Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (18 Aralık 2019)

Haydar Dümen 18 Aralık 2019 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

18 Aralık 2019, Çarşamba 07:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Asla doymuyorum

28 yaşındayım ve evliyim. Karımla her gün 2 kez ilişkiye giriyorum. Akşam eşim uyuduktan sonra dışarı çıkıyorum. Ben bu doyumsuzluktan nasıl kurtulacağım?

CEVAP

Değerli okurum, sana yardımcı olacağım ama sözümü dinler misin? Seksin mani halini yaşıyorsun. Mutlaka tedavi ol. Çünkü kendi kendine saygını, sorumluluğunu ve toplum içindeki rolünü de tehlikeye atmış oluyorsun. Bazı yaralar zor kapanır ve çok pahalı ödenir. Bir profesyonel yardım almandan yanayım.

İlişki kısa sürüyor

3 yıldır evliyim. Kocamla ilişkim çok kısa sürüyor. O benden önce orgazm oluyor ve devamını istemiyor. Çok rahatsızım.

CEVAP

Sevgili okurum, eşinin uzmana gitmesi ve tedavi olması gerekiyor. Aksi taktirde bu hayat boyu sürer. İkinizi de çok üzer.

Hamile mi?

20 yaşındayım. 3.5 yıllık ilişkim var. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. İç çamaşırları üzerimizdeydi. Ama sevgilim adet göremedi. Acaba gebe olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, psikolojik olabilir diye düşünüyorum. Bekleyin, test yapın.

Penisim

9 santim 18 yaşındayım, 1.95 boyunda, 110 kiloyum. Penisim ereksiyon halindeyken 9 santim. Doktora gitmem gerekiyor mu?

CEVAP

Değerli okurum, yok. Kilo verince penisinin boyu 12’ye çıkacak. Yani kasık yağlarından kurtulunca fazlalaşacak, gerçek boyutunu kazanacak. Şimdi yağların içinde gizli.

Eşim zevk almıyor

29 yaşındayım. 6 yıllık evliyiz. Eşim son 3 aydır ilişkiden hiç zevk almadığını söylüyor. Ve bu durumdan çok da korkuyor. Acaba ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, bunlara sessiz dönemler diyoruz. Ruh ve beden kendini dinlenmeye alıyor. Anlayacağın enerji topluyor. Bize göre 3 ay son sınır. Nedeni araştırılmalı ve de elbette çare bulunmalı. Bunun için önce bir kadın doğum uzmanına sonra da bir psikiyatriste başvurmanızda yarar var.

Onu nasıl ikna ederim?

19 yaşındayım. Haftada 6-7 kere mastürbasyon yapıyorum. 2 yıldır kız arkadaşım var. Onunla yaşımın gerektirdiği kadar cinsellik yaşamak istiyorum ama buna yanaşmıyor. Acaba beni sevmiyor mu?

CEVAP

Değerli okurum, anlattıkların senin kararın. Kız arkadaşının da kararı, dünyası, hayat görüşü ve beklentileri var. Bunları bozmaya hakkın yok. Dahası onun zayıf anlarını bularak kullanmaya da hakkın yok. Her şeyinle kendini çok iyi tanımladın. Kızın seni sevdiğine ben inanıyorum. Ama evliliği düşündüğünü sanmıyorum. Bu nedenle sen onun duygularına saygı duy. Önünüzde daha uzun yıllar var. Kızın ayağını kaydırma.

Sapık mıyım?

20 yaşındayım. Karşı cinsime ve benden 5-6 yaş küçüklere ilgi duyuyorum. Acaba ben sapık mıyım?

CEVAP

Değerli yavrum, niye sapık olasın ki? İlgi duymanın ya da düşünmenin böyle eyleme geçmemiş olayların sapıklıkla ilgisi yok. O beynin düşünce fırtınalarının anaforlarıdır. Zamanla düzelir.


Orgazm olamıyorum

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla haftada 2 kez ilişkiye giriyoruz. İlişki sırasında ön sevişme ve zamanımız olmasına rağmen ben orgazm olamıyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, kadınların orgazm büyük sorun. Pek çok neden bunu engelliyor. En azından vajinanın organik dokusu çoğu kişide duyarlı değil. Ama klitoris var. Yani sen biraz rahatla, ön yargıdan kurtul. Partnerin bu işte usta, seni heyecanlandıran biriyse yollar açıldı demektir. Bu konularda bilgilenin, okuyun ve öğrenin.

Benden soğudu

Erkek arkadaşımla uzun süreli ilişkimiz vardı. Cinsel ilişkiye girdikten sonra benden soğudu. Acaba onu tatmin etmiyor muyum?

CEVAP

Sevgili okurum, ilişkiniz bitti. Çıkmaz sokakta yürüyerek duvara toslamadan bir an önce o sokaktan geri çık. Geniş alan ve caddede bir bankta otur. Düşün. Bu olaydan bir ders al. Hatalarını, yanlışlarını ve doğrularını irdele. Ama kendini suçlama. Ancak kimliğini ve geleceğini böyle kazanırsın.

Boşalamıyorum

Erkek arkadaşımla düzenli olarak ilişkiye giriyoruz. Ama şimdiye kadar sadece iki kez orgazm oldum. O ise hiç olmadığını söylüyor. Ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, şimdilik 2-0 öndesin. Bu maç 90 dakikada bitmiyor. İlk etap 90 hafta sürebilir. 90 hafta sonunda kaleler değişir. O gol atamayan takım şampiyon bile olur. Sizin oyun neredeyse 90 yıl süreceğine göre 90 hafta antrenman yapın. Hakemler yerlerini bulsun, sonra da doğru karar versinler.

Çok seviyorum

40 yaşında, evliyim. 12 yaşından beri mastürbasyon yapıyorum. Eşimle birlikte olunca mutlu olamıyorum. Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, senin gibi çok var. Ülkemizin şartları bu konuda biraz zorlu. Kadın, kız arkadaşlıkları ve flörte çok sıcak bakılmıyor. Ama buna karşılık kazan patlamasın diye emniyet sübabı olan genelevler açık. Olumsuz bir ortam. Bulsanız, gitmek sorun.

Gitseniz orada eylemi gerçekleştirmek başka sorun. Bu sorunlar arasında cinsel kimlik eriyip gidiyor. Geriye mastürbasyon kalıyor. Birçok evli adam güzel, alımlı karısı varken gizli gizli mastürbasyon yapıyor. Kesinlikle profesyonel yardım al. İradeni kullanarak fantezilerini doğru kanala aktarmalısın.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Gözlerim kararıyor

23 yaşındayım. 5 yıllık ilişkim var. 2 yıldır nişanlıyız ve ilişkiye giriyoruz. Boşalırken çok zevk alıyorum. O anda gözlerim kararıyor, bacaklarım titriyor ve uyuşuyorum. Acaba bu bir hastalık belirtisi mi?

CEVAP

Okurum, nişanlının kıymetini bil, ona iyi bak. Yazdıklarında sorun yok, eğer sorun olursa Hocan çaresini bulacak. İkiniz birbirinizin şansı olmuşsunuz. Bu şans yağmurunda bacaklar, havaya uyup titriyor, kendi diliyle sana çok mutlu olduğunu söylüyor.

Uyuşmak, zevkin şokundan, Eros’un aşk okundan. İyiyi hastalığa yormayın, pişmiş aşa da soğuk su koymayın. Hadi artık evlenin, mutluluk yemeğini kaçamak değil, aile ortamında çocuklarınızla yiyin. Sonunda da bana “Allah razı olsun” deyin.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Hep hayal ediyorum

18 yaşındayım. Sürekli tahrik olmuş halde geziyorum. Herkesi seks objesi olarak hayal ediyorum. Bunun bir ilacı var mı?

CEVAP

Değerli okurum, ilacı yok ama tıbbi meditasyonu var. O azgın atın dizginini çekmek. O da sana kalmış. Aşık olacak, romantik yaştasın. Mutfaktan yemeği alıp sofraya oturmadan yemek gibi bir şey. Her oyun kuralına göre oynanmalı. Dikkatli ol, kendini harcama. Yoksa hayat bu tempoyla hiç de iyiye gitmez. Seks manyağı damgasını yersin. Benden söylemesi.

Orgazm olur muyum?

27 yaşında kızım. 30 yaşındaki partnerimle evlenmeyi düşünüyoruz. İlk gece orgazm olabilecek miyim emin değilim. Lütfen bir öneride bulunun. Neden olmayacakmışsın? O sırada biri ateşine su mu dökecek?

CEVAP

Sevgili kızım, evleneceksin, yüzük, bilezik, beyaz eşya, yatak odası ve daha bir süre sorun seni beklerken bunu mu buldun? Anladım, paran var, kolayca halledeceksin. Daha düğün salonu, orkestra, pasta seçimi falan var. Ama sen git ilk gecede orgazmı düşün. Takılma sonra takılıp kalırsın. Bırak o gece kendini rüzgara o götürür seni istediğin yere. Bana davetiye göndermeyi unutma.

Günün sözü

24 saatte alevlenen aşklar 34 saatte söner. H.D.


Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (17 Aralık 2019)