Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (2 Haziran 2020 )

Ergenlikle birlikte erkek mastürbasyona başlıyor. Yıllar geçtikçe bu alışkanlık güçleniyor. Gizlice yapılan mastürbasyon evlense ve eşini çok sevse de bazen erkeğin yakasını bırakmıyor. Bu da erken boşalmaya kapı açıyor, kadın mutsuz oluyor, yatak odasında sorunlar çıkıyor.

02 Haziran 2020, Salı 07:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kan gelmedi

21 yaşındayım, 4 yıllık ilişkim var. 3 ay önce ilk kez ilişkiye girdik, kız arkadaşımdan hiç kan gelmedi. Sabah ağlıyordu. Kalktığında kanaması olmuş. Bir şey söylemedim çünkü ona çok güveniyorum. Sizin aklınıza geleni ben aklıma getirmek istemiyorum. Bana cevap verin.

CEVAP

Değerli okurum, benim aklıma geleni hemen aklına getir. Ve oraya kazık çak, hiç ayrılmasın. Kız arkadaşın pırlanta gibi. Kızlık zarı esnek. Ertesi sabah gördüğü kan zarla ilgili değil. Ayrıca kızın oturup sabah sabah, hüngür hüngür, panik halinde ağlaması karşısında bir zahmet yaralarına merhem ol.

Sorun olur mu?

Günde 1 defa mastürbasyon yapıyorum. Bu durum sizce normal mi? Mastürbasyon yapmam ileride erken boşalma veya sertleşme gibi sorunlara neden olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, her gencin yaşadığı heyecanları yaşıyor, her gencin yaptığını yapıyorsun. Uzun bir zaman diliminde, örneğin 6 ay içinde mastürbasyonu haftada 2-3’e indir. Türkiye’de erkekler neredeyse 10 yıl süreyle mastürbasyon yapıyor. Hep bir oldu bitti içinde, bu işi 2 dakikada bitirince ruh ve beden ona göre koşullanıyor ve erken boşalmanın temelleri atılıyor. Erkekliği, cinsel gücü bozmamakla birlikte beyin mastürbasyona, onun fantezilerine, onun kolaylığına şartlandığından bazı erkeklerde mastürbasyon gül gibi karısından daha çok zevk verir duruma geliveriyor. Yani beyin bunu istiyor.

Kaçıyorum

18 yaşındayım. Kız arkadaşım benimle ilişkiye girmek istiyor ama ben kaçıyorum. Ben kaçtıkça üstüme geliyor. Ben daha yaşımızın küçük olduğuna inanıyorum ama kız arkadaşıma bunu anlatamıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli yavrum, kaçmaya devam. Yorulup tökezleme, kız arkadaşın seni yakalarsa üzerine çullanıverir. O bir anlık olaydır ama ardından bir grup sivrisinek kolonisi gibi, ağabeyler, amcalar, anneler, babalar, ne yaptın sen diye üzerine yürürlerse işte o zaman seni kimse kurtaramaz. Çünkü bu gibi olaylar genellikle duyulur. Duyulmasa bile hissedilir. Ya gebelik? Hadi bakalım, çöz bu düğümü. Sakin olun, çok gençsiniz, yanlış yapmayın.

Penisim yamuluyor

21 yaşındayım. Penisimin boyu 13 santim. Ama fazla sertleşme olmuyor. İlişkiye girdiğimde hemen yamuluyor. Biraz kalın olduğundan olabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, ürolojik bir tetkik ve de penis dopplerinden geçmen gerekir. Ancak bunlardan sonra kesin teşhis konulabilir.

Eşimle olamıyorum

Eşimle birlikte olmaktan korkuyorum. Çünkü canımın yanacağını düşünüyorum. Eşim ise bir şey olmayacağını söylüyor. Ama ben yine de korkuyorum. Sizce haklı mıyım? Cinsel isteksizlik de başladı. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, hiç canın yanmayacak. Her şey iyi olacak. Tabii ki ileride çocuğun da olacak. Korku ve kuşku cinselliğin büyüsünü bozar.


Eşim şeker hastası

35 yaşında evli kadınım. Eşim 50 yaşında ve 5 yıldır şeker hastası. İlişkiye girince penisinde ağrı oluyor ve boşalamıyor. Benden hep uzak durmaya çalışıyor. Çok istekli ama bir şey olmuyor. İkimiz de mutsuzuz.

CEVAP

Okurum, penise gelen damarların açık olması ya da sertleşme için gelen kanın penisin süngersi dokusunda kalabilmesi için dönüşte sifonu kapatan kasların bu görevi yapabilecek kapasitede olması gerekir. Büyük bir olasılıkla eşinde venöz kaçak dediğimiz olay var. Genellikle şeker hastalarında görülüyor. Gerçekten ikiniz de gençsiniz. Eğer venöz kaçak varsa ya da damarlar tıkalı ise bu operasyonlarla giderilen bir durum. Ancak bu konuyu iyi bilen usta bir el, usta bir doktor size yardımcı olacaktır.

Çok isteksizim

42 yaşındayım, penisim kırılmış. Asıl sorunum penisimin geç sertleşmesi ve isteğimin kalmamış olması. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, büyük bir olay atlatmışsın. Umarım düzelecektir. Psikolojik olan zamanla yoluna girer. Tabii korku ve panik yaşadın. Ciddi ereksiyon sorunları yaşarsan bir üroloji uzmanına daha giderek bir de renkli penil doppleri yaptırırsın, teşhis tam olur.

Prezervatif yırtılmış

Kız arkadaşımla ilişkiye girdik ve korunduk. Ama prezervatif yırtılmış. Şimdi ne olacağını bilmiyoruz. Hemen hamile kalınır mı veya bundan kurtulmanın bir yolu var mı?

CEVAP

Okurum, zayıf ihtimalle gebe kalma olasılığı var. Adeti gecikirse 15 gün sonra gebelik testi yaptırırsınız. Gebe olmuşsa duruma göre yeniden yazarsın, değerlendiririz.

Neden isteksizim?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımın yanında isteksizleşiyorum. Ama ondan uzaklaşınca isteğim artıyor. Bunun nedeni acaba etrafımda birden fazla kızın olması mı?

CEVAP

Değerli okurum, bolluğun getirdiği hafiften bir şımarıklık. Sen terk edilmesi zor birine yönel. Yap bakalım atraksiyonlarını. Çıkış yolu bulursan bizden de alkış alırsın. Ama dert ettiğin şeye bak. El alem bir gramını bile bulamazken sen fazlasından yakınıyorsun.

Tatmin edebilir miyim?

22 yaşındayım. Penisimin boyu 15 santim ve orta kalınlıkta. İlişki sırasında sorun olur mu? Kız arkadaşımı tatmin edebilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, anatomik olarak tamamen normal.

BÖYLE SORU YOK!

Hayallerimde sevişiyorum

18 yaşındayım. Aklım hep kızlarda ve cinsellikte takılı kalıyor. Sanki biri bana ilaç içirmiş gibi. Onlarla hayallerimde konuşuyor ve sevişiyorum. Sonunda da mastürbasyona başvuruyorum. Halim ne olacak?

CEVAP

Çocuğum, senin aklın nereye kaçtı? Hemen onu bul, kafatasının içine yerleştir, emi. Derslerine çalış. Eve gelince afra tafra yapma. Ve çocukluktan yeni çıktığını unutma. Önünde 70 yıl kullanacağın enerji depon var. Musluğu yalama yapma. İleride kadınının da ahını alma. O sana nice umutlarla gelecek. Ama senin organ kadını değil, mastürbasyonu seçecek. Bak çocuğum haftada 2-3 yeter. Çünkü bu işin sonu beter. Hayale dalma, kendini de cinsellik çayırına salma.

GÜNÜN SORULARI

Zarım 3 çentikli

Ayna ile baktım. Kızlık zarımda 3 tane çentik var. Hiç ilişkim olmadı. İlk cinsel ilişkiye girdiğimde kanar mı?

CEVAP

Yahu değerli kızım, başka uğraşacak işin mi yok? Nasıl bir akıldır ki ayna ile bakıyorsun? Organ inceleme durumuna düşüyorsun. Kadın doğum uzmanı mısın? Yoksa hâlâ tıp fakültesinde öğrenci misin? Önce kendi üzerinde pratik yapıyorsun, kızlık zarı çeşitlerini öğreniyorsun diye düşünmek istiyorum. Yoksa nasıl kendi kendini muayene ettin? Bir de çıplak gözle 3 çentikli olduğunu anladın! Bu imkansız. Büyük merak içindeysen bir uzmana görün.

Zevk var boşalma yok

21 yaşındayım. Üç kez cinsel ilişkim oldu ama boşalamıyorum. Zevk var ama boşalma yok. Mastürbasyonla boşalıyorum. Bu neden oluyor?

CEVAP

Değerli okurum, son zamanlarda aldığım maillerin çoğu bu tarz şikayetleri içeriyor. Yaşadığımız pandemi stres kaynaklarını artırdı. Bunu kafaya takmayın. Bir de bakacaksın ki problem kendiliğinden çözülmüş. Yaşadığın durum mastürbasyon tutkundan kaynaklanıyor. Hadi bakalım, seveceğin, evleneceğin kızı ara gözlerinle. Sonra evlen, yuva kur. Kendi kimliğini yakala. Sen ehliyetsiz şoför gibi yola çıkıyorsun. Bu işin yolu yordamı zamanı gelince evlilikten geçer.

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk aklın alkolüdür. Etkisi ve süresi kişiye göre değişir. H.D.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cinsellikle ilgili daha önce hiç duymadığınız 4 bilgi