Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (19 Aralık 2019)

Haydar Dümen 19 Aralık 2019 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

19 Aralık 2019, Perşembe 07:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Yatakta olmuyor

20 yaşındayım. Benim sorunum ayakta cinsel ilişkiye girmek. Yatakta hiçbir şey yapamıyorum. Bu yüzden partnerim benimle olmak istemiyor. Bu elimde olmayan bir şey. Sürekli seks düşünüyorum, sapık mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, sapık falan değilsin. Bazı insanlar o kadar çok çalışır ki masaya oturamaz, ayakta yemek yerler. Bazıları da bir tost, bir kola ile hem yürürler hem de karınlarını doyururlar. Bu işler böyledir. Sen beyaz örtülü masada, temiz tabaklarda yemek yemeye alışacaksın. Tabii kız arkadaşın öyle bir ilişkiyi istemez. O haklı. Çünkü ayaktaki birleşmelerde yataktaki gibi beden zevk algılamalarını yaşamayamaz.

Pembe lekeler gördüm

Erkek arkadaşımla ilk kez ilişkiye girdik, benden kan gelmedi. Daha sonra pembe renkli, az miktarda sıvı geldi, 1 gün de sürdü. Erkek arkadaşım benden şüphlendi. Anlamsız sorular soruyor. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Sevgili yavrum, erkek arkadaşına selam söyle. O kızlık zarı kanamasıydı. Vajina sıvısıyla birleşince rengi açılıyor, denemesi bedava. Yarım bardak suya bir damla kan damlatın. Göreceksiniz ki pembe olacak. Arkadaşın ayıp etmesin, sorumluluktan kaçmasın.

İlk gece kan gelir mi?

37 yaşındayım. Bir süre önce başıma kötü bir olay geldi. Doktor, “Kızlık zarın fazla zarar görmemiş” dedi, dikti. İki yıl olacak. Şu an nişanlıyım. Nişanlıma söylemedim. Yakında düğünüm olacak. İlk gece kan gelir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, olan olmuş biten bitmiş. Yani güneş batmış. Yeniden bir güneş doğacak. Bu sırada tanyeri bulutlu mu olacak, açık mı olacak onu kestirmek zor. Umarım açık bir maviliğe doğar güneş, her şey güzel geçer.

Eşim çocuk istemiyor

25 yaşında kadınım. 4 yıllık evliyim. Eşimle severek evlendik. Cinsel hayatımız gayet uyumlu. Eşim çocuk istemiyor. Aslında seviyor, istemiyor. Eşim içime boşalmıyor. Hamile kalmamın başka yolu yok mu?

CEVAP

Sevgili okurum, ben kocandan yanayım. Birkaç yıl daha beklemek, ailenin oturması, evlilik zevk ve nimetlerinden daha çok yararlanması için iyi olur. Çocuk kıymeti 30-40 arası yaşlarda, (özellikle erkekler için) daha iyi biliniyor. Eşini dinle, biraz zaman geçsin, en azından çocuğu kucağına aldığında ters ters bakmasın. Çünkü bazı babalar doğan çocuğu ortak gelmiş bir görür. Biraz rahat olup bekleyebilirsin.

Neden azaldı?

26 yaşında, 1.5 yıllık evli kadınım. Önceleri eşimle gecede 3 kez ilişkiye giriyorken şimdi bu sayı 1’e düştü. Acaba sorun hangimizde?

CEVAP

Yavaş ol kızım, nereye koşuyorsun? Bizde açgözlülük, her iki cinste de doyumsuzluk. Bir tek olumsuzluk varsa şu olabilir. Eşinin erken boşalması varsa tedavi olsun. İşte o zaman bir kere bile bazen sana çok bile gelebilir.

Eskisi gibi bakamıyorum

Sevgilimin daha önce ilişkisi olmuş. Yaza evleneceğiz. Bunu öğrendiğimden beri ona eskisi gibi bakamıyorum. Ondan vazgeçmek istemiyorum. Ne yapacağımı bilemiyorum.

CEVAP

Değerli okurum, ondan vazgeçmeyeceksin. Vazgeçmen için sana yönelik bir yanlış yapılmamış. Geçmişte ilişkileri olanların ya da olmayanların oranlarını bilemeyiz. Önemli olan senin ruhun, yüreğin, onun ruhu ve yüreği. Aşk istasyonunda buluşmuşlarsa bunun kıymetini bilin, değerlendirin. İnce hesaplar bazen yanlış sonuçlar verir. Kuşkulara değil, duygulara önem vermek mutluluğun asıl anahtarıdır.

İsteksizleşiyorum

29 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girerken isteksizleşiyorum. Daha önce erkek arkadaşımla büyük bir tartışma yaşayıp ayrılmıştık. Daha sonra tekrar barıştık. Acaba bu isteksizliğim psikolojik olabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, olabilir de neden olduğunu çözüp yorumlamak kolay değil. Çünkü kadınların çoğunun genel sorunu bu. Aile ortamı, kavgalar, yetişme şartları, gönül kırgınlıkları belki de hiçbir neden yokken senin fizyolojik yapından kaynaklanan sebepler sayılabilir. İleride evlilik olacaksa, bu konunun aşılması yararlı olur. Bu nedenle de belki profesyonel yardım alabilirsin ama çözülmeyecek şey değil.

Sizce yeterli mi?

19 yaşındayım. Penisim 15.5 santim. 63 kiloyum, 1.72 boyundayım. Yaşıma göre penisimin küçük olduğunu düşünüyorum. Bir üroloji uzmanına görüneyim mi?

CEVAP

Yavrum, ben zaten onu milimetresine kadar görüyorum. Nesini göstereceksin uzmana? Yani uzman eline cetveli alacak, ölçecek ama cetveller aynı. Boyu normal, kilon yerinde. Ama galiba biraz aklın uçuk.

Azalttım

Günde 3 defa mastürbasyon yapıyordum, haftada 1’e düşürdüm. Şimdi biri de arar oldum. Bana bir şey tavsiye edin.

CEVAP

Değerli okurum, tedavinin kuralını senin organ koymuş “Yeter, bu kadar yalancı mamayla yarışlara giremem. Ne halin varsa gör” demiş. Çok iyi yapmış. Aferin ona. Gizli mesajı sen almadın, ben söyleyeyim. Üç hafta istirahat. Üç haftadan sonra haftada üç kere mastürbasyon. İşte düzen. Gerisine karışma.

Doğuştan mı?

19 yaşında kızım. Bir yıldır ilişkim var. Her fırsatta yüzeysel ilişkiye giriyoruz. Penisini vajinama doğru ittirince canım yanıyor. Bu sorun düzelir mi? Kızlık zarı doğuştan mı?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarı doğuştan vardır. Sözünü ettiğin tüm sorunlar evlilikte çözümlenir. Ayrılmak ya da evlenmek konusunda oyunu kuralına göre oynamak durumdasınız. Bunda da çok geç kalmayın.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Yaklaşamıyorum

18 yaşında kızım. Hoşlandığım erkeklere bir türlü yaklaşamıyorum. Hatta arkadaşça bile davranıyorum. Onlara nasıl yaklaşabilirim?

CEVAP

Güzel kızım, senin torbana bilgi koyalım. Çekingenliğini yendin diyelim, sen yolları aştın, erkeklere ulaştın. Ismarlama mal alıcısının eline bakar, bekleyenin ise ne çıkarsa bahtına. Bilim ve insanlık adına kalem sallayalım. Sizlerden gelen soruları da biraz allayıp pullayalım. İşimiz bu. Kendim için bir şey istiyorsan namerdim. Ya ben ne dedim, ne dedim? İşte formül: Bekle güzel kızım, sadece bakışlarına biraz tebessüm ekle. Bak göreceksin, her şey yoluna girecek, gençler çevrende sel olup akacak.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Kız çok gülüyor

20 yaşındayım, cinsel organımın çapı 4 santim, çok küçük. Kız arkadaşım gülüyor. İnternetten büyütücü aldım, işe yaramadı. Ne yapayım?

Değerli okurum, işte bu kadar para ve umudunu boşa harcadın. Ya bir de umutsuzluğun çaresizliğe düşseydi? Çapı 4 santim. Ölçüleri karıştırmıyorsan normal. Ereksiyonda sorun yoksa evhamın boş yere. Yine de bu konuyu köşe başlarında av bekleyen kapkaççılara bırakmayalım. Durumun beni hiç endişelendirmedi. Gençliğini feda etme. Bir üroloğa uğra, “Elimdeki bu kadar, ne yapayım?” de.

Kadınlar beni istemiyor

Geç boşalma hatta boşalamama sorunum var. Çoğu kadın beni istemiyor. Ne yapmalıyım?

Değerli okurum, otomobilin motoru tekleme yaptı. Sen de “Bu konuda acaba benim sorumluluğum var mı?” derken bir de baktın ki kadın yatağının üzerinde oturmuş, başını iki dizinin arasına koymuş, ağlıyor. Kadın ustalığı senden bekliyor. Görüyorsun değerli okurum, kuş tek taraflı uçmuyor. İçindeki heyecan sorunun çözülmesine yol vermiyor. Partnerine yardım et. Yoksa kadın için haz tehlikeli bir hal alacak, demedi deme.

Günün sözü

Çok sevgiye alışmış kişiler narin çiçeklere benzer. Bir günlük kesinti bile onları buruşturur. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (18 Aralık 2019)