Önceki Fotolar

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (19 Eylül 2019)

Haydar Dümen 19 Eylül tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

19 Eylül 2019, Perşembe 08:22
A A
Orgazm olamıyorum

Orgazm olamıyorum

26 yaşında kadınım. 1 yıldır cinsel ilişkiye giriyorum ama vajinal orgazm olamıyorum. Klitoral uyarılmayla orgazm olabiliyorum fakat çok şiddetli olmuyor. Mastürbasyonlar daha tatmin edici diyebilirim. Acaba kendi kendimi telkin etsem düzelir mi? Bu durum ailemin bana aşıladığı “Cinsellik kötüdür” düşüncesinden kaynaklanıyor olabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, dediklerinden de olur, bünyenin kendisi de bunu böyle yapıyor. Çünkü vajina sekse değil, doğuma programlı. Birçok kadın senin gibi. Tedaviye büyük umutlarla gitmezsen, evlilik koşulları da oluşursa zaman içerisinde ufak yardımlar yapılabilir. Burada uzmanın doğru seçimleri öne çıkar. Eşinle senin ve zamanın el ele vermesiyle yol alınabilir. Ancak senin de konsantrasyonunu ‘Neden böyleyim?’ diye o işe yoğunlaştırmaman gerekir.

Benimki sertleşmiyor

Benimki sertleşmiyor

1 aylık evliyim. Karımla henüz ilişkiye giremedim. Bunun sebebi de penisim. Çünkü sertleşme olmuyor. Tam ilişkiye girecekken sönüyor. Cinsellikten soğudum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, birçok erkeğin başına gelir böyle şeyler. Endişe etme. Heyecan, önyargılar bu olayı tetikler. Kadının korkusu ve rahat duramaması da üzerine tuz biber eker. Bir süre daha birbirinizi asla kırmadan deneyin. Ama sonuç alamazsanız kesin çözümü var. Bunu bilin, sakin üzülmeyin.

Deneyince acı çekiyorum

Deneyince acı çekiyorum

25 yaşında, nişanlı kızım. 2 yıldır nişanlımla birlikte oluyoruz. Uzun süre ilişkiye girmezsek, denediğimizde bende acı, yanma ve kuruluk oluyor. Orgazm olup olmadığımı anlayamıyorum. Ne yapacağım?

CEVAP

Sevgili okurum, cinselliğin kadından yana püf noktası evlilik ortamının düzeni ve güvenilir olmasında düğümleniyor. Evlilikte bile bu tür dengesizlikler cinselliğin dinamiğini bozuyor. Örneğin; erkeğin işi gereği her zaman kadının yanında olmaması gibi. Bildiğimiz yolda yürümek zorundasın. Sen mastürbasyon yap. Ama klitoris orgazmda saplanır kalırsan vajinal orgazma zor geçersin. Bunu da zaman belirleyecek. Şimdilik telaşlanma, tamam mı?

Nasıl büyütebilirim?

Nasıl büyütebilirim?

19 yaşındayım. Penisimin boyu 13 santim. Doğal yolla nasıl büyütebilirim?

CEVAP

Büyütemezsin çocuğum. Bu sana yeter. Hiç merak etme, eşine de yeter.

İlişkimiz ilerlesin

İlişkimiz ilerlesin

Sevgilimle 2 yıldır birlikteyiz. İlişkimizi bir adım ilerletmek, ilişkiye girmek istiyoruz. Bu benim için önemli bir sorun. Çünkü ben çok çabuk orgazm oluyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili kızım, ne güzel, daha ne istiyorsun? Bas düğmeye aynı şarkıyı 3-5 kere dinle. Birçok kadının bulamadığı bir nimet. Bir şans kuşu başına konmuş. Akılsız şey onu ürkütmek mi istiyorsun?

Geçen yıl başladım

Geçen yıl başladım

23 yaşındayım. Bu yaşıma kadar hiç cinsel ilişkim olmadı. Geçen yıl mastürbasyon yapmaya başladım. Üzerimde korku var. Ben ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, 1 yıla öncesine kadar ne yaptın be yavrum? İşi rüyalara mı bıraktın? Bu mübareğe de hiç dokunmamak olmaz ki. Bırak biraz çalışsın, antrenman yapsın, kendine gelsin. Biraz meni boşaltmanın yararı olur zararı olmaz. Orada takılıp kalmamak gerekir. Hadi yavrum, zaman kaybetmeden önce flört et, aşkını yaşa. Haftada 3 kere mastürbasyon yap. Ve de cinsel birleşme zamanın gelmiş.

Başarılı olamadık

Başarılı olamadık

28 yaşındayım. Nişanlımla birçok kez ilişkiye girmek istedik. Ama bir türlü başarılı olamadık. Bütün uğraşlarımıza rağmen penis vajinaya girmedi. Acaba bu bir sorun mu?

CEVAP

Değerli okurum, tabii ki sorun var. Sorunun da adı; vajinismus. Hiç üzülme. Bu rahatsızlığın kesin tedavisi var.

Sevgilim şikayet ediyor

Sevgilim şikayet ediyor

24 yaşındayım. Günde 8 defa boşalıyorum. Sizce zararı var mı? Kız arkadaşım bu durumdan rahatsız oluyor ve şikayet ediyor. Ona sorun yaratır mı?

CEVAP

Değerli okurum, şikayet edeceğine “Hayır” deyiversin. Bir de birleşme süren kaç saniye kaç dakika? Ayrıca kızın bu konuda ne kadar mutlu ettiğini onu ne kadar hazırladığını ve orgazm olup olmadığını biliyor musun? Tek taraflı pilav kaşıklamaya devam! Değerli okurum paylaşın, bölüşün ve ortadan gidin. Bu sayılar gereksiz ve faydasız. Ve her iki taraf için zararlı. Kızın da cinsel yaşamını köreltme.

Hastalık kapar mıyım?

Hastalık kapar mıyım?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla adet döneminde ilişkiye girdik. Bu ikimiz için de sorun yaratır mı? Hastalık kapar mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, bu dönemlerde hastalık kapılmaz ama yine de cinsel birleşme yapılmaz. Kadının hastalık kapma ihtimali artar. Senin de psikolojin zarar görebilir. O günlerde sabrediverin canım.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Kimi zaman ruh aklı devirir. Akıl ise ona hala öğüt verir. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Göbek yağlarını eriten baharatlar