galiba hayır. Bu böyle birden olmuyor. Ama senin aracılığıyla bütün kızlara sesleniyorum. Doğanın sürpriz oranı düşük de olsa her zaman söz konusudur. Oradan bir spermin geçip geçmediği ne malum. Hamilelik riski korunmadığınız her ilişkide var.

İlişkiye girsem mi?

18 yaşına yeni girdim. Mastürbasyon yapmaktan yoruldum. Artık beni tatmin de etmiyor. Sürekli bir kızla ilişkiye girmeyi hayal ediyorum. Sizce yaşım bunun için çok mu küçük?

CEVAP

Değerli okurum, biraz sabret. Acele giden genellikle yolu şaşırır. Arabaların da arkalarına yazılır. ‘Acele giden ecele gider’. Burada ecel olmaz ama araba yoldan kayabilir. Seni yormak istemiyorum, lütfen yorulma. Haftada 2-3 mastürbasyonla 1 yıl idare et. Gelecek yıl konuşalım.

Kasıklarım ağrıyor

18 yaşındayım. Ne zaman mastürbasyon yapsam kasıklarımda ağrı hissediyorum. Bunun nedeni nedir?

CEVAP

Okurum, ona spazm ağrıları denir. Yani içeride düz kasların kasılması anlamında. Kendini çok sıkma, germe. Bir dağa tırmanıyorsan koşma. Sakin olarak çıkmaya çalış. Spazmların azalacak ya da yok olacak.

Böyle soru yok!

Böyle soru yok!

Kadınlardan çabuk sıkılıyorum

28 yaşındayım, hareketli cinsel hayatım var. Çeşit çeşit kadınla oluyorum. Aynı kadınla iki gün ilişkiye girersem boşalamıyorum. Neden çabuk sıkılıyorum?

CEVAP

Canı tatlı isteyince lokumun çifte kavrulmuşuna, ekmek kadayıfın kaymaklısına alışmış okurum. Çıtır çıtır akide şekerleri dişlerine zor mu geliyor? Çeşitlemelerde neler var? Kabak tatlısı sevene iyidir de sevmeyen ağzına sokmaz. İçindeki pirinci az, sulu sütlaçı yediğinde doyamıyor, oldum olası ayva tatlısını sevmem mi diyorsun?

Bir yediğini bir daha yemek istemiyorsun? Hey be aslanım, desene çeşitler içinde çile çekiyor, her gördüğün bahçeye çiçek ekiyor da ne daha istiyorsun? Listene kimleri eklemek istiyorsun? Sen ne diyorsun ya? Bu kadınlar kimler? Durumun aynen sakal-bıyık hikayesi. Ama oğlum, çok ayıp olmuyor mu?

Günün soruları

Günün soruları

Boyu ve kalınlığı artsın istiyorum

Penisimin boyunu ve kalınlığını artırmak istiyorum. Bunun için doğal bir tedavi yöntemi var mı? Veya zararı fazla olmayan bir ilaç tedavisi?

CEVAP

Ah be gençler, artık Hint dilencileri gibi ortalıkta gezinip boy ve kalınlık dilenmeyi bıraksanız ne güzel olacak. Bir organın anatomik yapısı ancak ameliyatla değişebilir, bunu artık aklınızda tutsanız iyi olur. Burnunuz büyük diyelim, krem sürüp küçülmesini bekler miydiniz? Biraz aklınızı başınıza toplayın, doğru konularla uğraşın. Süre hiç uzamıyor 25 yaşındayım, bekarım.

Çok erken boşalıyorum

1 dakika sürmüyor. Her gün mastürbasyon yapıyorum, süre uzamıyor, 1 dakikadan az. Doktordan çekiniyorum. Başka tedavisi var mı? Bu yüzden evlilikten korkuyorum.

CEVAP

Yavruş, elini iç çamaşırının içinden çıkar, vicdanına koy ve şu soruyu kendine sor. Her gün her gün, bana ne faydası var? Kendi kendini tedavi etmeye çalışıyorsan, işe yaramaz. Hatta bünyen bu şartlanmadan hiç hoşlanmaz. Korkmana neden olan o sorunun öyle mastürbasyon ile bastırılamaz.

Yani okurum, böyle saçma şekilde doktordan çekiniyorsan, uzman dokuz takla atsa sana yardım edecek yolu bulamaz. Gel kısa keselim, önce şu mastürbasyon muhabbetini bitirelim. Her canın çektiğinde üstüne 1 bardak soğuk su içelim.

Günün sözü

Ar damarı çatlamışsa dikiş tutmaz. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (16 Şubat 2021)