Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (19 Mart 2021 )

Erkekler mastürbasyon yapmaktan vazgeçemiyor. Evleniyorlar, ya kadın orgazm olamıyor diye ya da eşinin canı yanıyor diye bahaneler uydurup kendilerini banyoya atıyor. Bunu fark eden kadın karalar bağlıyor, üzülüyor.

19 Mart 2021, Cuma 07:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Neden sonra kanadı?

Neden sonra kanadı?

28 yaşında kızım. Nişanlım da 30 yaşında. İlk kez ilişkiye girdik, kan yoktu. Esnektir diye düşündüm. Ama 5’inci gün kan geldi. Neden ilk gün değil de 5 gün sonra bu kanama oldu?

CEVAP

Kızım, oluyor böyle. O gün kızın biraz kasılması, hareket açısının değişmesi, basıncın etkisi ile bir şeyler oluyor. Sonunda doku bu. Kanamış. Aklından silmen için güzel bir fırsat. Hadi kolay gelsin.

Zorlanıyoruz

Zorlanıyoruz

Beş yıllık sevgilimle evlendik. İki yıldır cinselliği yaşıyorduk. Penisim biraz büyük, eşim acı çekiyor. Aslında çok istekli bir kadın. Canı yandığı için üzülüyor, mastürbasyon yapıyorum. Evliliğimiz kötü gidiyor, ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, evlenmeden önce test etmişsin. Şimdi kadının canı yanıyormuş. Doğrudur. Ya mantar kapmıştır ya da vajinada iltihabi bir durum vardır. Tedavi edilince acıları geçer. Sanki bütün bunlar mastürbasyon yapmana bahane aramak gibi. Kendini böyle savunmaya çalıştığını hissediyorum. Evli erkekler bazen mastürbasyon yaparlar. Bunu eşine söyle. Bu yüzden kavga dövüş olmaz.

Kızlar çok istekli?

Kızlar çok istekli?

29 yaşındayım. Kız arkadaşlarımın hepsinin deneyimi vardı. Ben onlara dokunmak istemedim ama istek hep karşı taraftan geldi. Böyle olunca hiçbirine güvenip eşim olmalarını istemedim. Neden kızlar böyle?

CEVAP

Okurum, kızları suçlayalım, bu bir yöntem. Ama gel şu erkekleri de suçlayalım. Eksi kutupla artı kutubun birleşmesi gibi. İşte o zaman cereyan çakıyor. Kızlar ne kadar erdemli, kendini korumakla görevli ise de, erkekler de delikanlı olmalı. Kendi eşine, kardeşine olmasını istemediğini onlara yapmamalı. Erkeklerden gelen mailleri biraz abartı kabul ediyorum. Senin de o kızlarla özel durumlarını bu kadar yakından konuşmanı da merak ettim. Bir tür kaçamak oyun gibi geldi.

Kızlardan hemen bıkıyorum

Kızlardan hemen bıkıyorum

18 yaşındayım, aşık olamıyorum. Çıktığım kızlarla sadece cinselliği düşünüyorum. Bu yüzden ilişkim hep kısa sürüyor. Hemen bıkıyorum. Kendimi nasıl frenleyebilirim?

CEVAP

Değerli okurum, aklını cinsellikle bozarsan insanlıktan daha da uzaklaşırsan sevgililerin ve evliliğin bu işten zarar görür. Sen de kendi yörüngeni ve pusulanı bulamazsın. Yüzde 50’ye indirerek yani yüzde 50 insanlık ve yüzde 50 cinsellik düşünürsen kaymaklı ekmek kadayıfı olur.

Nasıl yeneceğiz?

Nasıl yeneceğiz?

25 yaşındayım. Nişanlıyım, evleneceğim. Nişanlım gerdek gecesi için çok sıkıntılı. Korktuğunu söylüyor. Bu korkusunu nasıl yenebiliriz? Ben ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, ilk gece odaya girdiniz. Elinden tut, konuş onunla. Geçmişi, sevgini, aşkını konuş. Özlemlerinden, güzelliğinden söz et. Sonra oturun karşılıklı çay için. Mümkünse çayı sen demle. Yine el ele yatağa giysili uzanın. Bir süre öyle sevişin. Eğer karın razı değilse ilk birleşmeyi birkaç gün erteleyin. Alışsın kızcağız.

Erkekler peşimi bırakmıyor

Erkekler peşimi bırakmıyor

26 yaşında, güzel kızım. Sevgililerim oluyor ama beni ilişkiye girmeye zorluyor. Bu nedenle ilişkimiz sürmüyor. Erkekler peşimi bırakmıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Yavrum, kendin ettin, kendin buldun. Erkekler peşinde olmasaydı “Benim de bir erkek arkadaşım olsaydı” diye dert yanacaktın. Yaş 26, tarla kıvamında ve ürün vermede en iyi durumda. Bu duygu erkekleri zorluyor. Kendileri için bir şey istemediklerine kefilim. Bu doğanın onları zorlaması, içgüdüsel bir şey. Bak onlar “Biz doğanın asıl bu amaçla ürettiği gönüllü fedaileriyiz” diyorlar. Kızım, yeter ki ayağın kaymasın. Sen de doğanın gönüllü ve çocuk yapmakla görevlendirdiği bir ırgatsın. Sen yoluna devam et. Bir yıl içinde nişan, ikinci yılın sonunda düğün, anlaştık mı yavrum?

Diktirsem mi?

Diktirsem mi?

18 yaşındayım, 1 yıldır birlikte olduğum erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. Erkek arkadaşımın penisi vajinama girdi, çok kan geldi, et parçası da vardı. Zarı diktirmem sağlık açısından sorun yaratır mı?

CEVAP

Kızım, vajina yırtığı olduğunu sanmam. Kızlık kanı ile adet kanı karışmış gibi geldi bana. Çünkü “İçeriden parçalar geldi” diyorsun. Vajina yırtığında o parçalar gelmez. Vajina yırtığı kolay değildir ve kanama hemen durmaz, çoğu zaman acil tedaviye gidilir.

Boş saatim geçmiyor

Boş saatim geçmiyor

18 yaşındayım, gününüm hiçbir saati boş geçmiyor. Sürekli mastürbasyon yapıyorum. Yoldan geçen kadınlar bile beni tahrik ediyor. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, ruhsal sıkıntı içindesin. Bu bir seks manisidir. Bir ruh hastalığıdır. Çok ciddi tetkik ve tedavin için bir psikiyatri uzmanına gitmelisin.

Kız utanıyor

Kız utanıyor

18 yaşındayım. Kız arkadaşım ilişkiye girmeye çok utanıyor. Ne yapmamız lazım?

CEVAP

Okurum, hemen bu düşünceyi kafandan at. Öğrencisin, öğrenmeye gidiyorsun okula. O amacı bırakıp da başka şeyler öğrenmeye merak sararsan önce notların düşer. Sonra evdekilerle aran açılır. Ardından üniversite sınavında puanın düşer. Bunlara razıysan yola devam. Adam olacaksan derslere sarıl.

Kilo yüzünden mi?

Kilo yüzünden mi?

18 yaşındayım. Penisim 11 santim, kilom 65. Penisimin kısa oluşunun kiloyla ilgisi var mı?

CEVAP

Okurum, kasıktaki yağlar erirse, penis 1-2 santim kendini gösterir. Kilo almazsan penisin görev yapar. Kafaya takma.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Eski sevgilim aklıma geliyor

24 yaşında kadınım. Yeni sevgilimle ilişkiye girecekken eski sevgilim aklıma geliyor, kaskatı kesiliyorum. Bana yardım eder misiniz?

CEVAP

Sevgili yavrum, her şey ortada değil mi? Sanırım benim söylememe ihtiyacın yok. Ancak ille de birinden duyman gerekiyorsa yazayım, için rahat etsin: Henüz eski sevgilini unutmuş değilsin ve ona karşı duygusal bir şeyler hissediyorsun. İşte bahsettiğim o ‘bir şeylerin’ analiz edilmesi gerekir.

O da buradan olmaz. Biri unutulmadan bir diğeriyle de birlikte olunmaz. Sorununu kendi başına aşamayacak gibi hissediyorsan, bir terapistten yardım almanın faydası var. Unutmamışsan sevemezsin, sevemezsen unutmazsın. İşte evrensel bilmece.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Neden sertleşmiyor?

20 yaşında kadınım. Kocam da 23 yaşında. Kocamla 4 gündür ilişkiye giremiyoruz. Sertleşmiyor, vajinaya girince penis sönüyor. Daha önce günde 6-7 kere birlikte oluyorduk. Bu neden kaynaklanıyor? RUMUZ: ALAZ

CEVAP

Kızım, bir günde 6-7 birliktelik, 6-7 orgazm ha. Doğru da söylesen ben sana yine “Atma Alaz, atma” derim. 6-7 yaramaz mı yoksa ‘adam gibi’ bir gecede tek birleşme mi olsun diye sorumu yinelerim? Şimdilik kocanı rahat bırak, bünyesini fazla zorlama. Şaşkın şaşkın gazete sayfasına bakma öyle, git hemen ara verdiğinizi söyle ona.

Pişman hissediyorum

Pişman hissediyorum

40 yaşındayım ve bekarım. İlişkiye girdikten sonra kendimi mutsuz ve pişman hissediyorum. Niye böyle? Evlenmek çözüm olur mu?

CEVAP

Okurum, hissettiğin mutsuzluk ve pişmanlığın kaynağı duyduğun utanç. Ne yazık ki, ülkemizde cinsel konular tabu sayılıyor. Aslında cinsellik bir biyolojik olay anlayışına ulaştığında insan daha sağlıklı, daha güvenli, kendine saygılı ve daha mutlu olur.

Çünkü tabular, insanların iç dünyalarını yarı karanlıkta tutarken; dışa nedensiz bunalımlar ve stres faktörleri olarak yansır. “Üzülme, korkma, geçecek” gibi kuru öğütlerle konu çözülmez. Cinsel sorunların çözümlenmesi, kişilerin anksiyeteden kurtarılması ancak öteki kurumların da üzerlerine düşen görevleri bölüşmeleriyle olasıdır.

GÜNÜN SÖZÜ

Karın saltanatı da felaketi de güneş doğana kadardır. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (18 Mart 2021 )